Rozcestí pomoci pro Ukrajinu

Na této stránce najdete možnosti, jak lze aktuálně pomáhat.

Komunitní centrum Svitlo

Ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy oživujeme dosud prázdné a nevyužívané prostory v Radničním bloku. Na následující měsíce z nich společně uděláme bezpečné a otevřené zázemí – místo, kterému říkáme Komunitní centrum SVITLO na Staromáku. Rozjíždíme výuku českého i ukrajinského jazyka, dětskou hernu, poradenství, kulturní a rozvojové programy. Pro ty, kteří museli opustit svou zem i pro ty, kteří prostě chtějí pomoci, poznat se navzájem a tvořit dohromady společnost postavenou na empatii a vzájemném porozumění.

Více o Svitlu

Chci přispět finančně

Vypořádávání se s touto krizí bude běh na dlouhou a my chceme pomáhat v co největším objemu a co nejdostupněji. Už v tom s námi jede celá řada skvělých partnerů. Kdybyste nás chtěli také podpořit, ozvěte se na milos.riha@skautskyinstitut.cz, nebo mrkněte na možnosti podpory na Darujme!

Daruj SI

Válka & výchova

Hotely Svojsík a Rakša

Pale Fire Capital a Jan Barta nám svěřili velkou příležitost i zodpovědnost k pomoci. Pustili jsme se do kompletního provozu "Hotelu Svojsík" s 216 lůžky pro příchozí z Ukrajiny. Otevřeli jsme ve středu 9. března, tentýž den byla kompletní kapacita hotelu naplněna nebo zarezervována. Následující týden jsme rozjeli i druhé ubytovací zařízení, Hotel Rakša. Ten je stále v provozu, a to do konce roku 2023.

náš tým

Barbora Zetková

komunitní centrum Svitlo

Emil Hruber