Rozsviť SI!

Chceme přiložit ruku k dílu v náročné době, kdy se stále učí hodně především online. Připravili jsme sérii čtyř (nejen) adventních třídnických online hodin pro všechny, kdo se nadále aspoň částečně učí doma. Snad pomůžeme rozsvítit i vaši třídu.

Kapacitu možných realizací naším lektorským týmem už jsme naplnili, ale stále se můžete přihlásit o zaslání zpracované metodiky ZDE.

Proč by vás to mohlo zajímat?

Jdete do toho?

Kapacitu pro provádění programu naším lektorským týmem už jsme naplnili. Když vyplníte dotazník, zašleme vám ale aspoň zpracovanou metodiku. Níže si můžete přečíst všechno další, co vás o programu může zajímat.

Chci přihlásit svou třídu

Otázky & odpovědi

Opravdu je to zadarmo?

Ano. Do programu jsme se pustili s projektem Skauting pro školy ve chvíli, kdy kvůli koroně nemůžeme pracovat na tom, co je naše hlavní poslání: na přípravě a pilotáži komplexních programů pro školy. V těchto programech využíváme stoletím ověřenou skautskou výchovnou metodu. Její prvky se promítají ve speciálních seznamovácích, školních výletech a dalších tematických programech. Klidně si o nás přečtěte více - a rádi s vámi budeme na tom všem spolupracovat, až to zase půjde.

Jaké má program vzdělávací cíle?

Naším cílem je, aby program posílil vztahy ve třídě, pomohl lepšímu vzájemnému poznání, nastavení respektující komunikace a poradil v práci s emocemi.

Pro jaké třídy a školy je program určen?

Primárně jsme obsah chystali pro žáky druhého stupně ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.

Jsme ale připraveni provést ho pro jakoukoli (šestou a vyšší) třídu, která nadále zůstává v online režimu.

Co všechno může být náplní programu?

Budete se trochu hýbat, povídat, tvořit a hrát si...

Jak to proběhne časově?

Připraveny jsou 4 online hodiny po 60 minutách, které bychom nejraději stihli v průběhu adventu. Ideální frekvence je jedna hodina týdně, ale pokud chodí vaše třída obtýden do školy, můžou vždy v online týdnu proběhnout dvě hodiny.

Za nejlepší považujeme zařadit je místo třídnických hodin, případně jako speciální hodiny občanské výchovy.

Kdo za tím stojí?

Jiří Vobiš - Lobo

koordinátor projektu Skauting pro školy

Jiří Konečný - George

koordinátor projektu Skauting pro školy/Praha

Marie Brichová

Sára Machová

Marie Rejžková - Rejže

Marek Alex Vimrů

metodik

Zuzana Hájková

metodička

V projektu Skauting pro školy se snažíme zhodnotit stoleté dědictví skautské výchovné metody. Její prvky používáme při přípravě zážitkových i poznávacích programů pro žáky základních a středních škol. Nabídku našich dokončených programů si můžete prohlédnout zde.