Skautský institut v Kolíně

Nejčerstvější parta Skautského institutu se na jaře 2018 začíná zabývat tématem "Domov"

Program

5. 4. zahájení činnosti Skautského institutu

18. 4. Podnikni to! (workshop, spolu s CEROP) – od 18.00

26. 4. Udržitelná móda a SWAP (workshop a výměna oblečení) – od 17.00

10. 5. Do Skotska a zpět (beseda s manželi Bískovými o životě v exilu) – od 18.00

15. 5. Oživené srdce města (povídání s Janem Školníkem o Broumově) – od 18.00

19. 5. Kolínský majáles (odpolední přednášky) – od 14.00 do 16.00

25. 5. V hledáčku TED (večeře při svíčkách s následným promítáním) – od 20.30

31. 5. Osobní vize (workshop, spolu s CEROP a GrowJob) – od 18.00, tradičně ve SKIPS

7. 6. Kolínští muzikanti (koncert)

14. 6. Ozvěny Anifilmu (promítání)

22. 6. Akustická řepa (koncert)


Kudy k nám

Scházíme se většinou ve SKIPSu, v prvním patře v Kouřimské 105. Samostatný vchod je ovšem schovaný za starou školou u chrámu, přijďte tedy k brance pod zvonicí sv. Bartoloměje v Brandlově ulici, vyzvedneme si vás. Pokud se akce koná jinde, dáme včas vědět.


Chcete dostávat novinky e-mailem? Nechte nám svou adresu :-)

* indicates required

O nás

Prostě přijďte! Základní myšlenkou Skautského institutu je chuť vytvářet otevřený prostor pro setkávání a propojování. Skauti se po třech dekádách svobody učí úplně nové dovednosti – otevírání se veřejnosti. Všichni se přece navzájem můžeme obohacovat, nezáleží na věku nebo “partě”! Kolínský Institut budeme navíc od začátku připravovat v týmu složeném ze skautů i neskauta.

Budou mít akce nějakou společnou myšlenku nebo téma?

Když jsme si začali povídat o tom, co nás zajímá, potkali jsme se na jedné věci: přemýšlíme nad tím, kde a proč jsme doma. Jak to tam vypadá, co se nám líbí a co nám chybí. A také, co bychom s tím mohli udělat. Od toho už byl přirozený krůček k volbě tématu “Domov”.

A proč právě tohle téma?

Kolín je krásné město. Jak ale funguje domov, když z něj mnozí nad ránem zmizí do práce a vrátí se až za tmy? Známe vůbec, co všechno se nabízí doslova za rohem? V Kolíně žije a tvoří spousta šikovných a inspirujících lidí, víme o nich? Láká nás zkoumat to téma z mnoha stran – týká se nás všech a můžeme se pustit do otázek praktických i teoretických. Od pečení domácího chleba, přes pobyt v cizině, opravování kostelů, až po zapojení do aktivních záloh armády.

Více na sociálních sítích: Facebook