Program v Rybárně

Měsíc performativního umění

1. 6. / 15:00 - 19:00 / DĚTSKÝ DEN NA KAMPĚ / Čeká na vás pestrý program sportovních i nesportovních aktivit, vystoupení dětského pěveckého sboru Beznot a další. / Událost

3. 6. / 19:00 / ryBUSKING: CAIN DA BRETH / „Akustická mytologie“ – tak svou autorskou hudbu nazývá toto seskupení muzikálních bytostí. Melodie inspirované keltským folkem a přírodní i snová lyrika./ Koncert bude venku na nábřeží, vstupné dobrovolné. / Událost

6. 6. / 19:00 / ryBUSKING: DOTmy/ Pouliční glosátoři všedních dnů městské džungle, folkoví poutníci ze záhumenných krajů i nepoučitelní hračičkové svou hudbou doprovodí rybárenskou náplavku do tmy./ Koncert proběhme venku na nábřeží, vstupné dobrovolné. / Událost

14. 6. / 18:00 / AUTORSKÉ ČTENÍ: HLAVU VZHŮRU NOHAMA / Blog ze života produkční. Je produkce jen práce, nebo poslání? A dá se tahle diagnóza někdy vypnout? Historky a příhody z divadel, výstavních síní i od filmu./ Akce proběhne venku na nábřeží. / Událost

18. 6. / 10:00 - 17:00 / POHYBOVÝ WORKSHOP: JÓGA A TANEC / Společně si vyzkoušíme jednoduché prvky akro jógy a pohybové taneční improvizace. Naladíme na své tělo a budeme sdílet společnou radost z pohybu.  / Vstupné je 500 Kč na celý workshop. / Lístky k zakoupení přes www.goforboom.cz.

19. - 21. 6. / 16:00 / ACTORS WORKSHOP: MOVEMENT AND POETRY / Dive into the basics of stage movement and spoken word. Workshop is thaught by Ukrainian actress and theatre director Kapitolina Kolobova. / workshop is in english / Ticket cost is 600 CZK per person, available via www.goforboom.cz

24. 6. / 19:00 / ryBUSKING: ANNA BIDLOVÁ / Rybárenskou náplavku rozezvučí mladá talentovaná zpěvačka a kytaristka svou plavbou napříč rockem, folkem i jazzem. /Koncert proběhne venku na nábřeží, vstupné je dobrovolné. / Událost

25. 6. / 18:00 / VERNISÁŽ: NA CHVÍLI SPOKOJENÝ + KONCERT LIDSKÁ HYENA / Vernisáž výstavy velkoformátových obrazů Néy Cindr + koncert Lidské hyeny. Výstava je pozvánkou do mikrosvěta sestaveného ze vzpomínek na momenty spontánní radosti těch, kdo tvoří svět autorky. Vernisáž výstavy bude obohacena o vystoupení Lidské hyeny. / Vernisáž proběhne v prostorách kavárny, koncert venku na nábřeží. Vstupné dobrovolné. / Událost

Aktuální program

1. 6. / 8:00 / RANNÍ DYNAMICKÁ JÓGA

Lekce nesoucí se na vlnách dynamické vinyasy flow, během které intenzivně propojíme dech s pohybem v náročnějších pozicích, posuneme hranice vlastního těla a společně vytvoříme prostor pro kreativitu a hravost. Třeba i hlavou dolů! Lekce určená pro ty, kteří již mají zkušenosti s praktikováním jógy.
Vstupné je dobrovolné, přihlašovat se nikam nemusíte.
Událost na facebooku

1. 6. / 15:00 - 19:00 / KAMPARTA: DĚTSKÝ DEN NA KAMPĚ

Přijďte s námi oslavit dětský den plný her a zábavy v krásném prostředí na Malé Straně v parku Kampa. Čeká na vás pestrý program sportovních i nesportovních aktivit, vystoupení dětského pěveckého sboru Beznot a další. V Rybárně bude připraven i sousedský stůl na který je možno přinést cokoli k jídlu dle vlastní chuti, meze se nekladou.
Pro děti a mladistvé
Víc informací v události na facebooku a na facebooku Kamparty.

1. 6. / 16:00 / KERAMIKA

Poslední předletní keramika je tu. Po posledním červnovém termínu se na další pravidelné lekce můžete těšit až v září.
Máme pec a nebojíme se ji použít! Keramická dílna pro všechny zájemce bez ohledu na věk či zkušenosti. Tvořit můžete jak samostatně, tak pod vedením lektorky Lenky Litschmannové podle toho, jak sami budete potřebovat.
Vstupné je 200 Kč na osobu, lístky k zakoupení zde.
Událost na Facebooku

3. 6. / 9:00 / RANNÍ JEMNÁ JÓGA

Jóga nesoucí se v duchu rozvíjení vnímavosti vlastního těla. Určená pro všechny, kteří si chtějí zpříjemnit začátek dne jemným a pozvolným protažením celého těla a zklidněním mysli. Navrátíme se k radosti a lehkosti bytí. Pro začátečníky i pokročilé. 
Vstupné je dobrovolné, přihlašovat se nikam nemusíte.
Událost na Facebooku

3. 6 / 19:00 / ryBUSKING: CAIN DA BRETH

Přijďte si na naše nábřeží poslechout kapelu Cain Da Breth. Čeká vás Akustická mytologie, autorská hudba inspirovaná přírodou, příběhy a sny.

Cain Da Breth - hraje autorskou hudbu, která se svým zvukem nejvíce blíží keltskému folku. Sami svou tvorbu nazývají "akustická mytologie". Kapelu můžete aktuálně spatřit v sestavě Damonica - zpěv a kytara, Samuel Hain - zpěv, perkuse, Václav Polívka - housle, viola, harfa, flétny, Adam Šulc - violoncello. Vystupuje jak v pražských klubech, tak též na festivalech a dobových trzích v Čechách i zahraničí.

Akce se bude konat venku na nábřeží.
Událost na Facebooku

6. 6. / 19:00 / ryBUSKING: DOTmy

Přijďte opět na rybárenskou náplavku za kulturou v podobě již tradičních ryBuskingů.  Tentokrát nám zahraje kapela DOTmy, která se věnuje autorské tvorbě. Jejich texty jsou inspirovány útržky pouličních rozhovorů, slovy uvízlými v paměti, obrazy zahlédnutými z tramvaje, dysfunkcemi zvířat a lidí a občas i kanadskou poezií 60. let. V jejich hudbě se setkává folk s prvky nejrůznějších žánrů, které jsou vybírány s ohledem na náladu jednotlivých skladeb.

Akce se bude konat venku na nábřeží.
Událost na Facebooku

7. 6. / 15:00 - 19:00 / KAMPARTA: RECYKLACE DIGITÁLNÍCH TECHNOLOGIÍ

Rozbité opravit, neopravitelné zrecyklovat. I k oboru ovládaném technologickými giganty lze přistupovat jako kutil a ekolog. Naučíme vás jak na to!
V rámci pravidelného workshopu v Rybárně společně recyklujeme starou výpočetní techniku. Nově poskládané a zprovozněné počítače pak předáme ukrajinským uprchlíkům v nouzi.
Pomozte nám opravovat, vyrábět i shánět náhradní díly. Užijeme vaše staré, nefunkční počítače, klávesnice, myši i monitory.
Více info na Facebooku Kamparty.

8. 6. / 8:00 / RANNÍ DYNAMICKÁ JÓGA

Lekce nesoucí se na vlnách dynamické vinyasy flow, během které intenzivně propojíme dech s pohybem v náročnějších pozicích, posuneme hranice vlastního těla a společně vytvoříme prostor pro kreativitu a hravost. Třeba i hlavou dolů! Lekce určená pro ty, kteří již mají zkušenosti s praktikováním jógy.
Vstupné je dobrovolné, přihlašovat se nikam nemusíte. 
Událost na facebooku

8. 6. / 16:00 / KERAMIKA

Poslední předletní keramika je tu. Po posledním červnovém termínu se na další pravidelné lekce můžete těšit až v září. Máme pec a nebojíme se ji použít! Keramická dílna pro všechny zájemce bez ohledu na věk či zkušenosti. Tvořit můžete jak samostatně, tak pod vedením lektorky Lenky Litschmannové podle toho, jak sami budete potřebovat.
Vstupné je 200 Kč na osobu, lístky k zakoupení zde

Událost na Facebooku

8. 6. / 18:00 / VÝROBA ROSTOUCÍHO PAPÍRU

Přijďte se s námi připravit na jaro výrobou papíru, který se dá zasadit! Dopis nebo přáníčko z "rostoucího papíru" potěší obdarovaného dvakrát. Doporučujeme vzít si pracovní oblečení nebo zástěru. Přestupní stanice je sociální podnik zaměstnávající lidi bez domova. V dílně, kterou jsme nově otevřeli v Rybárně, vytváříme recyklované výrobky ze skla a z papíru a pracují tu přímo lidé, které podporujeme.

Vstupné je dobrovolné.

Workshopem vás provede Přestupní stanice, sociální podnik zaměstnávající lidi bez domova. V dílně, kterou nově otevřeli v Rybárně, vytváří recyklované výrobky ze skla a z papíru a pracují tu přímo lidé, které podporují.

Přihlásit na workshop se můžete přes e-mail: produkce@prestupnistanice.cz

8. 6. / 17:30 / KAMPARTA: ENGLISH AFTERNOON TEA AT FIVE

An English-immersion session held at the Klubovna welcomes local children to share activities with hybrid Anglo-Czech and other mixed nationality children. The sessions will be led by a native British English speaker and although there will be a set theme, the purpose is that the children come armed with ideas that they would like to explore in English. Initially sessions will be just one hour although this can and most likely will spill over as children grow in confidence in their newly acquired language.

Od teď budou hodiny angličtiny symbolicky zpoplatněny 50 Kč. Celý výtěžek darujeme Dobrým vílám www.dobrevily.cz, které pomáhají dětem z dětských domovů trávit čas co nejhezčím způsobem. Za vybrané peníze pojedou děti z dětských domovů na výlet do Prahy, kde je pozveme na piknik do Rybárny, aby se mohly seznámit s našimi dětmi a strávit s nimi pěkné společné odpoledne.
Pro děti a mladistvé
Více na Facebooku Kamparty.

9. 6. /9:00 / RANNÍ JEMNÁ JÓGA

Jóga nesoucí se v duchu rozvíjení vnímavosti vlastního těla. Určená pro všechny, kteří si chtějí zpříjemnit začátek dne jemným a pozvolným protažením celého těla a zklidněním mysli. Navrátíme se k radosti a lehkosti bytí. Pro začátečníky i pokročilé. 
Vstupné je dobrovolné, přihlašovat se nikam nemusíte. 
Událost na Facebooku

11. 6. / 10:00 - 22:00 / UNITED ISLANDS OF EUROPE: OSTROV UDRŽITELNÉ MÓDY NA KAMPĚ

Oslavte začátek léta na festivalu v centru Prahy, který se nebojí představovat nové hudební objevy. Letošní ročník United Islands of Europe - Freedom Edition se nese v duchu svobody, diverzity a udržitelnosti, které proplétá se skvělou hudbou, jídlem i aktivitami. V Rybárně najdete během festivalu Ostrov Udržitelné módy, kde si budete moct vyswapovat a upcyclovat oblečení a dozvědět se něco nového o udržitelném životním stylu.

Těšit se můžete na:
Slow Femme
Seznámíte se s inovativními textilními materiály, které se mohou objevit i ve vašem šatníku. Přijďte porovnat tričko z bio bavlny a z konopí. Víte, že můžete nosit boty z ananasových listů? Zjistěte, co se stane s vaším nenošeným oblečením, které vyhodíte do textilního kontejneru.

fuck fast fashion_
Najdeš tu stánek s oblečením z druhé ruky, které si můžeš zadarmo odnést a přikrášlit v jedné z rybárenských tvůrčích dílen. Nebudeš tak mít špatné svědomí z “nových” kousků a přitom obnovíš svůj šatník! Během vybírání si s námi můžeš popovídat o rychlé módě a jejich dopadech na klima nebo jen tak o životě. 

**další účastníky a program postupně doplníme.**
Událost na Facebooku

12. 6. / 18:00 / SOUČASNÝ TANEC S PRVKY IMPROVIZACE

Lekce současného tance pro mírně pokročilé i pokročilé. Během lekce budeme poznávat a rozvíjet náš pohybový slovník. Na začátek se rozhýbeme, společně se naučíme pohybovou variaci, zaimprovizujeme si a nakonec zrelaxujeme. A to vše za doprovodu živé kytary.
Lekce vede Radka Honsová, vstupné je dobrovolné a přihlášení není potřeba.
Událost na Facebooku

14. 6. / 15:00 - 19:00 / KAMPARTA: RECYKLACE DIGITÁLNÍCH TECHNOLOGIÍ

Rozbité opravit, neopravitelné zrecyklovat. I k oboru ovládaném technologickými giganty lze přistupovat jako kutil a ekolog. Naučíme vás jak na to!
V rámci pravidelného workshopu v Rybárně společně recyklujeme starou výpočetní techniku. Nově poskládané a zprovozněné počítače pak předáme ukrajinským uprchlíkům v nouzi.
Pomozte nám opravovat, vyrábět i shánět náhradní díly. Užijeme vaše staré, nefunkční počítače, klávesnice, myši i monitory.
Více info na Facebooku Kamparty.

14. 6. / 18:00 / AUTORSKÉ ČTENÍ: HLAVU VZHŮRU NOHAMA

Autorské čtení blogu Hlavu vzhůru nohama, blogu ze života produkční. Je produkční jen práce, nebo poslání? A dá se tahle diagnóza někdy vypnout? Historky a příhody z divadel, výstavních síní i od filmu vás možná pobaví a zaručeně inspirují, jak některé věci (ne)dělat. Blog vznikl jako „korona“ projekt produkční Terky Tomášové a doplňují ho ilustrace Terky Tomášové (nikoli alter ega, ale její švagrové).

Akce se bude konat venku na nábřeží.

O autorce:
Jmenuju se Terka a jsem produkční. Blog Hlavu vzhůru nohama jsem se rozhodla psát, protože mi táhlo na třicet a já jsem chtěla, aby tady po mě alespoň něco zůstalo. Moje máma říká, že když jsem byla malá, chtěla jsem být buď maminka nebo uklízečka. Jako produkční se občas cítím jako oboje. Jednou jsem vyhrála okresní kolo olympiády v českém jazyce a žiju z toho doteď. Odmaturovala jsem z matematiky a ze stavitelství a oslňuju tím doteď. Hlásila jsem se na DAMU i na JAMU a na oboje mě vzali. Půl roku jsem bydlela v Budapešti, maďarsky si umím objednat jedno nebo tři piva. Mám ráda tabulky, hlasitě se směju a umím zahrát imperial march na trubku.

Událost na Facebooku

14. 6. / 18:30 / PRÁVO NA KLIMA? KLIMAŽALOBA PŘED SOUDEM!

Schyluje se k jedinečnému právnímu souboji o naši budoucnost! Veřejné projednání klimatické žaloby před Městským soudem v Praze se blíží. Co si zapsat do diáře?

Jedinečný právní souboj o naši budoucnost začíná. Po několika úspěších v zahraničí se i v Česku blíží první soudní projednání klimatické žaloby. Přijďte na veřejnou přednášku a setkání s iniciátory žaloby a vzácným hostem.

Klimatická žaloba ČR je žaloba na české státní orgány odpovědné za snižování emisí a adaptační opatření na změnu klimatu, která bude podána k českým soudům. Žaloba, jejíž znění připravila advokátní kancelář Frank Bold Advokáti, byla podána spolkem českých občanů, kteří se cítí být ohroženi nečinností státních orgánů v předcházení změně klimatu, a pěti dalšími spolužalobci přímo poškozenými změnou klimatu. Cílem žaloby je soudní výrok stanovující, že české státní orgány nechrání dostatečně práva českých občanů zaručená Ústavou a neplní své mezinárodní závazky ve vztahu ke změně klimatu.
Událost na Facebooku.

15. 6. / 8:00 / RANNÍ DYNAMICKÁ JÓGA

Lekce nesoucí se na vlnách dynamické vinyasy flow, během které intenzivně propojíme dech s pohybem v náročnějších pozicích, posuneme hranice vlastního těla a společně vytvoříme prostor pro kreativitu a hravost. Třeba i hlavou dolů! Lekce určená pro ty, kteří již mají zkušenosti s praktikováním jógy.
Vstupné je dobrovolné, přihlašovat se nikam nemusíte.
Událost na facebooku

15. 6. / 16:00 / KERAMIKA

Poslední předletní keramika je tu. Po posledním červnovém termínu se na další pravidelné lekce můžete těšit až v září. Máme pec a nebojíme se ji použít! Keramická dílna pro všechny zájemce bez ohledu na věk či zkušenosti. Tvořit můžete jak samostatně, tak pod vedením lektorky Lenky Litschmannové podle toho, jak sami budete potřebovat.
Vstupné je 200 Kč na osobu, lístky k zakoupení zde.

Událost na Facebooku

15. 6. / 17:30 / KAMPARTA: ENGLISH AFTERNOON TEA AT FIVE

An English-immersion session held at the Klubovna welcomes local children to share activities with hybrid Anglo-Czech and other mixed nationality children. The sessions will be led by a native British English speaker and although there will be a set theme, the purpose is that the children come armed with ideas that they would like to explore in English. Initially sessions will be just one hour although this can and most likely will spill over as children grow in confidence in their newly acquired language.

Od teď budou hodiny angličtiny symbolicky zpoplatněny 50 Kč. Celý výtěžek darujeme Dobrým vílám www.dobrevily.cz, které pomáhají dětem z dětských domovů trávit čas co nejhezčím způsobem. Za vybrané peníze pojedou děti z dětských domovů na výlet do Prahy, kde je pozveme na piknik do Rybárny, aby se mohly seznámit s našimi dětmi a strávit s nimi pěkné společné odpoledne.
Pro děti a mladistvé
Více na Facebooku Kamparty.

15. 6. / 18:30 / KAMPARTA: BATIKA NA TRIČKO

Přijďte si vytvořit vlastní batikované tričko! Vyzkoušej je postup od začátku do konce. Můžete donést také vlastní tričko či mikinu, kterou byste rádi batikou ozdobili.

Více na Facebooku Kamparty.

17. 6. / 14:00 - 22:00 / TRADICE žije: LÉTO

Pojďte s námi opět poodhalit tradice a pozapomenuté svátky – tentokrát spjaté s LÉTEM! Dozvíte se například více o svatojánských bylinkách a budete si moci uvít svůj věneček. Můžete se těšit i na tančírnu lidových tanců, hudební vystoupení folklorního souboru, svatojánský oheň nebo již oblíbené ochutnávky tradiční kuchyně. Bude toho však mnohem více, přijďte 17. 6. do Rybárny a uvidíte!

Pro více informací navštivte Facebook TRADICE žije

18. 6. / 10:00 - 17:00 / POHYBOVÝ WORKSHOP: JÓGA A TANEC

Na workshopu se budeme intenzivně věnovat józe od jemné, kterou se na začátek rozhýbeme, až po flow, při které se zapotíme. Bude čas se věnovat vašim individuálním možnostem a konzultovat polohy, na kterých pracujete ve své praxi. Společně si vyzkoušíme jednoduché prvky akro jógy. Nezapomeneme ani na protažení. 

Další součástí workshopu bude pohybová improvizace, kdy se naladíme na své tělo, budeme poznávat svůj vlastní pohybový slovník a následně si budeme povídat o tom, jaké pro nás má tělo, pohyb a jóga smysl. Důlěžité pro nás je být spolu a sdílet s vámi společnou radost z pohybu. Těší se na vás Tereza a Radka.

Cena Workshopu je 500 Kč, lístky v prodeji přes goforboom.cz.

19. - 21. 6. / ACTORS WORKSHOP: MOVEMENT AND POETRY

Learn the basics of movement and voice performance. We will work with your national poetry, famous sayings as well as folk songs. You will work on your own short performance and have a possibility to perform in Rybárna on the last day.
Workshop is in english.

What does a person really need in order to live, to feel alive? For residents of different countries and different nationalities, the answer most likely lies not in material goods, but in two-fold ones. A person always needs another person. And each of us is constantly trying to build contact and connection with the society in which we live, as well as with the world society. The goal of our project is to identify points of contact between Czech, Ukrainian and English cultures and literature at the linguistic level. We are interested in what is similar in these languages and what is different, how to overcome the language barrier, and where is the point when people from different countries can understand each other without words. After all, we are all, although different, but in fact very similar, because we are people. And the main question for everyone is how to be human, how to become humane, tolerant and humane, how to help another?

In the project, we will experiment with Czech, Ukrainian and English poetry, famous sayings and sayings, as well as folk songs. Training will take place in the format of voice and body training. Our tasks include: to try to overcome the stress of speaking in front of people, to share with each other a part of our language culture and try to learn fragments in an unknown language, to get to know each other through creativity, and most importantly, to draw the viewer's attention to the problem of humanity and mutual assistance.

The master class is conducted by the Ukrainian actress and director Kapitolina Kolobova. Before the war, she worked as an actress in a drama theater in Kharkov. She was also a participant in international German-Ukrainian projects in Berlin, Hamburg and Oberhausen.

Ticket price is 600 CZK and you can buy them through BOOM.

21. 6. / 15:00 - 19:00 / KAMPARTA: RECYKLACE DIGITÁLNÍCH TECHNOLOGIÍ

Rozbité opravit, neopravitelné zrecyklovat. I k oboru ovládaném technologickými giganty lze přistupovat jako kutil a ekolog. Naučíme vás jak na to!
V rámci pravidelného workshopu v Rybárně společně recyklujeme starou výpočetní techniku. Nově poskládané a zprovozněné počítače pak předáme ukrajinským uprchlíkům v nouzi.
Pomozte nám opravovat, vyrábět i shánět náhradní díly. Užijeme vaše staré, nefunkční počítače, klávesnice, myši i monitory.
Více info na Facebooku Kamparty.

22. 6. / 8:00 / RANNÍ DYNAMICKÁ JÓGA

Lekce nesoucí se na vlnách dynamické vinyasy flow, během které intenzivně propojíme dech s pohybem v náročnějších pozicích, posuneme hranice vlastního těla a společně vytvoříme prostor pro kreativitu a hravost. Třeba i hlavou dolů! Lekce určená pro ty, kteří již mají zkušenosti s praktikováním jógy.
Vstupné je dobrovolné, přihlašovat se nikam nemusíte.
Událost na facebooku

22. 6. / 16:00 / KERAMIKA

Poslední předletní keramika je tu. Po posledním červnovém termínu se na další pravidelné lekce můžete těšit až v září. Máme pec a nebojíme se ji použít! Keramická dílna pro všechny zájemce bez ohledu na věk či zkušenosti. Tvořit můžete jak samostatně, tak pod vedením lektorky Lenky Litschmannové podle toho, jak sami budete potřebovat.

Vstupné je 200 Kč na osobu, lístky k zakoupení zde.

Událost na Facebooku

22. 6. / 17:30 / ENGLISH AFTERNOON TEA AT FIVE

An English-immersion session held at the Klubovna welcomes local children to share activities with hybrid Anglo-Czech and other mixed nationality children. The sessions will be led by a native British English speaker and although there will be a set theme, the purpose is that the children come armed with ideas that they would like to explore in English. Initially sessions will be just one hour although this can and most likely will spill over as children grow in confidence in their newly acquired language.

Od teď budou hodiny angličtiny symbolicky zpoplatněny 50 Kč. Celý výtěžek darujeme Dobrým vílám www.dobrevily.cz, které pomáhají dětem z dětských domovů trávit čas co nejhezčím způsobem. Za vybrané peníze pojedou děti z dětských domovů na výlet do Prahy, kde je pozveme na piknik do Rybárny, aby se mohly seznámit s našimi dětmi a strávit s nimi pěkné společné odpoledne.
Pro děti a mladistvé
Více na Facebooku Kamparty.

22. 6. / 19:00 / VLEVO DOLE: KLID PŘED BOUŘÍ

Politický podcast Vlevo Dole z dílny Seznam Zpráv se loučí se sezónou 21/22. Poslední předprázdninová zastávka Vlevo Dole Všude Tour musí samozřejmě proběhnout v Praze. Opět obsadíme celý Skautský institut na Kampě, ale po předchozích zkušenostech přidáme bary a ubereme Topolánky. Vstup je jako vždy zdarma.

Start akce v 18:00
Natáčení podcastu: 19:00
Pivo s Lucií a Václavem: 20:00
Volná zábava
Více v události na Facebooku

23. 6. / 17:00 / VYVOLEJ SI ČERNOBÍLE

Během workshopu si společně nafotíme černobílý film a následně ho vyvoláme v naší temné komoře. Seznámíte se s vybavením temné komory a chemikáliemi, které správný analogový fotograf potřebuje. Už nafocený černobílý film a fotoaparát si samozřejmě můžete vzít s sebou.

Workshopy v temné komoře zavádíme jako pravidelný program. Naučíme vás, jak pracovat ve fotokomoře, kterou si po absolvování workshopu můžete kdykoliv sami rezervovat.

Workshop povede lektorka Johana Bártová. Fotografii studovala na grafické škole Hellichova a v současné době studuje režii na DAMU, ale o fotografii se stále aktivně zajímá - především o tu klasickou. 

Kurz je vodný pro naprosté začátečníky.
Lístky za 300 Kč k sehnání přes BOOM.

23. 6. / 17:00 / KAMPARTA: ŠKOLA DJINGU

Vyzkoušej si a poznej kouzlo Djingu. Pokud miluješ hudbu, tak tento den je určený jen pro tebe. Dj Dimitri from Chair bude tvým průvodcem po celou dobu, naučí tě kouzlo mixování a vše potřebné k tomu, aby vznikl dobrý set. Nepotřebuješ k tomu žádné předchozí zkušenosti ani vybavení. Nejdůležitější je nadšení! 
Pro děti a mládež
Více info na Facebooku Kamparty.

24. 6. / 9:00 / RANNÍ JEMNÁ JÓGA

Jóga nesoucí se v duchu rozvíjení vnímavosti vlastního těla. Určená pro všechny, kteří si chtějí zpříjemnit začátek dne jemným a pozvolným protažením celého těla a zklidněním mysli. Navrátíme se k radosti a lehkosti bytí.
Pro začátečníky i pokročilé.
Vstupné je dobrovolné, přihlašovat se nikam nemusíte.
Událost na Facebooku

24. 6. / 19:00 / ryBUSKING: ANNA BIDLOVÁ

Další z venkovních koncertů na našem nábřeží.
Anička se v hudbě se topí – nebo spíš potápí – tak nějak od vždycky. Opravdu ji ale začala bavit až ve chvíli, kdy ke kytaře přidala zpěv - to se všechno obrátilo vzhůru nohama. Nemá nejoblíbenější žánr, protože razí teorii, že každý je svým specifickým způsobem dobrý. Nejčastěji ji však uslyšíte hrát folk nebo jazz a poslouchat třeba rock.
Událost na Facebooku

25. 6. / 18:00 / VERNISÁŽ VÝSTAVY "NA CHVÍLI SPOKOJENÝ" + KONCERT LIDSKÁ HYENA

Vernisáž výstavy velkoformátových obrazů Néy Cindr + koncert Lidské hyeny. Výstava je pozvánkou do mikrosvěta sestaveného ze vzpomínek na momenty spontánní radosti těch, kdo tvoří svět autorky. Vernisáž výstavy bude obohacena o vystoupení Lidské hyeny.

Néa Cindr je člověk tvořící jen tehdy, kdy to jde. Malbě se věnuje v záchvatech nostalgie a barvy sbírá u popelnic nebo za odnos od kamarádů. V obrazech záměrně popírá znalost perspektivy a vypíná všechno racionální.
Lidská hyena – acoustic alt-punk
Člověk zamotaný v dialogu se světem, hudbě nerozumící, pouze provozující. Obyčejnost krásnýho života skrz niklbronzový struny a hlas nakřáplej světem.
Událost na Facebooku

26. 6. / 18:00 / SOUČASNÝ TANEC S PRVKY IMPROVIZACE

Lekce současného tance pro mírně pokročilé i pokročilé. Během lekce budeme poznávat a rozvíjet náš pohybový slovník. Na začátek se rozhýbeme, společně se naučíme pohybovou variaci, zaimprovizujeme si a nakonec zrelaxujeme. A to vše za doprovodu živé kytary.
Lekce vede Radka Honsová, vstupné je dobrovolné a přihlášení není potřeba.
Událost na Facebooku

28. 6. / 15:00 - 19:00 / KAMPARTA: RECYKLACE DIGITÁLNÍCH TECHNOLOGIÍ

Rozbité opravit, neopravitelné zrecyklovat. I k oboru ovládaném technologickými giganty lze přistupovat jako kutil a ekolog. Naučíme vás jak na to!
V rámci pravidelného workshopu v Rybárně společně recyklujeme starou výpočetní techniku. Nově poskládané a zprovozněné počítače pak předáme ukrajinským uprchlíkům v nouzi.
Pomozte nám opravovat, vyrábět i shánět náhradní díly. Užijeme vaše staré, nefunkční počítače, klávesnice, myši i monitory.
Více info na Facebooku Kamparty.

29. 6. / 16:00 / KERAMIKA

Poslední předletní keramika je tu. Po posledním červnovém termínu se na další pravidelné lekce můžete těšit až v září. Máme pec a nebojíme se ji použít! Keramická dílna pro všechny zájemce bez ohledu na věk či zkušenosti. Tvořit můžete jak samostatně, tak pod vedením lektorky Lenky Litschmannové podle toho, jak sami budete potřebovat.

Vstupné je 200 Kč na osobu, lístky k zakoupení zde.

Událost na Facebooku

29. 6. / 17:30 / KAMPARTA: AFTERNOON TEA AT FIVE

An English-immersion session held at the Klubovna welcomes local children to share activities with hybrid Anglo-Czech and other mixed nationality children. The sessions will be led by a native British English speaker and although there will be a set theme, the purpose is that the children come armed with ideas that they would like to explore in English. Initially sessions will be just one hour although this can and most likely will spill over as children grow in confidence in their newly acquired language.

Od teď budou hodiny angličtiny symbolicky zpoplatněny 50 Kč. Celý výtěžek darujeme Dobrým vílám www.dobrevily.cz, které pomáhají dětem z dětských domovů trávit čas co nejhezčím způsobem. Za vybrané peníze pojedou děti z dětských domovů na výlet do Prahy, kde je pozveme na piknik do Rybárny, aby se mohly seznámit s našimi dětmi a strávit s nimi pěkné společné odpoledne.
Pro děti a mladistvé
Více na Facebooku Kamparty.

29. 6. / 18:30 / KAMPARTA: ROZLOUČENÍ PŘED VYSVĚDČENÍM

Přijďte si posedět a společně oslavit začátek prázdnin. Každý může přinést drobné občerstvení. Pro děti bude připravena výtvarná dílna. Těšíme se na vás! Možná opečeme i buřty.

Chcete si rezervovat místnost pro vlastní program?

Naše dílny, fotokomora i velký sál mohou posloužit pro nejrůznější akce a setkání. Pokud máte zájem o rezervaci, prohlédněte si více zde.

Vše o rezervacích