Inspirujte se

Máte chuť zařadit do výuky něco nového? Vyberte si z našich vyzkoušených materiálů, které se osvědčily! Všechny jsou volně k dispozici.

Zápisník spokojeného učitele

Vytvořili jsme nástroj, který vám pomůže mapovat učitelské úspěchy, formulovat vize, objevovat vlastní silné stránky, ale také pracovat s neúspěchy a náročnými situacemi. Prostřednictvím vizualizací a reflektivních otázek můžete vykročit k větší spokojenosti v učitelské a vzdělavatelské praxi.

Zajímá mě to

Karty dobré praxe

Time management, wellbeing a mindfulness v učitelské profesi. Během setkávání jsme s učiteli mapovali způsoby, jak v pozici pedagoga efektivně nakládat s časem, jak být všímavý k sobě i žákům a jak podporovat celkovou spokojenost ve třídě. Ze setkání vznikly infografiky, které si můžete stáhnout jako inspiraci k práci s danými tématy.

Zajímá mě to

SI třída

Program poskytuje uvolnění a společný zážitek pro třídu. Zabere 4 vyučovací hodiny, určen je pro žáky 6.-9. ročníku ZŠ nebo 1.-4. ročníku SŠ (více zde). Pro získání metodiky stačí vyplnit formulář!

Chci metodiku

SI KPZ

V programu zkoumáme zdroje energie, které mohou žákům (2. stupně ZŠ) i celým třídám pomáhat v náročných obdobích. Inspirujte se připravenou metodikou, která je ve variantě čtyřhodinového bloku i variantě cyklu třídnických hodin!

Chci metodiku

Výuková videa

Připravili jsme pro vás dvě série minidokumentů, které vám mohou posloužit pro uvedení specifických témat jako je klimatická krize nebo život za druhé světové války. Ke krátkým populárně naučným videím si můžete stáhnout metodiky a další edukační materiály, které vám pomohou naplno využít jejich potenciál.

Více o tématu

Další metodické materiály

Můžete využít i další materiály, připravené k celé řadě osvědčených programů inspirovaných skautingem. Sami z těchto zkušeností stále čerpáme, a vy můžete též. Desítky stran našich metodických materiálů a pracovních listů jsou vám zde k dispozici. ❤

Chci další inspiraci