Ad Futurum

❗ Bohužel se nám nepodařilo kurz naplnit a tak v letošním roce Letní škola výchovy pro nejistou budoucnost nebude. Naše úsilí v tomto tématu ale nevzdáváme! Pokud jsi účast zvažoval*a a téma tě zajímá, budeme rádi když se nám ozveš na mail patronaty@skautskyinstitut.cz

👉 Letos se ale můžeš stavit alespoň na Veletrh ekologické výchovy (30. 8. - 1. 9.), kde potkáš šest desítek zapálených a inspirativních lektorů a tvůrců environmentálně-výchovných programů. Přihlas se do 30. června 2024.

🟢 Zkusím Veletrh ekologické výchovy

Nešiřme paniku

Svět čelí chuchvalci vzájemně se ovlivňujících problémů, z nichž minimálně jeden si žádá okamžitou reakci společnosti. Ale jak tyhle těžkosti a výzvy světa smysluplně zapojit do činnosti oddílu nebo do vyučování a neskolouznout ke strašení a šíření skepse? Pojďme sdílet nápady, dobrou praxi i pochybnosti, které k těžkým témátům prostě patří.

Provázejme i do časů nejistoty

Ve Skautském institutu věříme, že je možná výchova, která pracuje s tím, že budoucnost je nejistá, a která zároveň posiluje naději a aktivitu. Jsme přesvědčeni, že skauting je pro takovou výchovu vhodným prostředkem a inspirací i pro formální vzdělávání. Jsme připraveni vám ukázat principy, postupy i konkrétní využitelné aktivity a být parťáky, který ti pomohou rozmyslet a naplánovat, jak ve vašich podmínkách začít připravovat děti na budoucnost, i když ji neumíme předpovědět.

Co tě na letní škole čeká?

🟢 Týden mimo tvou rutinu! Sedm dní v přírodě Moravského krasu - bez stresu, nakupování a vyváření.
🟢 19 podobně naladěných parťaček a parťáků, co taky vedou, instruktorují nebo učí a mají odvahu a chuť dělat věci!
🟢 Life-hacky na posilování aktivního občanství a spouštění společenské změny.
🟢 Setkání se zajímavými hosty a hostkami.
🟢 Diskuse o práci s emocemi, posilování osobní odolnosti, možných scénářích budoucnosti.
🟢 Koňská dávka inspirace! Načerpání sil a nasdílení zkušeností, dobré praxe i zpětné vazby.
🟢 Návody na vytěžení potenciálu našich osnov, ať už jim říkáme RVP a nebo skautské stezky.
🟢 Pomůžeme ti sestavit plán zapojení tématu klimatické změny a transformace společnosti do tvé běžné činnosti - ať už v oddílu nebo škole.

KDY A KDE?

Někdy příště! Letos se ale můžeš stavit alespoň na Veletrh ekologické výchovy (30. 8. - 1. 9.), kde potkáš šest desítek zapálených a inspirativních lektorů a tvůrců environmentálně-výchovných programů.

To mě zajímá

Lektorský tým

Dalibor Naar - Nemo (Skautský institut)
Marta Veselá - Kohi (Skautský institut)