Skauti v roce 1918

Přečtěte a poslechněte si o tom, jak skauti pomáhali u vzniku samostatného československého státu.

Výstava Pošli to dál

Připravili jsme největší skautskou výstavu desetiletí, expozici šitou na míru především družinám a oddílům skautů a skautek či roverským kmenům. Návštěvníkům nabídla řadu příběhů a pohledů na to, jakými způsoby skauti a skautky sloužili společnosti za sto let republiky. A přivedla je i k aktivnímu přemýšlení o tom, jak bychom se měli zapojovat do budoucna.

Výstavu jsem následně připravili i v elektronické podobě, proklikat si ji můžete tady.

Kurýrem skautské pošty

Herní putování po pražských lokalitách spojených se vznikem Československé republiky určená skautským družinám a rodinám se staršími dětmi (9 – 13 let).

Podrobnosti najdete v brožuře ke stažení. Brožuru si můžete vyzvednout do konce roku i na startovních místech.

Hra je k dispozici ve dvou trasách. Kratší (cca 3 km) začíná v Poštovním muzeu (Nové Mlýny 2). Delší varianta (cca 7 km) začíná ve Skautském institutu (Staroměstské nám. 4).