Buď SI dobrovolník

Nemusíš být superhrdinou, abys dokázal*a velké věci. Stačí zdravá dávka nadšení a chuť rozvíjet sám sebe i své okolí. Pojď s námi zahýbat světem!

Proč to stojí za to?

• 1

Staneš se součástí entuziastické komunity, která je fascinovaná skautingem a jeho přínosem

• 2

Budeš se podílet na velkých i malých projektech, možná i na jejich vedení

• 3

Získáš super zkušenosti a uvidíš výsledky své práce

• 4

Svou činností budeš aktivně přispívat k pozitivním změnám ve společnosti

• 5

Potkáš se se zajímavými a milými lidmi

• 6

Společně s námi budeš určovat směr Skautského institutu

• 7

Využiješ svůj volný čas k něčemu smysluplnému

• 8

Dostaneš možnost využít zázemí Skautských institutů

• 9

Budeš se rozvíjet společně s námi

• 10

Kromě šátku tě může čekat i tvá pracovní židle

Jaké jsou možnosti?

👉 chceš pomoci s řešením ukrajinské krize? Zapoj se do dobrovolnických facebookových skupin našich humanitárních hotelů nebo komunitního centra Svitlo
👉 jsi mimopražský*á a chceš se skautsky-dobrovolnicky zapojit? Pomoc určitě nedomítnou buď skautské oddíly v tvém okolí, nebo týmy Skautských institutů, pokud ve tvém okolí nějaký působí
👉 a nebo se hned teď v létě zapoj do dobrovolnictví ve Skautském institutu v Praze! Více se o něm dočteš níže

Zažij SI léto - dobrovolnické příležitosti

Středoevropské skautské jamboree s SI

2.-12. srpna bude Praha hostit skauty a skautky z celé střední Evropy, my budeme u toho - a ty můžeš být s námi!
Na celých deset dní se utáboří více jak tisíc skautů a skautek ze střední Evropy v pražské Stromovce. A přímo v areálu Výstaviště vyroste kromě dalšího i stan Skautského institutu s bohatým doprovodným programem a limonádovým snackbarem.
Chceš u toho být a pomoci nám s hladkou realizací? Hledáme manuální výpomoc při logistice, pomocníky na místě, moderátory diskuzí, technickou podporu nebo překladatele do/z angličtiny. Jestli tě to oslovilo, neváhej a přihlas se!

Středoevropské jamboree (neboli Central European Jamboree, CEJ) je velká mezinárodní akce, která inspiruje mladé lidi a propojuje skauty nejen z Evropy, ale z celého světa. Už od roku 1997 skauti z Česka, Slovenska, Polska a Maďarska pořádají pravidelně společné setkání v jedné z těchto zemí. Navazují přitom na tradici, jež začala právě v Praze, ve Stromovce.

Vyplutí 2022

Již tradiční akce na zahájení nového skautského a školního roku proběhne 4. září ve Skautském institutu v Rybárně a jeho okolí.
Nebude chybět živá hudba, doprovodný program a stovky lidí dobré vůle nadšených do nového školního roku, nových výzev, nových setkání.
Hodit se nám bude každá pomocná ruka. Zapojit se můžeš do plánování akce, nebo do její realizace. Práce a zábava v jednom, co víc si přát!

Troufni SI

V Troufni SI umožňujeme mladým lidem realizovat své nápady, zlepšovat své okolí a rozvíjet tak svůj potenciál. Hledáme šikovné a odhodlané parťáky, kteří nám pomohou naše úsilí pořádně nakopnout: produkční, kreativce, komunikátory, lektory i univerzální pomocníky.

SI v Rybárně

V září to bude rok, co jsme na Kampě otevřeli novou kavárnu se sdílenými dílnami. Pomůžeš nám tento krásně rozjetý stroj ještě více oživit? Staň se součástí týmu a příběhu SI v Rybárně!

SI na Staromáku

Máš produkční nebo dramaturgické ambice a chtěl*a bys je rozvíjet? Máme tři patra na Staromáku, ve kterých je stále živo. Pojď s námi realizovat aktivity a akce, na kterých se můžou potkat všichni bez rozdílu.

Komunitní centrum Svitlo

Máme 1000 m² a nebojíme se je použít. Vytváříme zázemí pro všechny, kteří chtějí nalézt společnou řeč. Pořádáme společné večeře, kroužky, jazykové kurzy a přes prázdniny i příměstský tábor. Je na tobě, do čeho se zapojíš.

SI v krajině

Pokud ti česká krajina není lhostejná, pojď s tím něco udělat. Věříme, že každý z nás je schopen zmírnit následky probíhající klimatické změny. Zapoj se do projektu, který nemá smysl pouze pro tebe, ale i pro generace následující. Naskoč do SI v krajině!

Chceš do toho jít už v létě?

Jestli máš zájem, stačí vyplnit formulář!

Jdu do toho