Skautský institut v Rybárně

Na pražské Kampě otevíráme edukační prostor, se sdílenými dílnami, bistrem a bohatým kulturním programem.

Najdete nás na adrese U Sovových Mlýnů 134/1, aktuální program najdete na našem Facebooku.

Dnes je otevřeno: 10-22

Zítra: 10-22 Otevírací doba

PO: 10-22
ÚT: 10-22
ST: 10-22
ČT: 10-22
PÁ: 10-22
SO: 10-22
NE: 10-22

Prosincový program

Rybárna se pootevírá!

Od chvíle, kdy jsme dostali přístup do domu, jsme pracovali na odstraňování takových trochu nánosů doby v interiéru, na jeho úklidu a přípravě aspoň do současné podoby. Nyní jsme prostor pootevřeli a každý den se sem můžete přijít občerstvit.

Ještě se ale rozhodně nejedná o plně vybavenou Rybárnu se vším, co jsme si v ní vysnili, a na co jsme ostatně teprve v červenci vybrali prostředky v crowdfundingové kampani na portálu Hithit. Od 6. září máme otevřeno každý den od 10 do 22 hodin, ale dál pracujeme na vybavení dílen a celého prostoru tak, aby mohl sloužit všem našim plánům.

Jaká sem vedla cesta?

Už dlouho chceme se Skautským institutem rozjet prostor, v němž naplno ožije jeden z principů skautské výchovy: Učím se tím, že to dělám. Máme proto velkou radost, že se nám podařilo s Městskou částí Praha 1 vyjednat výpůjčku Rybářského domečku právě pro tento účel.

V červnu 2021 jsme podepsali smlouvu o výpůjčce domu do března 2023, a uděláme vše proto, aby v tomto čase vzniklo co nejživější a nejotevřenější místo. Věříme, že takový tvůrčí prostor má v samotném centru Prahy své místo!

Kdo za tím stojí

Barbora Mrázová - Wáška

vedoucí projektu

Vojtěch Kordovský

správce dílen

Kristýna Kosinová - Banchee

provozní bistra

Alice Škrlantová

produkční

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat na rybarna@skautskyinstitut.cz!

Chcete si rezervovat místnost?

Naše dílny, fotokomora i velký sál mohou posloužit pro nejrůznější akce a setkání. Pokud máte zájem o rezervaci, prohlédněte si více zde.

Vše o rezervacích