Výzvy
V prostoru

Projekt V prostoru byl jedním z prvních samostatných projektů vznikajících pod křídly Skautského institutu. Za dobu svého trvání od června 2014 do června 2016 tým projektu připravil i řadu výzev pro oddíly, které můžete využít v běžné činnosti k načerpání inspirace pro práci s veřejným prostorem.

Den zamyšlení

Již 90 let je pro skauty po celém světě 22. únor Dnem zamyšlení. V roce 1857 se totiž v tento den narodil Robert Baden-Powell a o třicet dva let později i jeho budoucí žena Olave, zakladatelka Světového sdružení skautek.

Připojte se ke slavení Dne zamyšlení se svými oddíly i vy a při plnění tohoto programu se zamyslete nad prostředím, ve kterém se pohybujete a nad lidmi, které potkáváte.

otevřít výzvu

Svátek sv. Jiří

Se svátkem svatého Jiří je spojena celá řada lidových pranostik. Ve skautském myšlení se vžila představa ideálního rytířského chování, kdy silnější chrání slabšího a bojuje proti všem nespravedlnostem. V této výzvě chceme přenést legendu o svatém Jiří do současného světa a zaměřit se na okolí, ve kterém se s dětmi pohybujeme a které obklopuje naše klubovny.

otevřít výzvu

Táborová výzva

Každé léto trávíme několik dní či týdnů na táboře uprostřed přírody. Samotný prostor tábora má jasně dané prvky, které na něm nesmí chybět - ať už se jedná o kuchyň, ohniště, stany nebo místa symbolická pro průběh tábora. Každé léto staví oddíly obdobné tábory a z důvodu nutnosti zajistit praktické fungování tábora není vždy dostatek času se zamyslet nad tím, jak na nás samotný prostor působí a zda se v něm cítíme dobře. Pojďte si na to letos udělat chvíli času…

otevřít výzvu

Založení Československa

28. října 1918 na soše svatého Václava na Václavském náměstí v Praze zavlála československá vlajka.

Pojďte si tuto historickou událost s oddílem připomenout a zamyslet se přitom, jaké události, osoby nebo instituce jsou pro nás v dnešní době důležité.

otevřít výzvu

Sametová revoluce

Zamýšlíme se nad tím, proč je 17. listopad státním svátkem? Nebo je pro nás jen volným dnem, kdy nemusíme do školy nebo práce? A je 17. listopad 1989 už „jen historií“ nebo má stále cenu nad událostmi přemýšlet a ptát se, co pro nás mohou znamenat dnes?

otevřít výzvu