Židovský skauting

Židovský skauting je dosud málo popsaný fenomén. Českoslovenští prvorepublikoví židovští skauti přitom působili na stovkách míst v celém tehdejším státě…

Osobnosti

Galerie osobností sionistického skautingu a židovských mládežnických hnutí.

Jitka Radkovičová - Tiki podnikla celou řadu cest do Izraele, při kterých vyhledala a vyzpovídala řadu někdejších sionistických skautů v Československu. V současnosti bylo zpracováno 9 ucelených příběhů, všechny v češtině, některé též v angličtině nebo hebrejštině.

Prohlédnout publikace o osobnostech

Oddíly a skupiny

V některých případech se daří nalézat informace o celých skupinách sionistických skautů. Přečíst si tak můžete o plzeňském spolku Blau-Weiss, přehled severočeských uskupení, příběhy nejznámějšího tábořiště i speciálních výcviků mládeže hachšará.

Prohlédnout publikace o uskupeních

Přednášky a mediální výstupy

Téma židovského skautingu bylo prezentováno na školách a zaujalo i nejedno tištěné médium. Ve výstupech najdete i zvukové záznamy přednášek.

Mezi souhrnnými články je i Izraelský kaleidoskop, stručný deník Jitky Radkovičové ze dvou let pátrání v Izraeli.

Prohlédnout přednášky a rozhovory