Ke stažení

Máte chuť zařadit do výuky něco nového? Vyberte si z našich vyzkoušených metodik a materiálů, které se osvědčily! Všechny jsou volně k dispozici.

Zápisník spokojeného učitele

🖐  Vytvořili jsme nástroj, který vám pomůže mapovat učitelské úspěchy, formulovat vize, objevovat vlastní silné stránky, ale také pracovat s neúspěchy a náročnými situacemi. Prostřednictvím vizualizací a reflektivních otázek můžete vykročit k větší spokojenosti v učitelské a vzdělavatelské praxi.

Zajímá mě to

Mikroadaptace ve škole

🌿 Podíváme se blíže na termíny biodiverzita, adaptace a klimatická změna v kontextu školy a jejího okolí. Zjistíme, jak je připraveno čelit výzvám spojeným s klimatickou změnou a co můžeme udělat pro jeho lepší adaptabilitu.
  ‍👧‍👦 6.-9. ročník ZŠ, SŠ.
🕒 180 min.

CHCI METODIKU

Patronáty pro školy

🌿 V programech Patronáty a Školní les ukazujeme školním třídám, jak se aktivně zapojit do ochrany přírody. Děti získají do péče „svůj“ kousek krajiny a díky odbornému průvodci se dozví, jak o něj pečovat. Skautskou metodou učím se tím, že to dělám tak posilujeme u dětí přesvědčení o vlastním vlivu na předcházení a řešení problémů životního prostředí.
‍👧‍👦 6.-9. ročník ZŠ, SŠ.
🕒 Celoroční program.

CHCI METODIKU

Karty dobré praxe

🖐  Time management, wellbeing a mindfulness v učitelské profesi. Během setkávání jsme s učiteli mapovali způsoby, jak v pozici pedagoga efektivně nakládat s časem, jak být všímavý k sobě i žákům a jak podporovat celkovou spokojenost ve třídě. Ze setkání vznikly infografiky, které si můžete stáhnout jako inspiraci k práci s danými tématy.

Zajímá mě to

SI třída

🖐  Program reaguje na zátěžové období, jímž si třídní kolektivy nyní prochází. Je navržen tak, aby se do něj mohli bez problémů zapojit i žáci s odlišným mateřským jazykem (vícejazyční žáci). Poskytuje uvolnění a společný zážitek pro třídu.
‍👧‍👦  6.-9. ročník ZŠ nebo 1.-4. ročník SŠ.
🕒 4x 45 min.

SI KPZ

🖐  Posviťte si se svou třídou na zdroje energie, ze kterých můžete společně čerpat! SI KPZ je zábavný program zaměřující se na sebepoznání, péči o sebe i spolupráci ve třídě.
‍👧‍👦 6.–8. ročník ZŠ
🕒 180 min. nebo jako cyklus třídnických hodin.

Dědo, kde je naše pole?

🌿 Podívejme se na to, co je to půda, jak vzniká a co nejvíce ovlivňuje její kvalitu. Žáci se během programu seznámí s řadou zajímavostí ohledně půdy, půdního života a objeví hodnotu orné půdy jako přírodního zdroje, který může být rychle zničen nebo naopak pomalu obnovován.
‍👧‍👦 6.-9. ročník ZŠ
🕒 140 min (200 min. v případě venkovní varianty).

Výuková videa

Připravili jsme pro vás dvě série minidokumentů, které vám mohou posloužit pro uvedení specifických témat jako je klimatická krize nebo život za druhé světové války. Ke krátkým populárně naučným videím si můžete stáhnout metodiky a další edukační materiály, které vám pomohou naplno využít jejich potenciál.

Více o tématu

Další metodické materiály

Můžete využít i další materiály, připravené k celé řadě osvědčených programů inspirovaných skautingem. Sami z těchto zkušeností stále čerpáme, a vy můžete též. Desítky stran našich metodických materiálů a pracovních listů jsou vám zde k dispozici. ❤

Chci další inspiraci