Školní výlet jako expedice

Vydejte se se svou třídou na výpravu se spaním ve stanu, vařením v kotlíku a batohem na zádech. Program Školní výlet jako expedice nabízí možnost na tři dny vyrazit se třídou do přírody, žákům dává příležitost poznat sám/a sebe i spolužáky v novém kontextu.

Objednávací formulář

Základní informace

‍👧‍👦  Pražské školy, 6.-8. třída ZŠ. Program je koncipován tak, aby byl přístupný i vícejazyčným žákům a žákyním.
🗓 V období květen-červen.
🕒 Třídenní výpravě předchází přípravné setkání s třídním učitelem a dvě dvouhodinovky se třídou na naplánování expedice.
💰 Od 2 400 Kč/účastník v závislosti na typu ubytování a stravování.
📌 Expedice se odehraje ve středních Čechách, přípravná setkání na vaší škole.
🎓 Program se neobejde bez účasti 2 pedagogů (včetně zdravotníka) a nejméně 80 % žáků třídy (min. 15, max. 30 žáků).

CÍLE programu

⭐ Pestrý program směřující na podporu sebepoznání a třídního klimatu.
⭐ Získání praktických dovedností v terénu.
⭐ Posílení týmového ducha a efektivní komunikace ve třídě.
⭐ Příležitost zažít úspěch mimo školní prostředí.
⭐ Zkušenost se skautskou výchovnou metodou (SVM).

Co z toho má učitel?

👉 Setká se s prvky skautské výchovné metody (SVM) jako učení se zkušeností, sdílenou odpovědností a dospělým v roli průvodce.
👉 Stane se součástí programu spolu s vašimi žáky a bude mít možnost je poznat v jiných situacích.
👉 Změní svoji obvyklou roli, stane se aktivním účastníkem i bedlivým pozorovatelem.

Jdete do toho?

Chci poptat expedici!

Co vás ještě může zajímat:

Kde se bude nocovat?

V tábořišti ve středních Čechách (skautské tábořiště, kempy apod.), na kterém se domluvíme v rámci plánování se třídou.

Co když žákům chybí nějaké potřebné vybavení?

Pokud při plánovacích setkáních narazíme na tento problém, vypůjčení základního vybavení (stany, batohy) je možné od Skautského institutu (za poplatek). Vybavení na vaření, sekeru, pilu apod. zajišťuje Skautský institut.

Jak se budeme stravovat?

Žáci se dohodnou, co se bude připravovat k jídlu podle předem daného rozpočtu. Na začátku expedice si jídlo nakoupí a pak ho sami budou vařit v kotlíku pod vedením lektorů.

Co v případě nepříznivého počasí?

Lektoři mají vytipovaných více možností pro ubytování. Vhodné místo zvolí podle předpovědi počasí a aktuálních podmínek.

Metodika je k dispozici

Nemáte možnost si náš program objednat? Inspirujte se připravenou metodikou, který vám usnadní organizaci školního výletu, v rámci kterého si žáci vyzkouší pobyt v přírodě, společné vaření, ale také zodpovědnost za práci s jednoduchým rozpočtem nebo i spaní pod stanem.

Chci metodiku

Vznik a pilotáž programu finančně podpořila Nadace České spořitelny.