SI KPZ

Posviťte si se svou třídou na zdroje energie, ze kterých můžete společně čerpat! SI KPZ je zábavný tříhodinový program zaměřující se na vnímání vlastních emocí a navazující péči o sebe.

Základní informace

→ Pro koho: pražské školy, žáci 6.–8. třídy ZŠ (5. a 9. třídy po předchozí dohodě) s alespoň 1 žákem s OMJ (odlišným mateřským jazykem), primárně pro třídy s 20 a více žáky*žačkami
→ Kdy a kde: v období leden–březen 2023, v prostorách Svitla ve Skautském institutu
→ Na jak dlouho?  program zabere 180 minut a odehrává se během dopoledne
→ Za kolik? díky finanční podpoře Nadace České spořitelny zdarma pro prvních 50 přihlášených tříd

Cíle programu

👉 Společný zážitek v novém prostředí.
👉 Posílení schopnosti pracovat s vlastními emocemi.
👉 Pojmenování vlastních zdrojů energie, z kterých mohou žáci čerpat i v náročných obdobích.
👉 Zkušenost se skautskou výchovnou metodou.
👉 Seznámení se s aktivitami komunitního centra Svitlo, které vzniklo v přímé reakci na válku na Ukrajině.

Co z toho má učitel?

→ Získání zkušenosti s prvky skautské výchovné metody (SVM) - jako učení se zkušeností, sdílenou odpovědností a rolí dospělého jako průvodce.
→ Vykročení ze zažité role: budete mít možnost pozorovat svou třídu v nových situacích nebo se zapojit do některých aktivit spolu s dětmi, dle vaší domluvy s lektorem programu.
→ Podrobná specializovaná metodika, inspirace do vlastních hodin.

Máte zájem?

Stačí vyplnit dotazník, my se ozveme co nejdříve!

Chci program!

Pokud nesplňujete podmínky pro účast na projektu, rádi vám aspoň pošleme hotovou metodiku programu, díky které budete moct program uskutečni kdykoliv a kdekoliv sami. Pokud ji chcete mít na mailu hned, jak bude čerstvě dopečená, zanechte nám svůj kontakt zde!

Máte dotaz?

Tomáš Martínek

koordinátor vzdělávacích programů

Program SI KPZ finančně podpořila Nadace České spořitelny.