Skautský institut v Brně

Jsme SU v Brně a navazujeme na činnost Skautského institutu. Připravujeme cyklus debat, přednášek a workshopů, které svým zaměřením krouží kolem tématu “Nejistota”. Akce jsou otevřené široké veřejnosti.

Aktuálně máme otevřeno pouze v době konání akcí pro veřejnost.

Těšíme se na:

Sociologické aspekty klimatické změny

ODLOŽENO: Opening party 20/21

Přesunuto: Skautský jam na Moraváku
VŠECHNY UDÁLOSTI na FB

kudy k nám

Najdeš nás ve dvoře domu na Moravském náměstí 12 (vchod mezi Šestou větví a zverimexem). Zvoň na zvonek “Skautský institut v Brně”, pustíme tě dovnitř.

Rezervuj SI

Naše prostory si můžeš rezervovat pro skautskou poradu i pro svou soukromou akci.

K dispozici je sál v suterénu, klubovna v 1. patře a sdílená dílna.

rezervuj si místnost

Čítárna - přijď posedět

Nejživější místo domu, srdce Skautského institutu v Brně. Kvůli současné komplikované situaci je Čítárna otevřena pouze okolo časů konání akcí pro veřejnost.

U nás se neplatí za to, co zkonzumuješ, ale za čas, který u nás strávíš. Věříme v poctivost lidí. Naše doporučená cena je 1 koruna za 1 minutu. Výslednou částku však necháme na tobě – líbilo se ti u nás? Nebo to naopak nestálo za to? Nech nám tolik, kolik uznáš za vhodné. Věříme, že budeš fér.

Veškeré vydělané peníze jdou na provoz Skautského institutu v Brně, “za barem” (ale nikoli jako obsluhu, spíše jako průvodce naším systémem) potkáš pouze dobrovolníky.

Sdílená dílna

Potřebuješ ušít povlak na polštář, ale chybí ti šicí stroj? Rád bys zabrousil/a židli, aby se o ní nezatrhávaly kalhoty?

Potom je tady přímo pro Tebe sdílená řemeslná dílna v prostorách Skautského institutu v Brně.

Máme klíče, šroubováky, pilníky, šicí stroj, brusku i vrtačku.

Za pobyt v dílně se platí stejně jako za pobyt v čítárně – částka je dobrovolná, naše doporučená cena je 1 Kč/min.

Více o dílně