SI třída!

Rádi byste posílili váš třídní kolektiv, ale nemáte čas či energii vymýšlet, co podniknout? Připravili jsme pro vás program SI třída!, který reaguje na zátěžové období, jímž si třídní kolektivy nyní prochází. Je navržen tak, aby se do něj mohli bez problémů zapojit i žáci s odlišným mateřským jazykem (OMJ).

Základní info

👉 Pro koho? Žáky 6.-8. třídy ZŠ a 1.-3. ročníku SŠ. Primárně pro školy z Ústeckého kraje a pro pražské třídy s žákem či žáky s odlišným mateřským jazykem (OMJ). Ostatní nás mohou kontaktovat.
👉 Kdy? V období září-listopad 2022.
👉 Co je potřeba? 4 vyučovací hodiny, tělocvična a aktivní účast třídního učitele.
👉 Za kolik? V Praze pro třídy s 1+ žáky s OMJ zdarma, v Ústí za 50 kč/žák.

CÍLE programu

👉 Dát žákům prostor UVOLNIT SE a ventilovat svou energii a emoce skrze fyzickou aktivitu.
👉 Poskytnout třídě SPOLEČNÝ ZÁŽITEK v neformální a uvolněné atmosféře. Nabídnout prostor pro tmelení kolektivu.
👉 Nabídnout příležitost zkusit si SPOLUPRÁCI s ostatními a možnost se v této dovednosti posunout.
👉 Nechat žáky zažít partnerský přístup a RESPEKTující komunikaci ze strany lektorů.
👉 Poskytnout UČITELI příležitost změnit svou obvyklou roli a zapojit se jako účastník.

Objednávací formulář

A co z toho má učitel?

👉 Vyzkoušíte si prvky skautské výchovné metody (SVM) jako jsou učení se zkušeností, sdílení odpovědnosti, role dospělého jako průvodce.
👉 Zažijete novou roli - ať už jako aktivní účastník nebo pozorovatel.
👉 Nabídneme aktivity použitelné ve výuce (způsoby reflexe, práce s pravidly).

Metodika je k dispozici

Je pro vás program finančně nedostupný? Nebo byste se chtěli jen inspirovat některými našimi aktivitami a zpestřit si třídnickou hodinu? Stáhněte si metodiku programu SI Třída! Plně k dispozici je metodika pro žáky 6.-9. ročníku ZŠ i metodika pro 1.-4. ročník SŠ.

Metodiky ke stažení

Chcete jít do toho s námi?

Objednat program

Máte dotazy?

Gabriela Boková - Gabka

koordinátorka vzdělávacích programů