Staň se dobro +druhem!

Je ti 18–21 a máš pár volných hodin týdně? Vraz je do něčeho smysluplného! Buď parťák mladého člověka, který do Prahy přišel z Ukrajiny.

Buddy program Skautského institutu

Přihlas se a spárujeme tě s parťákem nebo parťačkou z Ukrajiny (15–18 let). V rámci programu se budete každý týden potkávat. Forma setkání je na vás obou. Rádi dodáme nějaké tipy a taky budget na pokrytí případných nákladů (třeba vstup na sportoviště). Ale necháme prostor i vaší kreativitě! Můžete vyrazit na discgolf, na výstavu nebo do kavárny, můžete vyvenčit psy z útulku nebo třeba jenom spolu posedět nad učením. Hlavní je, aby vás to oba bavilo!

Jdi do toho, pokud…

●  Je ti 18–21 let.
●  Jsi z Prahy nebo blízkého okolí, odkud zvládneš kdykoliv dojíždět.
●  Dokážeš si v průběhu tříměsíčního programu udělat každý týden čas na svého buddyho. Jednou to bude celé odpoledne, jindy jenom hodinka - to je fuk, důležitá je ta pravidelnost.
●  Po dobu konání programu jsi určo v Praze a sedí ti všechny již stanovené termíny.
●  Pokud ti nedělá problém, že ještě budeš muset projít video-pohovorem na 15–20 minut.

Pokud úspěšně absolvuješ program…

👉 Získáš nového kámoše nebo kámošku, spoustu zkušeností a zážitků.
👉 Budeš mít dobrý pocit, že jsi někomu pomohl*a rozkoukat se v novém prostředí.
👉 Spoustu se toho naučíš. Čeká tě nabité školení a řada doprovodných akcí, kterých se můžeš zúčastnit.

Předpokladem pro dokončení programu je účast na dvou školeních, 10 plnohodnotných setkání s přiděleným parťákem, závěrečný večer, aktivní spolupráce s koordinátorkou programu.

Letošní kolo programu už je v plném běhu. Pokud přesto máš chuť vrazit trochu svého času do něčeho smysluplného, tak tě rádi nasměřujeme!

Jdu do toho!

Máš za sebou celý oddíl?

Buddy programu Dobro+druh se může zúčastnit kdokoliv, není to výzva určená jen skautskému světu. Pokud ovšem ve skautském oddíle působíš, můžete pro kluky a holky z Ukrajiny společně udělat ještě víc! Ukrajinsky mluvící děcka a teenagery můžete pozvat na schůzku, výpravu i tábor anebo pro ně připravit nějakou akci na míru. Na skautské křižovatce k tomuto tématu najdeš spoustu inspirace, předpřipraveného programu a metodik.