Přihlas se

Sousedská slavnost

17. dubna se ještě nebudeme moci všichni potkat v ulicích. Plánovanou slavnost ale uspořádáme online, v ulicích Starého Města se potkají aspoň naše avatary. A nebude chybět bohatý program.

17. dubna od 16:00 se přeneseme do virtuální Prahy 1, kde neplatí žádné restrikce. Je možné povídat si na ulici se sousedy v hloučku, navštěvovat kavárny, debaty a přednášky, zahrát si společenské hry, a dokonce se podívat i do míst, kam se nepodíváte ani za normální situace.

Videoprohlídky

Podívejte se s námi do katakomb kostela Pražského Jezulátka, pohlédněte na Prahu ze zvonice kostela sv. Havla, projděte se magistrátem hlavního města Prahy, podívejte se na Staré Město očima člověka bez domova, navštivte sklepení pod Staroměstským náměstím, nebo útroby Národního divadla či Rudolfina...

Programy

Do přípravy slavnosti se s námi zapojila celá řada organizací působících na Praze 1. Můžete se tak zapojit do pub-kvízu a vyrábění ze zbytků látek (Městská knihovna), rozhovorů s osobnostmi pražské kultury (Kreativní Praha), poslechnout si tipy jak omezovat plýtvání jídlem (Zachraň jídlo), debatovat o vlivu pandemie na postavení žen u nás a v Evropě (institut EUROPEUM), dozvědět se víc o stavu exekucí v Česku(Institut předlužení), nebo o Polsku (Polský institut)...

přihlas se

Každé online technologické řešení má nějaký strop účastníků, takže jestli chceš mít jistotu, že se na akci dostaneš, přihlas se prostřednictvím krátkého formuláře. V něm nám také můžeš napsat, pokud bys chtěl/a na akci přinést nějaké vlastní téma, iniciativu, podnět.

přihlásit se

Pro bezchybné připojení je potřeba být na PC nebo notebooku, nejjistější je použít k přístupu prohlížeč Chrome.

Událost si nejlépe užijete, když budete mít připojený mikrofon a kameru.

Akci pořádá Skautský institut. Finančně ji podpořil Magistrát hlavního města Prahy.