Sdílená dílna

Potřebuješ ušít povlak na polštář, ale chybí ti šicí stroj?

Rád bys zabrousil/a židli, aby se o ní nezatrhávaly kalhoty?

Máš v plánu vyrobit rukodělný dárek, ale nemáš potřebné vybavení?

Potom je tady přímo pro Tebe sdílená řemeslná dílna v prostorách Skautského institutu v Brně.

Co v dílně najdeš?

Jako ve správné dílně – všechno možné. Máme klíče, šroubováky, pilníky, šicí stroj, brusku i vrtačku. Celý seznam nářadí a nástrojů, kterými sdílená dílna disponuje, najdeš tady.

Jak to chodí?

Sdílená dílna je otevřena v otevírací době Čítárny, což obvykle znamená od pondělí do čtvrtka od 17 do 22 hodin. Vzhledem k proměnlivé otevírací době si ale raději zkontroluj, jak to je aktuálně.

Jinak do dílny stačí přijít a pracovat na čem potřebuješ, samozřejmě s ohledem na ostatní uživatele dílny. Materiál si přines vlastní, soupis nářadí a nástrojů najdeš tady. Za pobyt v dílně se platí stejně jako za pobyt v čítárně – částka je dobrovolná, naše doporučená cena je 1 Kč/min. Občerstvení, které si k tomu dáš v čítárně, je pak „v ceně".

Dopředu se prosím seznam s pravidly bezpečného fungování v dílně.

A protože sousedíme s byty, prosíme tě, abys hlučnější práce (zatloukání, vrtání, broušení) plánoval/a na odpolední hodiny (cca do 19.30). Děkujeme za pochopení.

Máš nápad na workshop nebo by Tě lákalo se podílet na její údržbě a vylepšování? Jsi vítán/a! Ozvi se na brno@skautskyinstitut.cz, nebo nám napiš třeba na Facebooku!

Sdílená dílna na Moraváku mohla vzniknout díky finanční podpoře Nadace Veronica. Část vybavení nám věnoval Libor Štancl – Panda. Děkujeme!