Chci podpořit Skautský institut

Podpoř nás

Komunitu lidí, entuziasmus i peníze považujeme za energii, která pomáhá uskutečňovat myšlenky a tvořit společnou věc.

Zajímá tě, do čeho se s námi můžeš pustit a jak nás můžeš podpořit? 📨 Měj přehled a odebírej náš newsletter.

Staň se Patronem SI

Pravidelné dary jsou pro nás vzácnou formou podpory. Zajišťují nám stabilní a předvídatelný zdroj příjmů, což usnadňuje dlouhodobé plánování a zvyšuje efektivitu využití těchto prostředků. Budeme rádi, když se přidáš do naší komunity Patronů SI.

Chci být patron

Na pravidelnou podporu se necítím,
pošlu jednorázový dar:

Fandím SI

Pomáhat se dá mnoha způsoby. Poskytuješ službu, která by nám mohla být k užitku? Můžeme se od tebe něco naučit? Máš starší kancelářské vybavení či techniku, kterou už nevyužíváš? Dej nám o tom vědět! A nebo s námi oslav narozky a prostřednictvím dárcovské výzvy požádej o finanční příspěvek pro SI.

Prozkoumám dárcovskou výzvu

Díky tvé podpoře

⚜️ Pořádáme desítky vzdělávacích a kulturních akcí měsíčně ve 13 městech.
⚜️ Provázíme skautské oddíly i školy v péči o přírodu a třídní klima.
⚜️ Podporujeme mladé dospělé, aby měnili svět k lepšímu.
⚜️ Provozujeme Komunitní centrum Svitlo na Staromáku, kde pomáháme příchozím z Ukrajiny.
⚜️ Pečujeme o paměť skautského hnutí.

O naší činnosti se více dočteš ve výročce za rok 2023.

Proč nás podpořit?

„Skautský institut podporujeme od jeho zrodu. Jako aktivní dospělé skauty nás nadchla snaha šířit skautské myšlenky mezi nové lidi a novou formou. Ze začátku jsme SI podporovali víc rukama - při brigádách a organizaci akcí. Dnes už máme bohužel času méně, tak aspoň posíláme trochu peněz.“
Zuzana (Fíja) a Aleš Vitingerovi
„Skautský institut s radostí podporuji, protože přibližuje veřejnosti důležitá a aktuální témata, a to vše zdarma či za úplné minimum. Zejména oceňuji, že ve své práci nezapomíná ani na ukrajinské uprchlíky a dává jim příležitost se integrovat, realizovat a postavit se na vlastní nohy.“
Zuzana Fišerová
„Skautský institut je velmi úspěšný projekt Junáka – českého skauta. Představuje účinnou formu skautské pomoci i inspirace společnosti. Na půdě Skautského institutu se potkávají aktivní mladí lidé ze skautského i mimoskautského prostředí, aby se inspirovali a byli určitými ‚tykadly‘ pro budoucnost. Ambicí Skautského institutu je být určitým pražským centrem moderní výchovy, což mi přijde zvlášť přínosné.“
Jiří Zajíc - Edy

Gabriela Boková - Gabka

péče o dárce

Partneři a dárci Skautského institutu

Děkujeme všem, kdo jste v tom s námi!

Výroční zpráva