Výuková videa

Připravili jsme pro vás dvě série minidokumentů, které vám mohou posloužit pro uvedení specifických témat jako je klimatická krize nebo život za druhé světové války. Ke krátkým populárně naučným videím si můžete stáhnout metodiky a další edukační materiály, které vám pomohou naplno využít jejich potenciál.

Jak se mění naše krajina?

Otevřte téma klimatické krize a jejího vlivu na českou krajinu s našimi videi! Dohromady 7 krátkých (20-30min) dokumentů vypráví o problémech lesů, půdy, nedostatečném zadržování vody v krajině i ve městech. K tématům jsou také připraveny pracovní listy.

Více o tématu

Hrdinové války

Za druhé světové války zemřely za nejrůznějších okolností stovky skautů a skautek. Příběhy 15 z nich přiblížujeme v populárně naučných videích. Osudy obětí druhé světové války si aslouží pozornost i dnešní mladé generace. Proto jsme připravili několik nástrojů, které vám pomohou s tímto tématem pracovat ve třídě.

Více o tématu