Když našim bylo 16

Věnujte se se svou třídou poznávání nedávné minulosti a rozvoji mezigeneračního dialogu ve čtyřech až pěti připravených projektových dnech!

Program je určen pro studenty středních škol. Rozvíjí především oblasti dějepisu a základů společenských věd.

Žáci nejprve reflektují svoji vlastní identitu a kořeny. Následně se zaměří na zkoumání života ve svém místě bydliště v době, kdy jejich rodiče byli stejně staří jako oni dnes. V této fázi se pak po metodickém proškolení pustí do sběru autentických materiálů a (skoro) profesionální dokumentace moderní historie. Program ideálně vrcholí místní veřejnou prezentací.

Podívejte se

Program jsme vyzkoušeli s prváky gymnázia v Karlových Varech.

Vyzkoušeli si všechny čtyři fáze programu: Poznávám sebe, Poznávám naše, Poznávám obec a Poznávám svět. Každý student měl svou nezastupitelnou roli, celé bádání pak dotáhli až k vydání tiskové zprávy.

Všechno uvidíte ve videu!

Chcete vědět víc, nebo kurz rovnou objednat?

vzhůru do formuláře!

V případě jakýchkoli dotazů nám napište mail na skautingproskoly@skautskyinstitut.cz

Zpět na nabídku programů