(ex)SI V BRODĚ

Dostali jsme se do fáze, kdy už nemůžeme v činnosti plnohodnotně pokračovat. Členové týmu, studenti vysokých škol, vedoucí skautských oddílů či vzdělávacích kurzů mají práce nad hlavu a tak jsme se museli rozhodnout činnost našeho týmu ukončit. SI v Brodě nyní čeká na někoho dalšího.

Málo toho nebylo

Před více jak rokem a půl jsme slavnostně otevřeli Skautský institut v Brodě diskuzí o odpadech v našem městě. Předcházela tomu dlouhá příprava a akce se díky tomu povedla. V následujících měsících jsme pokračovali v realizování různých akcí z nichž nejúspěšnější byl maraton psaní dopisů ve spolupráci s Amnesty International. Pak přišla válka na Ukrajině a my se zapojili do koordinované pomoci v podobě sběru potřebného vybavení a distribuce přímo na Ukrajinu. Mezi další úspěšné projekty patří edukační program o Židech na Havlíčkobrodsku pro základní a střední školy, který realizujeme dodnes.

Co dál?

Tato práce pro nás měla neobyčejný smysl a určitě chceme jakéhokoli zájemce podpořit v tom, aby to zkusil, rádi vám u toho poradíme, jak bude v našich silách.

Kontaktní osoba:

Filip Prokop - Benjí