Skautský institut v Kolíně

Kluci i děvčata, mladí i starší, v domečku v magickém srdci města pod katedrálou. Otevřené akce pro veřejnost, pod skautskou střechou.

Program

Praktické workshopy, debaty o současných tématech, cestovatelské přednášky i zpívání. Aktuality o programu najdete na našem facebooku nebo instagramu.

Kudy k nám

Scházíme se většinou ve SKIPSu, v prvním patře v Kouřimské 105. Samostatný vchod je ovšem schovaný za starou školou u chrámu, přijďte tedy k brance pod zvonicí sv. Bartoloměje v Brandlově ulici, vyzvedneme si vás. Pokud se akce koná jinde, dáme včas vědět.

Skautská paměť kolínského století

I v Kolíně se skautuje už sto let.

Bylo to pohnutých sto let, stejně jako v celém českém skautingu.

SI v Kolíně se pustil do shromažďování lokálních skautských příběhů a historických materiálů. Podívejte se na to, co jsme zatím našli!

prohlédnout materiály

O nás

Prostě přijďte! Základní myšlenkou Skautského institutu je chuť vytvářet otevřený prostor pro setkávání a propojování. Skauti se po třech dekádách svobody učí úplně nové dovednosti – otevírání se veřejnosti. Všichni se přece navzájem můžeme obohacovat, nezáleží na věku nebo “partě”! Kolínský Institut budeme navíc od začátku připravovat v týmu složeném ze skautů i neskauta.

Když jsme si začali povídat o tom, co nás zajímá, potkali jsme se na jedné věci: přemýšlíme nad tím, kde a proč jsme doma. Jak to tam vypadá, co se nám líbí a co nám chybí. A také, co bychom s tím mohli udělat. Od toho už byl přirozený krůček k volbě tématu “Domov”.