Buď SI dobrovolník

Nemusíš být superhrdinou, abys dokázal*a velké věci. Stačí zdravá dávka nadšení a chuť rozvíjet sám sebe i své okolí. Pojď s námi zahýbat světem!

Proč to stojí za to?

• 1

Staneš se součástí entuziastické komunity, která sdílí hodnoty skautingu a je přesvědčená o jeho přínosu

• 2

Budeš se podílet na velkých i malých projektech, možná i na jejich vedení

• 3

Získáš super zkušenosti a uvidíš výsledky své práce

• 4

Svou činností budeš aktivně přispívat k pozitivním změnám ve společnosti

• 5

Kromě šátku tě může čekat i tvá pracovní židle

Aktuální dobrovolnické příležitosti

Mimo Prahu: Týmy Skautských institutů

Skautské instituty dnes fungují v deseti městech mimo Prahu a všechny stojí na čistě dobrovolnických týmech. Řada z nich ohromně ocení tvou případnou pomoc. Nebydlíš poblíž Brna, Plzně, Kolína, Olomouce nebo Českých Budějovic? Stačí vyplnit krátký formulář!

Praha: Komunitní centrum Svitlo

Příležitosti pomáhat Ukrajincům zorientovat a začlenit se v novém prostředí jsou stále aktuální. Projekt Komunitního centra Svitlo stále roste a pokračuje a skýtá řadu dobrovolnických příležitostí:

👼 Dobrovolník v adaptační skupině dětí ve věku 3-6 let

Baví tě práce s dětmi a rád pozitivně ovliňuješ dění okolo sebe? Adaptační skupina je skvělou možností.
Co bys dělal*a? Jde o vymýšlení kreativního a pohybového programu pro děti, doprovázení na výletech, pomoc s vedením lekcí českého jazyka.
Adaptační skupina začíná v polovině října, program probíhá ve všední dny od 9 do 13 hodin. Pedagogické vzdělání vítáno, není však podmínkou!

👄 Povídej SI
Speaking club v češtině pro naše ukrajinské návštěvníky. Tahle malá komunitní akce, je skvělou příležitostí k seznámení se lidmi, kteří Svitlo pravidelně navštěvují. Můžete si poslechnout jejich příběhy, nebo se třeba více dozvědět o jejich kultuře.
Speaking club se koná každé pondělí od 17 hodin, trvá 60 minut. Povídat si můžete o čemkoliv. Zapojit se můžete jednorázově nebo navštěvovat tyto lekce pravidelně.

👐 Mini workshopy ve Svitle
Chceme se učit novým věcem a posílit znalost českých i ukrajinských kulturních tradic. Rozhodli jsme se proto poskytnout možnost pořádat malé kreativní workshopy, na které bude mít příležitost přijít každý. Pokud tedy umíš něco, o co by ses rád podělil*a s ostatními, přidej se! Se vším ti rádi poradíme a pomůžeme workshop zrealizovat 🙂

Praha: Troufni SI

V Troufni SI vyvíjíme programy pro mladé lidi, kteří chtějí realizovat své nápady, zlepšovat své okolí a rozvíjet tak svůj potenciál. Hledáme šikovné a odhodlané parťáky, kteří nám pomohou naše úsilí pořádně nakopnout: produkční, kreativce, komunikátory, lektory i univerzální pomocníky.

Způsob zapojení je na tobě, během tohoto školního roku potřebujeme pomoci např.:
👉 s přípravou a realizací vzdělávacích setkání účastníků Troufni SI
👉 s organizací velké jarní akce pro veřejnost (21. 4. 2023)
👉 s produkcí našich letních festivalových aktivit
👉 s komunikací s univerzitami v ČR, které zajímá program Založ SI

(nejen) Praha: SI v krajině

Pokud ti česká krajina není lhostejná, pojď s tím něco udělat. Věříme, že každý z nás je schopen zmírnit následky probíhající klimatické změny. Zapoj se do projektu, který nemá smysl pouze pro tebe, ale i pro generace následující. Naskoč do SI v krajině!
Kdybys chtěl*a posílit naši partu, rádi se s tebou potkáme a probereme konkrétní možnosti. Vybírat se dá třeba z pomoci s koordinací environmentálních programů, lektorské pomoci, pomoci při organizaci klimavíkendovek, nebo administrativní pomoci.

Praha: Máš cit pro audiovizuální obsah?

V komunikačním týmu rádi vezmeme pod svá křídla nějakého nadšence s chutí učit se všemu, co přijde pod ruku: focení akcí, úpravu fotek, natáčení, střih videí, nebo cokoli dalšího co tě z naší činnosti bude zajímat. Speciální místečko bychom měli i pro někoho, koho by více zajímaly základy sazby a grafického designu.
Naše sítě a výstupy čekají na otisk tvé autorské invence!

Praha: SI v Rybárně

V září to byl rok, co jsme na Kampě otevřeli kavárnu se sdílenými dílnami. Oživili jsme tak jeden z principů skautské výchovy: Učím se tím, že to dělám. Pokud tě zajímá kreativní prostředí a chod takového prostoru, ozvi se nám! Můžeš pomoci s jeho provozem, s vymýšlením nebo realizováním některých z tvůrčích programů. Staň se součástí příběhu SI v Rybárně!

Jdeš do toho?

Jestli máš zájem, stačí vyplnit formulář!

Jdu!