Výstava Zkušenost totality

Zkušenosti skautů s totalitními režimy jsme přiblížili v putovní výstavě. Proklikejte se jí i online!

Proklikejte se jednotlivými panely

Čtyři příběhy skautů, kteří se potýkali s nacistickým nebo komunistickým režimem v Československu: padlí odbojáři, na jejichž památku byla založena mohyla Ivančena; mladý vedoucí, který v 50. letech ilegálně vedl oddíl; dívka, která se v 60. letech rozhodovala, zda se po zkušenosti s vězením bude dál aktivně zapojovat a zkušený skaut, který na začátku normalizace přemýšlel nad tím, jak dál vést mladé lidi ve skautském duchu. Ti všichni museli řešit a vyřešit otázku střetu skautských ideálů s totalitními režimy.

Vystavujte i u vás

Chtěli byste tyto příběhy připomenout na nějaké střediskové či oddílové akci? Na tomto odkaze si (při přístupu ze skautského mailu) můžete stáhnout tiskové pdf výstavy (76 MB). V případě jiné žádosti nám napište na info@skautskyinstitut.cz.