Seznamte se!

Chcete zbrusu novou třídu (šestou nebou prvák na střední) hned od začátku pořádně nakopnout? Náš seznamovák probíhá v přírodě a využívá prvky zážitkové pedagogiky.

Cíle programu

Budování dobrých vztahů ve třídě

Rozvoj důvěry a spolupráce

Posílení komunikačních dovedností a nezraňující komunikace

Prožití nového a nevšedního

Seznamovací/adaptační kurz probíhá formou pobytové akce v přírodě. Žáci skrze zážitkovou pedagogiku poznávají své nové spolužáky a spolu se svým průvodcem (pedagogem) nenásilně pokládají základní kameny funkčního a zdravého třídního kolektivu, který dokáže spolupracovat nejen na kurzu, ale hlavně i po něm.

Jednotlivé aktivity čerpají ze skautingu a zážitkové pedagogiky. Spousta z nich bude pro žáky úplně nových (poznávání přírody, učení se samostatnosti, společné vaření). Svou povahou rozvíjejí mimo jiné i schopnost respektující komunikace mezi žáky navzájem i mezi žáky a pedagogem. Úcta k sobě a k bližním je ostatně základem skautingu i tohoto programu.

Jak to vypadá?

Ve videu se můžete podívat na to, jak si seznamovák užili šesťáci. A jestli se chcete víc přesvědčit o tom, že je náš seznamovák pro vás to pravé, můžete nahlédnout do jeho kompletních materiálů.

metodika pro 6. třídu

Chcete vědět víc, nebo kurz rovnou objednat?

Zatím nám napište mail na skautingproskoly@skautskyinstitut.cz. Později tu budeme mít objednávací formulář.

Zpět na nabídku programů