SI třída!

Rádi byste posílili váš třídní kolektiv, ale nemáte čas či energii vymýšlet, co podniknout? Připravili jsme pro vás program SI třída!, který reaguje na zátěžové období, jímž si třídní kolektivy nyní prochází.

Základní info

👉 Pro koho? Žáky 6.-8. třídy ZŠ a 1.-3. ročníku SŠ.
👉 Kdy? Do konce probíhajícího školního roku.
👉 Co je potřeba? 4 vyučovací hodiny, tělocvična a aktivní účast třídního učitele.
👉 Co když máte ve třídě dítě s odlišným mateřským jazykem? Program je přirozeně inkluzivní a počítá s účastí nově příchozích spolužáků.
👉 Za kolik? Pro školy v Ústeckém kraji stojí program díky podpoře Nadace České spořitelny pouze 50 Kč/žák.
V ostatních regionech nás provedení programu stojí 250Kč/žák + cestovné.

CÍLE programu

👉 Dát žákům prostor UVOLNIT SE a ventilovat svou energii a emoce skrze fyzickou aktivitu.
👉 Poskytnout třídě SPOLEČNÝ ZÁŽITEK v neformální a uvolněné atmosféře. Nabídnout prostor pro tmelení kolektivu.
👉 Nabídnout příležitost zkusit si SPOLUPRÁCI s ostatními a možnost se v této dovednosti posunout.
👉 Nechat žáky zažít partnerský přístup a RESPEKTující komunikaci ze strany lektorů.
👉 Poskytnout UČITELI příležitost změnit svou obvyklou roli a zapojit se jako účastník.

Objednávací formulář

A co z toho má učitel?

👉 Vyzkoušíte si prvky skautské výchovné metody (SVM) jako jsou učení se zkušeností, sdílení odpovědnosti, role dospělého jako průvodce.
👉 Zažijete novou roli - ať už jako aktivní účastník nebo pozorovatel.
👉 Nabídneme aktivity použitelné ve výuce (způsoby reflexe, práce s pravidly).

„Pro mě bylo velkým plus, že jsem program nevedla já třídní, ale byla jsem na palubě s žáky. Pro mě i žáky bylo velkým přínosem, že jsme takto mohli zažít i jiný přístup, atmosféru, mělo to jinou energii.”
Jarmila Klaudysová, ZŠ Vorlina, Vlašim
„Klidně bych si podobnou aktivitu střihla s děckama jednou do roka, je to výborný nápad a výborní lektoři. Navíc techniky, které používají jsou moc osvěžující. České školství tyto techniky moc potřebuje nasát!”
Táňa Sýkorová, Gymnázium Praha 9
„Naše třída se po izolaci dostala do nepříjemné situace a už měsíc jsme řešili problémy v kolektivu. Vidět, že spolu pracují dvojice, které spolu moc nemluví, bylo to nejvíc, co jsem mohla zažít.”
Pavlína Parchanská, ZŠ Komenského Holice

Chcete jít do toho s námi?

Objednat program

Máte dotazy?

Gabriela Boková - Gabka

koordinátorka vzdělávacích programů