Skautský institut v Benešově

Propojením veřejnosti se skauty si pomáháme k vzájemnému rozvoji. Workshopy, setkávání a další všemožné akce - to je SI v Benešově!

Přidej se k nám do týmu!

NADCHÁZEJÍCÍ AKCE:

SWAP POKOJOVEK

4. 5. od 16:00 do 18:00 | BÚDA Benešov

Rozrostal se Vám domácí džungle? Chcete se podělit o řízky těch nejoblíbenějších pokojovek? Přijďte v sobotu odpoledne do Búdy, něco přineste a něco si zas odneste!

Přineste jakékoliv řízky, ať už zakořeněné či ne nebo celé pokojovky, které už vám nedělají radost. Na oplátku si zase můžete odnést ty, které přinesou ostatní.

Těšíme se na vás!

Kde je BÚDA?

WORKSHOP VYRÁBĚNÍ VĚNCŮ S TY KYTKY

4. 5. od 16:15 do 18:00 | BÚDA Benešov

Přijďte si vyrobit krásný věnec, který může vyzdobit třeba Vaše vchodové dveře! Workshop vede floristka Lenka Drmalová, která má krásnou květinovou farmu Ty Kytky - nebojte se na něj přihlásit, odnesete si nádherné věnce z lokálních květin od té nejmilejší floristky!

Na workshop je nutné se registrovat dopředu a zaplatit zálohu (viz. níže).

Přihlásit se můžete na jednu z variant:
1. Celý věnec
(600 Kč, 1.5 hodiny)
2. Půlvěnec z březového korpusu (480 Kč, 1 hodina)

Veškerý materiál a pomůcky na výrobu věnce budou k dispozici. Věnce se budou vyrábět z kombinace živého a sušeného materiálu. Prosíme o zaplacení zálohy 300 Kč. Do poznámky pro příjemce napiště své jméno. Zbytek se bude doplácet na místě.

Registrační formulář

O INSTITUTU

První myšlenka Skautského institutu v Benešově přišla paralelně se vznikem roverského kmene, který má jako jeden z hlavních bodů činnosti službu veřejnosti. Rozhodli jsme se, že bychom pomocí toho, co jsme se díky skautingu naučili, rozvíjeli prostřednictvím SI i veřejnost a třeba se přiučili něčemu nazpět od ní.

Kontaktovat nás můžeš prostřednictvím emailu: benesov@skautskyinstitut.cz

Naše poslání

Skautský institut je zřízen Junákem — českým skautem. Existujeme proto, abychom pečovali o paměť skautingu, popularizovali ji a zpřístupňovali ji k bádání. Nezůstáváme ale jen u minulosti a ptáme se, jakou stopu nechává skauting na světě. Vytváříme prostor pro setkávání, debatu a hledání nových impulsů.
To se nám daří pouze díky usilovné práci desítek dobrovolníků. Rádi zapojíme i Tebe! Napiš nám na benesov@skautskyinstitut.cz, do čeho by ses rád/a zapojil/a, nebo nám pošli vlastní nápad, který bys chtěl/a spolu s námi rozvíjet.