Skautský institut v Kolíně

Kluci i děvčata, mladí i starší, v domečku v magickém srdci města pod katedrálou. Otevřené akce pro veřejnost, pod skautskou střechou.

Aktuálně

Chcete se rychle podívat, co se děje nebo dělo? Podívejte se na naše profily:  .

Program na podzim 2019

sobota 21. 9. 2019 — Otevřená ulice, na Vinice 16.00
Oheň na Vinici 
aneb kolem ohně spolu s Otevřenou ulicí


středa 2. 10. 2019 — SKIPS, od 18.00

Vyrob SI linoryt – 
dílna s Tomášem Vovsíkem


pátek 18. 10. 2019 — Duškova síň Husova domu ČCE, od 19.00

Komorní entropie – 
koncert pěveckého sboru 


pátek 25. 10. 2019 — SKIPS, od 19.00

Science Café: Češi ve vesmíru

přednáška Jana Lukačeviče o cestě na Mars


čtvrtek 7. 11. 2019 — Duškova síň Husova domu ČCE, od 10.00
 dopoledne
Sametová revoluce – 
beseda s pamětníky (nejen pro studenty)


úterý 12. 11. 2019 — mše od 18.30, povídání od 19.30 v Komunitním centru katlické fary

Do exilu a zpět
 – beseda s Ladislavem Heryánem


pondělí 2. 12. 2019 — SKIPS, od 18.00

30 let svobodného skautingu – 
promítání filmu


pátek 13. 12. 2019 – SKIPS, od 18.00

Adventní muzicírování


neděle 15. 12. 2019 — Otevřená ulice u chrámu, od 17.00

Betlémské světlo (a palačinky)

 


Kudy k nám

GPS: 50.0266383N, 15.2008108E

Scházíme se většinou ve SKIPSu, v prvním patře v Kouřimské 105. Samostatný vchod je ovšem schovaný za starou školou u chrámu, přijďte tedy k brance pod zvonicí sv. Bartoloměje v Brandlově ulici, vyzvedneme si vás. Pokud se akce koná jinde, dáme včas vědět.


Chcete dostávat novinky e-mailem? Nechte nám svou adresu :-)

* indicates required

O nás

Prostě přijďte! Základní myšlenkou Skautského institutu je chuť vytvářet otevřený prostor pro setkávání a propojování. Skauti se po třech dekádách svobody učí úplně nové dovednosti – otevírání se veřejnosti. Všichni se přece navzájem můžeme obohacovat, nezáleží na věku nebo “partě”! Kolínský Institut budeme navíc od začátku připravovat v týmu složeném ze skautů i neskauta.

Budou mít akce nějakou společnou myšlenku nebo téma?

Když jsme si začali povídat o tom, co nás zajímá, potkali jsme se na jedné věci: přemýšlíme nad tím, kde a proč jsme doma. Jak to tam vypadá, co se nám líbí a co nám chybí. A také, co bychom s tím mohli udělat. Od toho už byl přirozený krůček k volbě tématu “Domov”.

A proč právě tohle téma?

Kolín je krásné město. Jak ale funguje domov, když z něj mnozí nad ránem zmizí do práce a vrátí se až za tmy? Známe vůbec, co všechno se nabízí doslova za rohem? V Kolíně žije a tvoří spousta šikovných a inspirujících lidí, víme o nich? Láká nás zkoumat to téma z mnoha stran – týká se nás všech a můžeme se pustit do otázek praktických i teoretických. Od pečení domácího chleba, přes pobyt v cizině, opravování kostelů, až po zapojení do aktivních záloh armády.

Více na sociálních sítích: Facebook