Skautský institut v Kolíně

Kluci i děvčata, mladí i starší, v domečku v magickém srdci města pod katedrálou. Otevřené akce pro veřejnost, pod skautskou střechou.

Aktuálně

Chcete se rychle podívat, co se děje nebo dělo? Podívejte se na naše profily:  .

Program na zimu 2020

čt 16. 1. 18:00 | Na kole přes Afriku
Cestovatelská přednáška skauta, který se vydal na cestu ze severu na jih Afriky.

pá 17. 1. 16:00 | Marek Orko Vácha: Chuť žít
V čem spočívá opravdový naplněný život?
Akce se koná v Husově domě (Kmochova 560, naproti ReMaxu)
Spolu s Domácím hospicem Srdcem Kolín.

út 21. 1. 19:00 | Workshop japonské kaligrafie
Vyzkoušej si tradiční japonskou kaligrafii.
Nutná registrace předem.

čt 30. 1. 18:30 | Na pivo s Danem Suchánkem
Ochutnávka a povídaní o pivech i pivovarech.
Nutná registrace předem.

čt 13. 2. 19:00 | Science Café: Historie (nejen) námořní navigace
s Petrem Scheirichem
Lze za pomoci sextantu přeplout oceán i dnes?

čt 27. 2. 18:00 | Slunda o americkém Jamboree
Jaká byla jedna z největších skautských akcí světa?

pá 20. 3. 19:00 | Skotsko – irské zpívání
Večírek s živou muzikou


Skautská paměť kolínského století

Rozcestník historických materiálů ke skautingu v Kolíně (1919 – 2019)


Kudy k nám

GPS: 50.0266383N, 15.2008108E

Scházíme se většinou ve SKIPSu, v prvním patře v Kouřimské 105. Samostatný vchod je ovšem schovaný za starou školou u chrámu, přijďte tedy k brance pod zvonicí sv. Bartoloměje v Brandlově ulici, vyzvedneme si vás. Pokud se akce koná jinde, dáme včas vědět.


Chcete dostávat novinky e-mailem? Nechte nám svou adresu :-)

* indicates required

O nás

Prostě přijďte! Základní myšlenkou Skautského institutu je chuť vytvářet otevřený prostor pro setkávání a propojování. Skauti se po třech dekádách svobody učí úplně nové dovednosti – otevírání se veřejnosti. Všichni se přece navzájem můžeme obohacovat, nezáleží na věku nebo “partě”! Kolínský Institut budeme navíc od začátku připravovat v týmu složeném ze skautů i neskauta.

Budou mít akce nějakou společnou myšlenku nebo téma?

Když jsme si začali povídat o tom, co nás zajímá, potkali jsme se na jedné věci: přemýšlíme nad tím, kde a proč jsme doma. Jak to tam vypadá, co se nám líbí a co nám chybí. A také, co bychom s tím mohli udělat. Od toho už byl přirozený krůček k volbě tématu “Domov”.

A proč právě tohle téma?

Kolín je krásné město. Jak ale funguje domov, když z něj mnozí nad ránem zmizí do práce a vrátí se až za tmy? Známe vůbec, co všechno se nabízí doslova za rohem? V Kolíně žije a tvoří spousta šikovných a inspirujících lidí, víme o nich? Láká nás zkoumat to téma z mnoha stran – týká se nás všech a můžeme se pustit do otázek praktických i teoretických. Od pečení domácího chleba, přes pobyt v cizině, opravování kostelů, až po zapojení do aktivních záloh armády.

Více na sociálních sítích: Facebook