SI třída!

Rádi byste posílili váš třídní kolektiv, ale nemáte čas či energii vymýšlet, co podniknout? Připravili jsme pro vás program SI třída!, který reaguje na zátěžové období, jímž si třídní kolektivy nyní prochází. Je navržen tak, aby se do něj mohli bez problémů zapojit i žáci s odlišným mateřským jazykem (OMJ).

Základní info

👉 Pro koho? Žáky 6.-8. tříd ZŠ, nebo 1.-3. ročníků SŠ. Podmínky pro dotovanou cenu najdete u objednávání.
👉 Kdy? V období září-listopad 2022.
👉 Co je potřeba? 4 vyučovací hodiny, tělocvična a aktivní účast třídního učitele.

CÍLE programu

👉 Dát žákům prostor UVOLNIT SE a ventilovat svou energii a emoce skrze fyzickou aktivitu.
👉 Poskytnout třídě SPOLEČNÝ ZÁŽITEK v neformální a uvolněné atmosféře. Nabídnout prostor pro tmelení kolektivu.
👉 Nabídnout příležitost zkusit si SPOLUPRÁCI s ostatními a možnost se v této dovednosti posunout.
👉 Nechat žáky zažít partnerský přístup a RESPEKTující komunikaci ze strany lektorů.
👉 Poskytnout UČITELI příležitost změnit svou obvyklou roli a zapojit se jako účastník.

A co z toho má učitel?

👉 Vyzkoušíte si prvky skautské výchovné metody (SVM) jako jsou učení se zkušeností, sdílení odpovědnosti, role dospělého jako průvodce.
👉 Zažijete novou roli - ať už jako aktivní účastník nebo pozorovatel.
👉 Nabídneme aktivity použitelné ve výuce (způsoby reflexe, práce s pravidly).

Chcete jít do toho s námi?

Zbývají poslední podzimní termíny, tak neváhejte!

Metodika je k dispozici

Nemáte možnost si náš program objednat? Inspirujte se připravenými metodikami pro žáky 6.-9. ročníku ZŠ i metodika pro 1.-4. ročník SŠ.

Chci metodiku!

Další nabídka pro učitele

Kromě programu SI třída chystáme na tento školní rok celou řadu dalších věcí. Už nyní se můžete na vše hlásit sami, nebo se svou třídou!

Reflektuj SI (podzim)

Zúčastněte se jednoho z tematických online či offline setkání na témata, která jsou podle nás pro učitelskou profesi palčivá! Můžete vybírat ze sebepéče, time managementu a mindfulness. Více informací zde.

KPZ (prosinec - únor)

Podobně jako v případě SI třídy jde o program pro třídy s alespoň jedním žákem s OMJ. I v tomto případě chceme podpořit inkluzivní klima, během programu si děti vytvoří jednak symbolickou Krabičku Poslední Záchrany (tzv. kápézetku) s vlastními zdroji a jednak i krabičku fyzickou, skautskou, která může být zdrojem jistoty kdykoliv bude třeba. Zde můžete zanechat předběžný zájem.

Expedice (květen)

Kdo za tím stojí