Objednejte pro svou třídu

Nemáte čas či energii vymýšlet, co podniknout se svou třídou? Můžeme pomoct! S krátkým programem, vícedenní expedicí i celoročním projektem.

SI KPZ

🖐 Posviťte si se svou třídou na zdroje energie, ze kterých můžete společně čerpat! Tříhodinový zážitkový program pro pražské třídy zaměřující se na sebepoznání, péči o sebe i spolupráci ve třídě.
‍👧‍👦 6.–8. ročník ZŠ, ideálně kolektivy s žáky s odlišným mateřským jazykem.
🕒 180 min. s přestávkami.

Klima ve městě

🌿 V jakém městě budeme žít a jak se v něm budeme cítit, může ovlivnit každý z nás. Jak mohou jednotlivci, komunity nebo správní celky přispět k tomu, aby zmírnili dopady klimatické změny? Jak můžeme připravit města na oteplování a pomoci jim stát se odolnějšími? Tím vás provede náš program.
‍👧‍👦 8.-9. ročník ZŠ, SŠ.
🕒 180 min.

SI třída

🖐 Rádi byste posílili váš třídní kolektiv, ale nemáte čas či energii vymýšlet, co podniknout? Program SI třída! reaguje na zátěžové období, jímž si třídní kolektivy nyní prochází. Je navržen tak, aby se do něj mohli bez problémů zapojit i žáci s odlišným mateřským jazykem (vícejazyční žáci). Objednávat si jej aktuálně mohou třídy z Prahy, Ústeckého a Středočeského kraje.
‍👧‍👦 6.-8. ročník ZŠ, v Ústeckém kraji i 1.-3. ročník SŠ.
🕒 4x 45 min.

Klima za humny

🌿 Žáci v roli detektivů pátrají po vinících tří pohrom, které postihly fiktivní obci Plundrov a díky tomu zjišťují, jak krajinu ovlivňuje klimatická změna a jak se projevují špatné způsoby hospodaření. Žákovské týmy mají za úkol se seznámit s různými, často protichůdnými, pohledy jednotlivých aktérů a vyhodnotit je.
‍👧‍👦 8.-9. ročník ZŠ, SŠ.
🕒 90 min.
(135 min. v případě venkovní varianty).

Dědo, kde je naše pole?

🌿 Podívejme se na to, co je to půda, jak vzniká a co nejvíce ovlivňuje její kvalitu. Žáci se během programu seznámí s řadou zajímavostí ohledně půdy, půdního života a objeví hodnotu orné půdy jako přírodního zdroje, který může být rychle zničen nebo naopak pomalu obnovován.
‍👧‍👦 6.-9. ročník ZŠ.
🕒 135 min.
(180 min. v případě venkovní varianty).

Školní výlet jako expedice

🖐 Vydejte se se svou třídou na výpravu se spaním ve stanu, vařením v kotlíku a batohem na zádech!
Program Školní výlet jako expedice nabízí pražským školám možnost na tři dny vyrazit se třídou do přírody, žákům dává příležitost poznat sám/a sebe i spolužáky v novém kontextu.
‍👧‍👦 6.-8. ročník ZŠ.
🕒 Třídenní výprava a přípravná setkání.

Mikroadaptace ve škole

🌿 Podíváme se blíže na termíny biodiverzita, adaptace a klimatická změna v kontextu školy a jejího okolí. Zjistíme, jak je připraveno čelit výzvám spojeným s klimatickou změnou a co můžeme udělat pro jeho lepší adaptabilitu.
‍👧‍👦 6.-9. ročník ZŠ, SŠ.
🕒 180 min.

Přímá péče o krajinu

🌿 V programech Patronáty a Školní les ukazujeme školním třídám, jak se aktivně zapojit do ochrany přírody. Děti získají do péče „svůj“ kousek krajiny a díky odbornému průvodci se dozví, jak o něj pečovat. Skautskou metodou učím se tím, že to dělám tak posilujeme u dětí přesvědčení o vlastním vlivu na předcházení a řešení problémů životního prostředí.
‍👧‍👦 6.-9. ročník ZŠ, SŠ.
🕒 Celoroční program.