Zapojujeme děti do obnovy naší krajiny

Je škoda, když se výuka přírodopisu odehrává jen mezi čtyřmi stěnami školní třídy. V Patronátech dáváme školám, učitelům a dětským oddílům skvělý důvod setkat se s přírodou napřímo a být jí dokonce k užitku. Podpořte tento program i ve své obci!

Příroda na vlastní kůži

Propojujeme správce a majitele cenných přírodních území s dětskými skupinami a odbornými průvodci.

Školní třída nebo dětský oddíl se ponoří do poznávání dané lokality a hlavně do přímé péče. Na místo se opakovaně vrací a pod odborným vedením realizuje opatření, která pomohou jeho zdravému vývoji a biodiverzitě.

Součástí projektu jsou minimálně dvě akce v terénu ročně, kterým předchází odborná příprava, a jedna veřejná prezentace.

K čemu je to dobré?

Patronáty posilují vztah mladé generace k místu bydliště. Děti a dospívající mají příležitost zasadit si školní znalosti do souvislostí a zažít, že mohou vlastními silami udělat něco pro zlepšení svého bezprostředního okolí.

Správce území získá koordinovanou skupinu dobrovolníků, kteří pod odborným vedením udělají spoustu užitečné práce. Věříme, že čím více lidí se podílí na kultivaci krajiny a veřejného prostoru, tím více je podpořena sounáležitost místní komunity a smysluplná občanská angažovanost.

Jaké lokality jsou vhodné?

Vybíráme lokality, které jsou v dochozí vzdálenosti od škol a kluboven a péče o ně dává dlouhodobý smysl. Nejčastěji pečují dětské skupiny o chráněná území, ale není to podmínkou. Nebráníme se ani lokalitám, které zatím vysokou přírodní hodnotu nemají. Hlavní pro nás je, aby byla pro děti práce dostatečně přínosná - vzdělávací i zábavná.

Jdete do toho?

Stačí vyplnit formulář. My se ozveme.

Přihlásit lokalitu

Nebo nám napište: