Program v Rybárně

Leden - měsíc fotografie

8. 1. / 11:00 / VYFOŤ SI / Jak na ISO, clonu a expozici naučí lektor David Růžička během venkovní fotografické procházky / vstupenky

12. 1. / 18:00 / VYVOLEJ SI ČERNOBÍLE (1/2) / První část z dvoudenního kurzu v temné komoře / vstupenky

13. 1. / 18:00 / NAZVĚTŠUJ SI ČERNOBÍLE (2/2) / Druhá část z dvoudenního kurzu v temné komoře. / vstupenky

17. 1. / 18:00 / VYVOLEJ SI BAREVNĚ / Naučíš se pracovat s chemií na barevné vyvolávání a vytvoříš si skeny fotek. / vstupenky

25. 1. / 18:00 / KOLOROVÁNÍ ČERNOBÍLÝCH FOTOGRAFIÍ / Nauč se kolorovat černobílé fotografie jednoduchým způsobem za využití anilinek.

31. 1. / 18:00 / QUO VADIS ČESKÁ FOTOGRAFIE? / Debata s profesionálními fotografy o smyslu fotografie a fotografické profesi

Lednový program

17. 1. / 18:00 / VYVOLEJ SI BAREVNĚ

Vstupenky zde
Máš analog a nechceš fotit jenom černobíle? U barevné fotografie je vyvolávání a zvětšování fotografií mnohem složitější než u té černobílé. Během tohoto workshopu se naučíš, jakou chemii na barevné vyvolávání použít, kde ji sehnat a vyvoláš si barevný film. Následně se naučíš, jak z barevného filmu fotku převést do elektronické podoby skenováním, jak to dělají ve fotolabech.

Workshop povede freelance fotograf a videotvůrce pro HateFree a aktualne.cz David Růžička. https://www.davidruzicka.cz

19. 1. / 8:00 / RANNÍ DYNAMICKÁ JÓGA

19. 1. / 16:00 - 19:00 / KERAMIKA

Máme pec a nebojíme se ji použít! Keramická dílna pro všechny zájemce bez ohledu na věk či zkušenosti. Tvořit můžete jak samostatně, tak pod vedením lektorky Lenky Litschmannové podle toho, jak sami budete potřebovat.
Vstupné je dobrovolné, ideálně alespoň 50 Kč na účastníka na pokrytí materiálu.

19. 1. / 15:00 - 19:00 / KAMPARTA: AFTERNOON TEA AT FIVE

I naše děti mohou pomáhat
Hodiny angličtiny jsou symbolicky zpoplatněny za 50 Kč. Celý výtěžek darujeme Dobrým vílám www.dobrevily.cz, které pomáhají dětem z dětských domovů trávit čas co nejhezčím způsobem. Za vybrané peníze pojedou děti z domovů na výlet do Prahy, kde je pozveme na piknik do Rybárny, aby se mohly seznámit s našimi dětmi a strávit s nimi pěkné společné odpoledne.

An English-immersion session held at the Klubovna welcomes local children to share activities with hybrid Anglo-Czech and other mixed nationality children. The sessions will be led by a native British English speaker and although there will be a set theme, the purpose is that the children come armed with ideas that they would like to explore in English. Initially sessions will be just one hour although this can and most likely will spill over as children grow in confidence in their newly acquired language.
PRO DĚTI A MLÁDEŽ

21. 1. / 9:00 / RANNÍ JEMNÁ JÓGA

Jemná jóga nesoucí se v duchu rozvíjení vnímavosti vlastního těla. Určená jak pro začátečníky, tak pro všechny, kteří si chtějí zpříjemnit začátek dne jemným a pozvolným protažením celého těla a zklidněním mysli. Navrátíme se k radosti a lehkosti bytí.

21. 1. / 15:00 - 19:00 / KAMPARTA: PŘÍPRAVA NA ZOH 1

Zimní olympiáda se pomalu blíží a nebude dlouho trvat a zaklepe na dveře. Začíná čas příprav. Pomozte nám s přípravou dekorací na naší vlastní předehru Olympiády, která se uskuteční v parku KAMPA dne 28.1.2022.

23. 1. / 18:00 / SOUČASNÝ TANEC S PRVKY IMPROVIZACE

Lekce současného tance pro mírně pokročilé i pokročilé. Během lekce budeme poznávat a rozvíjet náš pohybový slovník. Na začátek se rozhýbeme, společně se naučíme pohybovou variaci, zaimprovizujeme si a nakonec zrelaxujeme. A to vše za doprovodu živé kytary.
Lekce vede Radka Honsová, vstupné je dobrovolné.

25. 1. / 18:00 / KOLOROVÁNÍ ČERNOBÍLÝCH FOTOGRAFIÍ

Vsupenky ještě nejsou v prodeji
Máš doma černobílé fotky, které se moc nepovedly a chtěly by vylepšit? Nebo se chceš prostě naučit něco nového a mít tak možnost zpracovávat fotografii i poté, co si fotky nazvětšuješ? Během workshopu kolorování si jednoduchou technikou za využití anilinových barev nakoloruješ vlastní fotky podle své fantazie.
Workshop je vhodný jak pro dospělé, tak pro děti.

26. 1. / 8:00 / RANNÍ DYNAMICKÁ JÓGA

Lekce nesoucí se na vlnách dynamické vinyasy flow, během které intenzivně propojíme dech s pohybem v náročnějších pozicích, posuneme hranice vlastního těla a společně vytvoříme prostor pro kreativitu a hravost. Třeba i hlavou dolů! Lekce určená pro ty, kteří již mají zkušenosti s praktikováním jógy. Vstupné je dobrovolné.

26. 1. / 16:00 - 19:00 / KERAMIKA

Vstupné je dobrovolné, ideálně alespoň 50 Kč na účastníka na pokrytí materiálu.

26. 1. / 17:00 / KAMPARTA / AFTERNOON TEA AT FIVE

I naše děti mohou pomáhat
PRO DĚTI A MLÁDEŽ

27. 1. / 15:00 - 19:00 / KAMPARTA: PŘÍPRAVA NA ZOH 2

28. 1. / 9:00 / RANNÍ JEMNÁ JÓGA

28. 1. / 14:30 - 18:00 / ZIMNÍ OLYMPIJSKÉ HRY V RYBÁRNĚ

Zimní olympijské hry jsou za rohem a v Rybárně se můžete těšit na malý prequel této sportovní veleakce. Zimní sporty tak trochu jinak pro všechny malé i velké si budete moci ozkoušet jak před Rybárnou, tak na dalších zatím tajných místech. Těšit se můžete např. na závody v biatlonu, bobovou dráhu nebo rychlobruslení.
PŘIHLAŠOVÁNÍ PŘES TENTO FORMULÁŘ.

30. 1. / 18:00 / SOUČASNÝ TANEC S PRVKY IMPROVIZACE

Lekce vede Radka Honsová, vstupné je dobrovolné.
Událost na Facebooku

31. 1. / 18:00 / QUO VADIS ČESKÁ FOTOGRAFIE?

Co znamená být fotografem v době přeplněné fotografiemi a snadno dostupné techniky? Je možné se tímto povoláním v České republice plně uživit? Jakými cestami se naši hosté k fotografii dostali? O tom a mnohem více v debatě uzavírající Měsíc fotografie.
Debatující: Kevin V. Ton, Jan Hromádko
Moderátor: Jiří Pasz

Kapacita je omezená, rezervujte si místo ZDE.