Rozsviť SI!

Chceme přiložit ruku k dílu v náročné době, kdy se stále učí především online. Připravili jsme sérii čtyř třídnických online hodin pro všechny, kdo se nadále učí doma. Snad pomůžeme rozsvítit i vaši třídu.

Proč by vás to mohlo zajímat?

Jdete do toho?

Když vyplníte dotazník, zašleme vám zpracovanou metodiku. Níže si můžete přečíst všechno další, co vás o programu může zajímat.

Mám zájem o zaslání metodiky

Otázky & odpovědi

Jak program vznikal?

Do programu jsme se pustili s projektem Skauting pro školy ve chvíli, kdy kvůli koroně nemůžeme pracovat na tom, co je naše hlavní poslání: na přípravě a pilotáži komplexních programů pro školy. V těchto programech využíváme stoletím ověřenou skautskou výchovnou metodu. Její prvky se promítají ve speciálních seznamovácích, školních výletech a dalších tematických programech. Klidně si o nás přečtěte více - a rádi s vámi budeme na tom všem spolupracovat, až to zase půjde.

Na přelomu roku jsme pro 18 tříd program přímo odlektorovali, další desítky tříd si napsaly o metodiku. Své i jejich zkušenosti jsme přetavili v druhou verzi metodiky, kterou nyní nabízíme učitelům. Můžete se inspirovat jakoukoli částí programu.

Jaké má program vzdělávací cíle?

Naším cílem je, aby program posílil vztahy ve třídě, pomohl lepšímu vzájemnému poznání, nastavení respektující komunikace a poradil v práci s emocemi.

Pro jaké třídy a školy je program určen?

Primárně jsme obsah chystali pro žáky druhého stupně ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.

Jak to proběhne časově?

Připraveny jsou 4 online hodiny po 60 minutách, ideální frekvence je jedna hodina týdně, ale kdyby vaše třída chodila obtýden do školy, můžou vždy v online týdnu proběhnout dvě hodiny.

Za nejlepší považujeme zařadit je místo třídnických hodin, případně jako speciální hodiny občanské výchovy.

Co všechno může být náplní programu?

Budete se trochu hýbat, povídat, tvořit a hrát si...

Kdo za tím stojí?

Jiří Vobiš - Lobo

koordinátor a metodik projektu Skauting pro školy

Jiří Konečný - George

koordinátor a metodik projektu Skauting pro školy/Praha

Marie Čech

Sára Machová

zástupkyně ředitele (oblast péče)

Marie Rejžková - Rejže

Marek Alex Vimrů

metodik

Zuzana Hájková

metodička

V projektu Skauting pro školy se snažíme zhodnotit stoleté dědictví skautské výchovné metody. Její prvky používáme při přípravě zážitkových i poznávacích programů pro žáky základních a středních škol. Nabídku našich dokončených programů si můžete prohlédnout zde.