Patronáty

Převzít patronát nad kouskem světa a smysluplně o něj pečovat není jen tak. Proto do tohoto procesu zapojujeme kromě skautských a jiných oddílů i odborníky a správce či majitele lokalit. A i ti nejmladší tak získávají vztah ke svému okolí a odvádějí užitečnou práci!

Metoda - jak na to jdeme?

V programu Patronáty ukazujeme skupinám dětí a mládeže, jak se aktivně zapojit do ochrany přírody. Cílem programu je propojit oddíl s odborníkem a také se správcem nějakého cenného území a nasměrovat mladé k účinným aktivitám ochrany přírody. Členové oddílu pečují o “svůj” kousek krajiny a díky tomu se dozvídají jaké jsou v místě přírodní hodnoty, jak funguje daný biotop a mnoho dalších souvislostí.

Začínali jsme v Praze

Koordinátorka Patronátů v Moravskoslezském kraji

Eva Černínová

Koordinátorka Patronátů v Olomouckém kraji

Projekt je v Praze finančně podpořen Magistrátem hlavního města Prahy. Mimo hlavní město je projekt financován Státním fondem životního prostředí České republiky. Dále nás podporuje Liberecký a Jihomoravský kraj. Dále v rámci projektu Patronáty úzce spolupracujeme s Českým svazem ochránců přírody, Českou společností ornitologickou, Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR, spolkem Ametyst, centrem ekovýchovy Kaprálův mlýn, se sítí Pavučina a s organizací Rezekvítek.