Skautský institut v Kolíně

Kluci i děvčata, skauti i neskauti, v domečku v magickém srdci města pod katedrálou. Skautský institut v Kolíně se v roce 2018 točí kolem tématu "Domov".

Aktuálně

Chcete se rychle podívat, co se děje nebo dělo? Podívejte se na naše profily:  .

13. 9. 2018 – zahájení druhého semestru – Odemykáme SI!

20. 9. Fotbal v Kolíně – Jaroslav Bejlek

27. 9. Život v zemi Ukrajina – Galina Andrejceva

4. 10. Nejtěžší cesta domů – Anežka Moravcová

10. 10. Očima cizince – Komix – Alien in Bohemia

11. 10. MájFórum 1

16. 10. Domácí káva nad espresso – Terezka Balá

25. 10. Slam poetry show

30. 10. Domov v divočině – Aleš Palán

8. 11. Science Café: Superorganismus a jeho domácnost – Dalibor Titěra

10. 11. MájFórum 2

15.11. Pomalá domácnost – Zuzka Janglová

21.11. V horách Nepálu – Tania Žebráková

1.12. První adventní hraní

13. 12. Science Café: Homo (in)sapiens – Petr Houdek

15.12. Druhé adventní hraní

Kudy k nám

Scházíme se většinou ve SKIPSu, v prvním patře v Kouřimské 105. Samostatný vchod je ovšem schovaný za starou školou u chrámu, přijďte tedy k brance pod zvonicí sv. Bartoloměje v Brandlově ulici, vyzvedneme si vás. Pokud se akce koná jinde, dáme včas vědět.

Chcete dostávat novinky e-mailem? Nechte nám svou adresu :-)

* indicates required

O nás

Prostě přijďte! Základní myšlenkou Skautského institutu je chuť vytvářet otevřený prostor pro setkávání a propojování. Skauti se po třech dekádách svobody učí úplně nové dovednosti – otevírání se veřejnosti. Všichni se přece navzájem můžeme obohacovat, nezáleží na věku nebo “partě”! Kolínský Institut budeme navíc od začátku připravovat v týmu složeném ze skautů i neskauta.

Budou mít akce nějakou společnou myšlenku nebo téma?

Když jsme si začali povídat o tom, co nás zajímá, potkali jsme se na jedné věci: přemýšlíme nad tím, kde a proč jsme doma. Jak to tam vypadá, co se nám líbí a co nám chybí. A také, co bychom s tím mohli udělat. Od toho už byl přirozený krůček k volbě tématu “Domov”.

A proč právě tohle téma?

Kolín je krásné město. Jak ale funguje domov, když z něj mnozí nad ránem zmizí do práce a vrátí se až za tmy? Známe vůbec, co všechno se nabízí doslova za rohem? V Kolíně žije a tvoří spousta šikovných a inspirujících lidí, víme o nich? Láká nás zkoumat to téma z mnoha stran – týká se nás všech a můžeme se pustit do otázek praktických i teoretických. Od pečení domácího chleba, přes pobyt v cizině, opravování kostelů, až po zapojení do aktivních záloh armády.

Více na sociálních sítích: Facebook