Skautský institut v Rybárně

Na pražské Kampě otevíráme edukační prostor, se sdílenými dílnami, kavárnou a bohatým kulturním programem. Najdete nás na adrese U Sovových Mlýnů 134/1, aktuální program najdete na tomto webu a na našem Facebooku.

Dnes je otevřeno: 10-22

Zítra: 10-22 Otevírací doba

PO: 10-22
ÚT: 10-22
ST: 10-22
ČT: 10-22
PÁ: 10-22
SO: 10-22
NE: 10-20

Program v Rybárně

Rybárna otevřena!

Od chvíle, kdy jsme dostali přístup do domu, jsme pracovali na úpravách interiéru, na jeho úklidu a přípravě k plnému užívání. Nyní už je každý den otevřena kavárna, a i programové prostory a dílny dostávají poslední úpravy a vybavení. Program přednášek a tvůrčích workshopů a kurzů je měsíc od měsíce bohatější a specializovanější.

Jaká sem vedla cesta?

Už dlouho chceme se Skautským institutem rozjet prostor, v němž naplno ožije jeden z principů skautské výchovy: Učím se tím, že to dělám. Máme proto velkou radost, že se nám podařilo s Městskou částí Praha 1 vyjednat výpůjčku Rybářského domečku právě pro tento účel.

V červnu 2021 jsme podepsali smlouvu o výpůjčce domu do března 2023, a uděláme vše proto, aby v tomto čase vzniklo co nejživější a nejotevřenější místo. Věříme, že takový tvůrčí prostor má v samotném centru Prahy své místo!

Přijď posedět!

Kavárna v přízemí je v provozu! Každý den se u nás můžeš stavit od 10h od rána na kávu, únětické pivo, osvěžující limonády, polévku nebo všelijaké další dobroty z naší kuchyně. Posedět můžeš jak v teple kavárny, tak i venku u řeky s výhledem na Střelecký ostrov. Pohostíme vás moc rádi/y až do 22h, v neděli pak do 20h. Na bar se dovoláš kvůli ztrátám a nálezům nebo rezervacím místa na tomto čísle: 776 877 039.

Spolek Kamparta

Tento spolek vznikl z iniciativy nás všech, kteří k oblasti Kampy mají úzký vztah. Provozujeme v SI Rybárně volnočasovou klubovnu pro dětí a mládež od 8 do 16 let. Dvakrát týdně se můžete těšit na organizovaný program. Klubovna je k dispozici od pondělí do pátku mimo svátky od 16:00 do 20:00. Klubovna je vybavena knihovnou, počítačem, stolním fotbálkem a mnoha deskovými a karetními hrami. Své dítě do klubu můžete přihlásit vyplněním formuláře.

chci přihlásit dítě

Chcete si rezervovat místnost?

Naše dílny, fotokomora i velký sál mohou posloužit pro nejrůznější akce a setkání. Pokud máte zájem o rezervaci, prohlédněte si více zde.

Vše o rezervacích

Rybárna - Audiovizuální místnost

Rybárna - Špinavá dílna

Čistá dílna

Rybárna - Velký sál

Rybárna - Keramická dílna

Rybárna - Temná komora

Rybárna - Dětský klub

Kavárna

Sdílené dílny Skautského institutu v Rybárně!

Kdo za tím stojí

Barbora Mrázová - Wáška

vedoucí projektu

Vojtěch Kordovský

správce dílen

Kristýna Kosinová - Banchee

provozní bistra

Alice Škrlantová

produkční

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat na rybarna@skautskyinstitut.cz!
Místa v kavárně můžete rezervovat na čísle 776 877 039.