Poslat nápad

Troufni SI na svůj nápad

Festival, komunitní akce nebo projekt na záchranu planety? Skautský institut podpoří tvůj nápad, projekt nebo sen.

• 1

MENTOŘI - S tvým nápadem ti poradí naši mentoři, odborníci z praxe a šéfové úspěšných projektů.

• 2

VZDĚLÁVÁNÍ a SEBEROZVOJ - Budeš moct pracovat na sobě a zlepšit se ve svých dovednostech, které potřebuješ k realizaci svého nápadu i v životě. Kromě toho se můžeš naučit skvěle prezentovat, vést tým nebo řídit svůj čas.

• 3

KOMUNITA - Poznáš inspirativní lidi, kteří v tom pojedou s tebou. Získáš kontakty a jejich podporu. Oslavíš společně úspěchy i neúspěchy.

• 4

REÁLNÁ ZKUŠENOST - Získáš reálnou zkušenost a super příběh do svého životopisu.

Do čeho se můžu pustit?

Vítáme nápady, které vytvářejí prostor pro setkávání a debatu, podporují místní komunitu a zlepšují svět v duchu skautských hodnot. Může jít třeba o debaty a přednášky pro veřejnost, koncerty, letní kina, tančírny, workshopy, tvoření, plesy, masopusty, závody, komunitní akce, slavnosti a cokoli dalšího tě napadne.

„Mentor Matěj Velek nám moc pomohl radami a odpověďmi na naše dotazy”
Studio Múza
„Program nám pomohl vybrat ten nejlepší nápad, se kterým máme začít”
Rožmitál Vespolek
„Skautský institut mě propojil s odborníky, třeba s Davidem Vávrou”
Kubelíkova 66

Konkrétněji / FAQ

S jakým nápadem se můžu přihlásit?

Troufni SI je skvělé využít jako upgrade pro tvůj nápad nebo projekt ve škole, v práci nebo ve volném čase. Nejvíce ti Troufni SI pomůže, pokud ho spojíš s něčím, čemu už teď věnuješ čas a chtěl/a bys to dělat ještě lépe. Nemusíš mít předchozí zkušenosti, stačí nám chuť a odhodlání pustit se do něčeho, co tě bude bavit a co bude prospěšné pro společnost.

Vítáme nápady, které:
> Vytvářejí akce pro veřejnost, prostor pro setkávání, debatu a neformální vzdělávání
> Podporují tvoji komunitu, sousedy, spoluobčany
> Mají šťávu, ale taky přidanou hodnotu (nejde jen o zábavu)
> Zlepšují okolní svět a jsou v souladu se skautskými hodnotami

Kdo se může přihlásit?

Potřebujeme, abys měl/a čas a chuť se Troufni SI aktivně věnovat.
Preferujeme, abys měl/a aspoň jednoho parťáka, se kterým se do programu hlásíš. Preferujeme, aby ti bylo 18–30 let (snažíme se podpořit zvláště tuto věkovou skupinu). Výjimky rádi individuálně posoudíme.

Co když bude zase COVID?

V případě výrazných omezení zvládneme většinu programu úplně nebo částečně online (vynechali bychom bohužel společná víkendová setkávání včetně víkendu na horách).

Kolik program stojí? A kdo ho platí?

Díky podpoře Norských fondů (Active Citizens Fund) je náš program pro tebe úplně zadarmo. Vyžaduje však aktivní účast na společných programech + samostatnou práci na nápadu a komunikaci s naším koordinátorem. Pokud se to neděje, spolupráci ukončíme.

Co přesně v programu získám?

Podporu ze strany Skautského institutu.

Můžeš s námi jednou za měsíc konzultovat progres svého nápadu, získat naše zkušenosti, kontakty, propagační podporu a finanční příspěvek na pořádání pravidelných akcí pro veřejnost.

Průběžné rady a konzultace s vybraným mentorem.

Pětkrát se ti bude věnovat tebou vybraný odborník z praxe. Můžeš si vybrat z naší nabídky (některé z mentorů najdeš níže), nebo oslovíme někoho jiného, přímo tobě “na míru”.

Vzdělávání.

Můžeš si vybrat, co tě bude zajímat. Postupně se budeme věnovat těmto tématům:

• Osobní motivace - Jak si ji udržet a nevyhořet?
  • Od nápadu k projektu - Jak udělat z myšlenek reálný projektový plán?
  • Osobní management - Jak si uspořádat svůj diář a najít na všechno čas?
  • Práce s riziky - Jak předcházet průšvihům všeho druhu?
  • Vytváření týmu, vedení týmu a týmová vize - Kde najít svůj tým? A jak nadchnout ostatní lidi pro svůj nápad?
  • Praktické řízení týmu, skupinové role a teambuilding - Jak vést svůj tým a být “šéf” pro svoje kámoše?
  • PR a komunikace - Jak dát vědět světu o svém nápadu? Konzultace s Adrianou Černou (PR odbornice Člověka v tísni)
  • Prezentování - Jak snížit svůj stress při prezentacích, uvolnit se a nadchnout obecenstvo? Workshop s prvky divadelní improvizace s hercem Václavem Wortnerem
  • Fundraising - Jak najít zdroje pro pokračování mého nápadu? Možnosti Norských fondů, naše zkušenosti a feedback od fundraiserky Skautského institutu

Jak přesně vypadá harmonogram programu?

ROČNÍK 2023/2024
• Úvodní víkend 22.-23. 9. v Praze v SI na Staromáku
• Víkend v Krkonoších 20.-22. 10.
• Prosincové setkání (termín dle domluvy, forma bude dle domluvy online / offline)
• Prezentační školení (leden, termín ještě ladíme)
• Dubnové závěrečné setkání 12. 4. v Praze

Chceš se na něco zeptat?