SI v Rybárně 


NejzbytecnejsiTlacitko

Co jsme zač?

V Michnovském letohrádku na pražské Kampě jsme vytvořili prostor pro setkávání, vzdělávání a tvoření všeho druhu, který myšlenkově vychází ze skautského hesla „Učím se tím, že to dělám“. Kromě kavárny u nás najdete sdílené dílny, které si je po předchozí domluvě možné zarezervovat, a rádi vás uvidíme i na některé z akcí, které pořádáme – ať už na tvůrčím workshopu, přednášce nebo lekci jógy.
otevírací doba:
po-pá 10-22
ne 10-20
Najdete nás na adrese U Sovových Mlýnů 134/1, aktuální program je na tomto webu, našem Facebooku nebo Instagramu.

Programy

Každý měsíc pořádáme víc jak dvacet akcí, které všem příchozím umožňují se vzdělávat a objevovat vlastní kreativitu. Vedle pravidelných programů se snažíme organizovat i nárazové workshopy či události všeho druhu – diskuze, čtení nebo třeba promítání. Věkově cílíme na všechny od 15 let výš, v programu se ale čas od času objeví i akce pro malé děti.
Pokud byste k programům měli jakýkoliv dotaz nebo sami*y chtěli*y nějaký zrealizovat, napište našemu dramaturgovi Václavovi.

nadcházející programy

Sdílené dílny

V prvním patře Rybárny se nachází tvůrčí dílny, které je možné si rezervovat a navštívit kdykoliv v otevírací době kavárny – pokud v nich zrovna nechystáme program. Disponujeme keramickou dílnou s pecí, vybavením pro práci s textilem, dřevem, kovem, a zvládnete si u nás také vyvolat analogové filmy, zazkoušet s kapelou, ponořit se do tajů DJingu nebo natočit podcast. Jednotná sazba za pronájem dílen je 150 Kč/hod.

více o dílnách

kavárna

V přízemí domku provozujeme útulnou kavárnu, jejíž výdělek nám pomáhá financovat programy a údržbu prostor. Vaříme vegetariánsky nebo vegansky a každý všední den pro vás připravujeme denní menu sestávající z polévky a hlavního jídla. V nabídce ale naleznete i nejrůznější dezerty a další teplé i studené dobroty. 
Denní menu vaříme od 11:30 do 21:00 nebo do vyprodání. Používáme zálohované kelímky a REkrabičky.
V kavárně si můžete rezervovat maximálně 15 míst k sezení – rezervace v tomto případě slouží pro setkání menšího rázu. Pokud byste od nás ale chtěli pro oslavu, meeting nebo akci podobného druhu zajistit nerušené místo, rádi vám poskytneme náš Velký sál.

menu

Kamparta

V Rybárně nepůsobí pouze Skautský institut, ale i místní spolek Kamparta, který v přízemí provozuje dětskou klubovnu a pořádá akce zaměřené na děti, rodiče a místní komunitu.
Klubovna spravovaná Kampartou je ve školním roce otevřena každý všední den mezi 16:00 až 20:00 a najdete v ní vybavení pro všechny druhy tvůrčích aktivit i bohatou zásobu oblíbených deskových her.

program Kamparty

Historie rybářského domečku

Někteří si Rybárnu pamatují jako Rybí restauraci, pro některé to je nezapomenutelná kulisa z filmu Jak utopit doktora Mráčka? Původně vznikla jako renesanční dům, který v 17. století prošel barokními úpravami a sloužil jako letohrádek nedalekého malostranského paláce Michnů z Vacínova. V průběhu následné historie se podoba a funkce domečku ještě mnohokrát proměnila, nebylo ovšem pochyb o tom, že je nedílnou součástí prostředí Kampy. Skautský institut spolu s Kampartou v Rybráně působí od června roku 2021.

Kdo za tím stojí

Janek Makarius

vedoucí SI v RybárněKristýna Kosinová - Banchee

provozní bistraVáclav Šafka

dramaturgBarbora Kropáčková

produkčníOndřej Homolka

správce dílenMarkéta Stuchlíková

šéfkuchařEliška Zapletalová - Liška

rezervace místností


774 414 645