Buď SI dobrovolník

Nemusíš být superhrdinou, abys dokázal*a velké věci. Stačí zdravá dávka nadšení a chuť rozvíjet sám sebe i své okolí. Pojď s námi zahýbat světem!

Proč to stojí za to?

• 1

Staneš se součástí entuziastické komunity, která sdílí hodnoty skautingu a je přesvědčená o jeho přínosu

• 2

Budeš se podílet na velkých i malých projektech, možná i na jejich vedení

• 3

Získáš super zkušenosti a uvidíš výsledky své práce

• 4

Svou činností budeš aktivně přispívat k pozitivním změnám ve společnosti

• 5

Kromě šátku tě může čekat i tvá pracovní židle

Aktuální dobrovolnické příležitosti

Mimo Prahu: Týmy Skautských institutů

Skautské instituty dnes fungují v několika městech mimo Prahu a všechny stojí na čistě dobrovolnických týmech. Řada z nich ohromně ocení tvou případnou pomoc. Nebydlíš poblíž Blanska, Brna, Budějic, Hradce Králové, Kolína, Liberce, Litomyšle, Mostu, Olomouce, Plzně, Turnova nebo Zlína? Stačí vyplnit krátký formulář!

Praha: Založ SI

Nejsme jenom kavárna za orlojem. Skautské instituty jsou tvůrčí síla, která rozdmýchává dění po celé ČR. V programu Založ SI pomáháme mladým lidem rozjet vlastní „fóra SI“ v regionech.

💪 Hledáme dobrovolníky, kteří:
●   rádi pracují a komunikují s mladými lidmi
●   mají čas věnovat dobrovolnictví alespoň 2-4h týdně
●   chtějí se učit nové věci a rozvíjet své dovednosti
●   jsou kreativní, pečliví a zodpovědní

💪 S čím potřebujeme pomoci?
Máme různé činnosti, do kterých se můžeš v průběhu naší spolupráce zapojit. Výběr je na tobě!

🎪 Akce
Během školního roku organizujeme různá víkendová školení a setkání pro mladé lidi, kteří se přihlásili do programu Založ SI. Oceníme pomoc jak při přípravách, tak realizaci.
●  10. - 12. 4. 2024: Mezinárodní setkání na Staromáku pro naše zahraniční příznivce
●  24. 4. 2024: DobroFest: malý dobrovolnický festiválek v SI v Rybárně
●   29. 5. – 2. 6. 2024: Obrok: velká skautská akce, do které se SI zapojí

‍🤝‍ Péče
Fóra SI fungují již v 10 městech, a pomalu ale jistě přibývají! Sháníme parťáka, který udrží s jednotlivými týmy v průběhu roku kontakt a bude mít přehled, co kde zrovna potřebují a jak se mají. Neboj, o konkrétní podporu a řešení problémů se pak postará koordinátor Založ SI!

📯 Newsletter
Každé první pondělí v měsíci posíláme týmům fór SI interní oběžník, kde se dozví, jaké zajímavé akce v poslední době proběhly a co se plánuje do budoucna. Pomoz nám pravidelně mapovat facebookové eventy a příspěvky na instagramech, abychom udrželi regionální proud inspirace při životě!

🎓 Univerzity
Fóra SI fungují ve městech různých velikostí, od Litomyšle po Olomouc. Náš vysněný cíl je ale rozjet fóra SI ve všech univerzitních městech. Potenciál vidíme zejména v Českých Budějovicích, Ústí nad Labem, Ostravě, Opavě, Pardubicích či Jihlavě. Láká tě se do některého z těchto měst občas vypravit a po boku naší koordinátorky Adély přispět k naplnění našeho „univerzitního snu“?

Praha: Komunitní centrum Svitlo

Příležitosti pomáhat Ukrajincům zorientovat a začlenit se v novém prostředí jsou stále aktuální. Projekt Komunitního centra Svitlo stále roste a pokračuje a skýtá řadu dobrovolnických příležitostí:

👄 Povídej SI
Speaking club v češtině pro naše ukrajinské návštěvníky. Tahle malá komunitní akce, je skvělou příležitostí k seznámení se lidmi, kteří Svitlo pravidelně navštěvují. Můžete si poslechnout jejich příběhy, nebo se třeba více dozvědět o jejich kultuře.
Speaking club se koná každé pondělí od 17 hodin, trvá 60 minut. Povídat si můžete o čemkoliv. Zapojit se můžete jednorázově nebo navštěvovat tyto lekce pravidelně.

👐 Mini workshopy ve Svitle
Chceme se učit novým věcem a posílit znalost českých i ukrajinských kulturních tradic. Rozhodli jsme se proto poskytnout možnost pořádat malé kreativní workshopy, na které bude mít příležitost přijít každý. Pokud tedy umíš něco, o co by ses rád podělil*a s ostatními, přidej se! Se vším ti rádi poradíme a pomůžeme workshop zrealizovat 🙂

(nejen) Praha: SI v krajině

Pokud ti česká krajina není lhostejná, pojď s tím něco udělat. Věříme, že každý z nás je schopen zmírnit následky probíhající klimatické změny. Zapoj se do projektu, který nemá smysl pouze pro tebe, ale i pro generace následující. Naskoč do SI v krajině!
Kdybys chtěl*a posílit naši partu, rádi se s tebou potkáme a probereme konkrétní možnosti. Vybírat se dá třeba z pomoci s koordinací environmentálních programů, lektorské pomoci, pomoci při organizaci klimavíkendovek, nebo administrativní pomoci.

Praha: Máš cit pro audiovizuální obsah?

V komunikačním týmu rádi vezmeme pod svá křídla nějakého nadšence s chutí učit se všemu, co přijde pod ruku: focení akcí, úpravu fotek, natáčení, střih videí, nebo cokoli dalšího co tě z naší činnosti bude zajímat. Speciální místečko bychom měli i pro někoho, koho by více zajímaly základy sazby a grafického designu.
Naše sítě a výstupy čekají na otisk tvé autorské invence!

Praha: SI v Rybárně

V září to byl rok, co jsme na Kampě otevřeli kavárnu se sdílenými dílnami. Oživili jsme tak jeden z principů skautské výchovy: Učím se tím, že to dělám. Pokud tě zajímá kreativní prostředí a chod takového prostoru, ozvi se nám! Můžeš pomoci s jeho provozem, s vymýšlením nebo realizováním některých z tvůrčích programů. Staň se součástí příběhu SI v Rybárně!

Jdeš do toho?

Jestli máš zájem, stačí vyplnit formulář!

Jdu!