Komunitní centrum Svitlo

Zázemí pro všechny, kteří chtějí nalézt společnou řeč. Otevřená klubovna pro nově příchozí i domácí. 1000 m² v centru Prahy, které propojují.

Dnes je otevřeno: 11-18

Zítra: 11-18 Otevírací doba

PO: 11-18
ÚT: 11-18
ST: 11-18
ČT: 11-18
PÁ: 11-18
SO: není
NE: není

Українською тут

Chceš s tím pomoci?

👉 SHÁNÍME VĚCI - pro plné vybavení těchto obrovských prostorů sháníme ještě řadu různých věcí, pokud máš přebytečné kousky, kterým chceš darovat nový život, přečti si víc níže - a přines je kdykoli v otevírací době!
👉 PŘIDEJ SE K DOBROVOLNÍKŮM - hlídání dětí, montování nábytku, pomoc s chodem bohatého budoucího programu. S čímkoli bys chtěl*a pomoct, rádi tě přivítáme ve facebookové skupině a tím i v naší malé vznikající komunitě!

fb skupina dobrovolníků

SBÍRKA VYBAVENÍ

Co sbíráme - pro děti:

> dřevěné hračky,
> stavebnice,
> výtvarné potřeby,
> vláčková dráha/autodráha,
> montessori a edukativní hry,
> panenky,
> dětské knihy (leporela a obrázkové knihy)

Co sbíráme - další vybavení:

> pokojové květiny
> knihy v UA/RU jazyce,
> hudební nástroje,
> deskové hry,
> barevné závěsy,
> kuchyňské potřeby, nádobí, příbory, prostírání,
> barvy na zdi,
> zachovalé plakáty, hezké obrazy

Co sbíráme - nábytek:

V případě, že můžete darovat některou z těchto věcí, nám prosím předem napište na barbora.zetkova@skautskyinstitut.cz.

> fatboy pytle,
> křesílka,
> gaučíky,
> konferenční stolek,
> dekorativní nábytek

MŮŽEŠ PŘISPĚT

Vypořádávání se s touto krizí bude běh na dlouhou a my chceme pomáhat v co největším objemu a co nejdostupněji. Už v tom s námi jede celá řada skvělých partnerů. Podpořit nás můžete na Darujme, nebo napište řediteli na milos.riha@skautskyinstitut.cz!

Daruj SI

BUĎ U TOHO

Rozjíždíme pravidelné kurzy českého i ukrajinského jazyka, kroužky i tvořivé dílny pro děti, mládež i dospělé. Těšit se můžete i na společné vaření, řadu kulturních akcí a sousedských setkání.
Veškeré aktuální dění můžeš sledovat ve veřejné facebookové skupině (primárně česky) nebo na Telegramu (primárně ukrajinsky). A existuje také ukrajinská verze tohoto webu, kdybys ji chtěl*a někomu poslat.

Program na tento týden:

PŘIJĎ POBÝT

Svitlo je sdílený bezpečný prostor, ve kterém můžete načerpat síly, znalosti i kontakty. Kromě pravidelných i mimořádných akcí pracujeme na co nejlepším dětském koutku, chill-out zóně, studovně a dalších kdykoli využitelných prostorách. Od 16. května bude každé všední odpoledne od 14 do 17h v dětském koutku družina s dospělým dozorem.

JAK NÁS NAJDETE?

Sídlíme v samém centru Prahy, v radničním bloku na Staroměstském náměstí. Dostanete se k nám buď samostatným vchodem z Malého náměstí 9/5, nebo skrze Skautský institut na Staromáku - na konci druhého patra.

Kdo za tím stojí?

Ondřej Srb - Jája

koordinátor komunitního centra Svitlo

Lukáš Šedivý