SI v krajině

Česká krajina není připravená na klimatickou změnu. Sama se připravit nedokáže, ale účinnou pomoc může poskytnout kdokoli.

Proto vytváříme příležitosti především pro dětské skupiny, jak se aktivně zapojit do péče a ochrany naší krajiny.

Patronáty

V programu Patronáty ukazujeme skupinám dětí a mládeže, jak se aktivně zapojit do ochrany přírody. Cílem programu je propojit oddíl s odborníkem a také se správcem nějakého cenného území a nasměrovat mladé k účinným aktivitám ochrany přírody. Členové oddílu pečují o “svůj” kousek krajiny a díky tomu se dozvídají jaké jsou v místě přírodní hodnoty, jak funguje daný biotop a mnoho dalších souvislostí.

Více o Patronátech

Krajina v našich rukou

Natočili jsme čtyřdílný pořad o největších problémech české krajiny a jejich řešeních. Jeho cílem je dát každému jednotlivci i skupině návod k tomu, jak si vybrat oblast péče o krajinu, do které se pustit.

V návaznosti na tento návod chystáme Klimavíkendovky na farmách, které se snaží zacházet s krajinou s respektem a úctou, a workshopy pro oddílové vedoucí, ve kterých je provedeme celým procesem takového rozhodování.

Chci zjistit víc

Zveme do přírody

Na řadu míst, na kterých Patronáty pomáhají, se můžete jít podívat. Natočili jsme pozvánky i celé videoexkurze, které vám ukážou známé přírodní kouty Prahy v novém (botanickém, geologickém, dendrologickém a zoologickém) světle.

Vyjdi SI

Přednášky o klimatické změně

V době uzavření veřejných prostorů kvůli koronaviru jsme uspořádali celou řadu živých streamů o klimatické změně. Probrali jsme environmentální, ekonomické, sociologické i pedagogické aspekty změny klimatu.

Všechny záznamy můžete sledovat na YouTube!

Všechna videa

Tým a kontakty

Dalibor Naar - Nemo

vedoucí projektu Patronáty

Petra Svoboda

koordinátorka Patronátů v Praze

Anna Šlechtová - Pírko

koordinátorka Patronátů v Jihočeském kraji

Tomáš Kozel

koordinátor Patronátů v Jihomoravském kraji

Klára Tydlitátová

koordinátorka Patronátů v Plzeňském kraji

Olga Hušková

koordinátorka Patronátů v Libereckém kraji

Naše projekty pro krajinu v Praze finančně podporuje magistrát hlavního města Prahy.

Mimo hlavní město jsou projekty financovány Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.