Troufni SI na svůj vlastní projekt

Máš nápad, jak oživit své okolí? Chceš se věnovat něčemu smysluplnému, uskutečnit svůj sen, udělat něco pro svou komunitu a získat u toho hromadu cenných zkušeností a kontaktů? Pak rozhodně čti dál!

You can also read about this project in English.

Není to věda

Program Troufni SI není určený pro zkušené organizátory a světem protřelé pardály. Je to příležitost zkusit si uskutečnit něco velkého tak trochu nanečisto, s velkou podporou a záchrannou sítí Skautského institutu. Naším cílem je pomoci ti uchopit a vybrousit tvůj nápad, posunout jej do roviny projektu a pustit se do práce. Na této cestě tě čekají především víkendové workshopy a spousta konzultací se zajímavými lidmi, kteří jsou skvělí v posouvání nápadů.

Do čeho se můžu pustit?

Chceš pro své město udělat něco víc než jen jednorázovou akci? Co takhle rozjet pravidelné akce pro veřejnost v duchu Skautského institutu, podpořit místní komunitu a vytvářet prostor pro setkávání a sdílení?

V programu Tvoje místo ti předáme všechno, co víme o produkci, PR, dramaturgii a vedení týmu pro pořádání takových akcí a pomůžeme ti začít!

Založ Skautský institut

Party mladých lidí, které rozhýbávají dění ve svém městě. Pořádají pravidelné akce pro veřejnost - přednášky, debaty, workshopy i kulturní akce. Aktuálně už v osmi městech a další se brzy přidají. Nemohlo by Fórum mít důležitou roli i v rozhýbávání tvého města?

O co se snažíme?

Budoucnost bude tak dobrá, jakou si ji uděláme. Je to v našich rukou. V projektu Troufni SI děláme všechno pro to, abychom mladé lidi motivovali k převzetí odpovědnosti, k sebrání odvahy a k sehrání aktivní role ve změně světa k lepšímu.

Projekt Troufni SI vznikl ve spolupráci s Nadací OSF a Výborem dobré vůle – Nadací Olgy Havlové v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program byl v České republice spuštěn v září 2019 a je financován z Fondů EHP a Norska, které přispívají ke snižování ekonomických a sociálních rozdílů a rozvíjení spolupráce s 15 evropskými státy.