Skautský institut v Benešově

Propojením veřejnosti se skauty si pomáháme k vzájemnému rozvoji. Workshopy, setkávání a další všemožné akce - to je SI v Benešově!

Přidej se k nám do týmu!

NADCHÁZEJÍCÍ AKCE:

SWAP POKOJOVEK

20.6. od 16:00 | farní zahrada u kostela Sv. Mikuláše

Kytara bude hrát, malinovka téct a buřty péct!

Přineste si cokoliv, co si budete chtít opéct. Na ohýnku bude místa dost. Zábava bude připravená jak pro malé, tak pro dospělé. Na všechny se moc těšíme!

O INSTITUTU

První myšlenka Skautského institutu v Benešově přišla paralelně se vznikem roverského kmene, který má jako jeden z hlavních bodů činnosti službu veřejnosti. Rozhodli jsme se, že bychom pomocí toho, co jsme se díky skautingu naučili, rozvíjeli prostřednictvím SI i veřejnost a třeba se přiučili něčemu nazpět od ní.

Kontaktovat nás můžeš prostřednictvím emailu: benesov@skautskyinstitut.cz

Naše poslání

Skautský institut je zřízen Junákem — českým skautem. Existujeme proto, abychom pečovali o paměť skautingu, popularizovali ji a zpřístupňovali ji k bádání. Nezůstáváme ale jen u minulosti a ptáme se, jakou stopu nechává skauting na světě. Vytváříme prostor pro setkávání, debatu a hledání nových impulsů.
To se nám daří pouze díky usilovné práci desítek dobrovolníků. Rádi zapojíme i Tebe! Napiš nám na benesov@skautskyinstitut.cz, do čeho by ses rád/a zapojil/a, nebo nám pošli vlastní nápad, který bys chtěl/a spolu s námi rozvíjet.