Skautský institut v Kolíně

Kluci i děvčata, mladí i starší, v domečku v magickém srdci města pod katedrálou. Otevřené akce pro veřejnost, pod skautskou střechou.

Aktuálně

Chcete se rychle podívat, co se děje nebo dělo? Podívejte se na naše profily:  .

Program na zimu 2019

čtvrtek 3. 1. 2019 — SKIPS, od 19.00
Sdílená večeře při svíčkách

čtvrtek 24. 1. 2019 — POZOR Duškova síň, Kmochova 560, naproti ReMaxu od 20.00
Osmitisícovky: K2, Cho Oyu, Manáslu — Honza Trávníček

středa 30. 1. 2019 — SKIPS, od 19.00
Science café: Proč se nebát ozáření — doc. Ondřej Lebeda

pátek 1. 2. 2019 — Komunitní centrum Brandlova 25 (katolická fara), POZOR od 14.00 — spolu s Domácím hospic Srdcem
Etické otázky smrti a umírání — dr. Marek Orko Vácha

čtvrtek 7. 2. 2019 — SKIPS od 19.00
Blogging a vlogging: způsob, jak oslovit svět?

středa 27. 2. 2019 — Duškova síň, Kmochova 560, naproti ReMaxu, od 19.00
Pacific Crest Trail: tisíce mil pěšky napříč Amerikou — Jakub Čech

středa 6. 3. 2019 — Duškova síň, Kmochova 560, naproti ReMaxu, od 19.00
Science Café: Odpad zdrojem, aneb cirkulární ekonomika — 
ing. Soňa Jonášová

 


Kudy k nám

GPS: 50.0266383N, 15.2008108E

Scházíme se většinou ve SKIPSu, v prvním patře v Kouřimské 105. Samostatný vchod je ovšem schovaný za starou školou u chrámu, přijďte tedy k brance pod zvonicí sv. Bartoloměje v Brandlově ulici, vyzvedneme si vás. Pokud se akce koná jinde, dáme včas vědět.


Chcete dostávat novinky e-mailem? Nechte nám svou adresu :-)

* indicates required

O nás

Prostě přijďte! Základní myšlenkou Skautského institutu je chuť vytvářet otevřený prostor pro setkávání a propojování. Skauti se po třech dekádách svobody učí úplně nové dovednosti – otevírání se veřejnosti. Všichni se přece navzájem můžeme obohacovat, nezáleží na věku nebo “partě”! Kolínský Institut budeme navíc od začátku připravovat v týmu složeném ze skautů i neskauta.

Budou mít akce nějakou společnou myšlenku nebo téma?

Když jsme si začali povídat o tom, co nás zajímá, potkali jsme se na jedné věci: přemýšlíme nad tím, kde a proč jsme doma. Jak to tam vypadá, co se nám líbí a co nám chybí. A také, co bychom s tím mohli udělat. Od toho už byl přirozený krůček k volbě tématu “Domov”.

A proč právě tohle téma?

Kolín je krásné město. Jak ale funguje domov, když z něj mnozí nad ránem zmizí do práce a vrátí se až za tmy? Známe vůbec, co všechno se nabízí doslova za rohem? V Kolíně žije a tvoří spousta šikovných a inspirujících lidí, víme o nich? Láká nás zkoumat to téma z mnoha stran – týká se nás všech a můžeme se pustit do otázek praktických i teoretických. Od pečení domácího chleba, přes pobyt v cizině, opravování kostelů, až po zapojení do aktivních záloh armády.

Více na sociálních sítích: Facebook