Klima
ve městě

V jakém městě budeme žít a jak se v něm budeme cítit, může ovlivnit každý z nás. Jak mohou jednotlivci, komunity nebo správní celky přispět k tomu, aby zmírnili dopady klimatické změny? Jak můžeme připravit města na oteplování a pomoci jim stát se odolnějšími? Tím vás provede náš program.

Objednávací formulář

‍👧‍👦 8.-9. ročník ZŠ, SŠ.
🗓  Září-listopad, březen-červen.
🕒 180 minut.
💰 150 Kč/žák.
📌 Přímo ve vaší škole i jejím bezprostředním okolí.
🎓 Budeme rádi, když učitel bude lektorovi nápomocen.
RVP: Lidské aktivity a problémy životního prostředí, Vztah člověka k prostředí

Co nás čeká?

Vydáme se na cestu do města, které je vstřícné k lidem i přírodě a které je připraveno na podmínky, jež přináší klimatická změna. Účastníci programu si vyzkouší sami změřit, jaké teplotní rozdíly panují v okolí školy. Žáci prozkoumají souvislosti a vyzkouší si navrhnout projekt, který by pomohl okolí jejich bydliště vylepšit, aby bylo odolnější a lépe připravené na probíhající změnu klimatu. Budeme společně hledat, jak mohou jednotlivci, komunity nebo správní celky přispět k tomu, aby zmírnili dopady klimatické změny.

CÍLE programu

⭐  Žáci si utvářejí postoj k tématu klimatické změny ve městě a respektují názory ostatních.
⭐  Žáci posoudí okolí své školy z pohledu citlivosti vůči projevům klimatické změny a rozumí tomu, jaký význam v něm má modrozelená infrastruktura.
⭐  Žáci rozvíjí kompetence potřebné pro řešení environmentálních problémů.

Jdete do toho?

Poptat program Klima v krajině