Ekologické programy pro školy

I ti nejmenší mohou hodně přispět k lepší budoucnosti české krajiny a zažít pocit smyslu místo beznaděje. Všechny programy pro vás rádi zrealizujeme, nebo vám mohou posloužit jako inspirace.

Klima ve městě

V jakém městě budeme žít a jak se v něm budeme cítit, může ovlivnit každý z nás. Jak mohou jednotlivci, komunity nebo správní celky přispět k tomu, aby zmírnili dopady klimatické změny? Jak můžeme připravit města na oteplování a pomoci jim stát se odolnějšími? Tím vás provede náš program.
‍👧‍👦 8.-9. ročník ZŠ, SŠ
🕒 180 min.

Více o programu

Klima za humny

🌿 Žáci v roli detektivů pátrají po vinících tří pohrom, které postihly fiktivní obci Plundrov a díky tomu zjišťují, jak krajinu ovlivňuje klimatická změna a jak se projevují špatné způsoby hospodaření. Žákovské týmy mají za úkol se seznámit s různými, často protichůdnými, pohledy jednotlivých aktérů a vyhodnotit je.
‍👧‍👦 8.-9. ročník ZŠ, SŠ.
🕒 90 min.
(135 min. v případě venkovní varianty).

Více o programu

Dědo, kde je naše pole?

Podívejme se na to, co je to půda, jak vzniká a co nejvíce ovlivňuje její kvalitu. Žáci se během programu seznámí s řadou zajímavostí ohledně půdy, půdního života a objeví hodnotu orné půdy jako přírodního zdroje, který může být rychle zničen nebo naopak pomalu obnovován.
‍👧‍👦 6.-9. ročník ZŠ.
🕒 135 min
(180 min. v případě venkovní varianty).
📗 Stáhnout metodiku

Více o programu

Mikroadaptace ve škole

Podíváme se blíže na termíny biodiverzita, adaptace a klimatická změna v kontextu školy a jejího okolí. Zjistíme, jak je připraveno čelit výzvám spojeným s klimatickou změnou a co můžeme udělat pro jeho lepší adaptabilitu. 
‍👧‍👦 6.-9. ročník ZŠ, SŠ.
🕒 180 min.

Více o programu

BAVILO BY TĚ LEKTOROVAT?

Do lektorské týmu hledáme posily, co si rozumí se školními dětmi a zároveň jim záleží na stavu české krajiny.

Přihlas se!