Přihlas svůj nápad

Tvoje místo

Láká tě organizovat debaty, přednášky a kulturní akce?

Chceš podpořit místní komunitu nebo tě jen štve že se kolem tebe “nic neděje?”

Skautský institut tě podpoří a dá ti možnost vyzkoušet si to podle sebe.

O co jde?

Náš program tě připraví na vše co potřebuješ pro organizaci akcí pro veřejnost: produkci, PR, dramaturgii a vedení týmu. Spolu s tebou připravíme roční cyklus tvých akcí a pomůžeme ti to rozjet. Navíc v programu poznáš inspirativní lidi, kteří svůj projekt pro veřejnost také zrovna rozjíždějí a kteří ti rádi dají feedback.

Jak to může vypadat?

Chceme podpořit party mladých lidí, které ve své obci vytvářejí prostor pro setkávání lidí ve svém okolí, pro sdílení zkušeností a názorů, pro společenské a kulturní akce.

Třeba Katka s Tomášem s naší podporou založili spolek, který pořádá v Rožmitálu pod Třemšínem společenské a kulturní akce. Popularizují také téma místní historie a zkoumá lokální protinacistický odboj.

Jdeš do toho?

Jestli tě zajímají jakékoli další podrobnosti, přečti si víc níže, nebo napiš na jonas@skautskyinstitut.cz.

A jestli už nic dalšího vědět nepotřebuješ, prostě vyplň formulář a pojď s námi do toho!

Přihlašování

Konkrétněji / FAQ

Jak přesně bude vypadat rok strávený se Skautským institutem?

Jedná se o tři vzdělávací víkendy od listopadu 2021 do června 2022 plus individuální konzultace s koordinátorem Skautského institutu. Během osmi měsíců se můžeš zúčastnit školení na tato témata:

• vedení týmu
  • projektové řízení a time-management
  • PR a komunikace
  • prezentování, mluvení na veřejnosti a improvizace
  • praktické produkční konzultace

Své vlastní akce můžeš začít realizovat už v průběhu programu, a měly by se odehrávat aspoň jednou za měsíc po dobu jednoho roku. Během tohoto roku vám budeme rádi na blízku i s našimi kontakty, zkušenostmi a možnostmi propagace. A na jeho konci je to na vás - bude samozřejmě skvělé, když budete chtít pokračovat dál.

Tvůj “rok na zkoušku” měl splňovat:

> Tým a garant

Existuje aktivní tým s jednoznačným garantem, který za tým komunikuje se Skautským institutem a na kterého je možné se v případě potřeby obracet.

> Akce alespoň jednou za měsíc

Tým by měl mít dost entusiasmu, elánu i energie zorganizovat alespoň jednu akci za měsíc a svoji činnost plánovat alespoň s půlročním výhledem.

> Jeden rok v jednom místě

Tým se skládá s vědomím, že tuto činnost chce realizovat alespoň jeden rok. Po roce činnost společně zhodnotíme a tým se rozhoduje, jestli bude pokračovat dál.

> Témata

V průběhu příprav by si měl tým promyslet, jaká aktuální témata ho zajímají a mají šanci zaujmout i veřejnost.

Jaké akce můžu s podporou vašeho programu pořádat?

Debaty, přednášky, workshopy, kulturní akce... důležité je, aby tvoje akce rozvíjely témata, která jsou důležitá nejen pro tebe, ale také pro tvoje okolí. Aby svým charakterem rozvíjely místní komunitu a měly kromě zábavy také vzdělávací přesah.

Kdo se může zapojit?

Stačí, že je ti mezi 18 a 30 lety, máš čas a chuť dělat něco pro své okolí. Vůbec nemusíš být skaut, úplně stačí, že ti skautské heslo Zanechat svět lepší není úplně cizí.

Kolik mne to bude stát?

Zavazuji se vstupem do programu k něčemu?

Nezavazuješ. Program vyžaduje tvůj čas a aktivní zapojení se: účast na alespoň dvou víkendech, samostatnou práci a komunikaci s naším koordinátorem. Pokud se to neděje, spolupráci ukončíme.