SU v Brně

Jediná naše jistota je, že žijeme ve světě, který ještě nikdy neexistoval.
Jak si s ním poradíme?

FB

V každé době lidé hleděli do minulosti s nostalgií a budoucnost se před nimi otevírala jako neznámá krajina. Krajina na jedné straně lákavá k prozkoumání, na straně druhé vzbuzující pocit nejistoty. Z čeho pramení naše nejistota v časech, kdy se takřka nemusíme bát o vlastní život? Bojíme se budoucnosti? Dokážeme činit velká rozhodnutí? Paralizují nás možnosti, které máme?

Jsme SU v Brně a navazujeme na činnost Skautského institutu. Připravujeme cyklus debat, přednášek a workshopů, které svým zaměřením budou kroužit právě kolem tématu “Nejistota”. Akce jsou otevřené všem, těšíme se na setkání. Akce SU v Brně se nově konají na Moraváku (Moravské náměstí 12) nebo na jiných zajímavých místech.

DESKOVKY 17. října od 18 hodin na Moravákudeskovyk_cover_FB

Máš rád deskovky? Nemáš s kým hrát? Chceš se naučit nové hry? Přijď si zahrát s námi do skautského institutu na Moraváku.
K dispozici budou Osadníci z Katanu, Kaleidoskop, Poštovní kurýr, Fronta a Monopoly. Můžete přinést i své hry a podělit se tak o zážitky s ostatními.

 

EDUSEDÁNEK: INKLUZE 18. října od 18 hodin na Moraváku

EduSedanek-listopad_cover_FB (2)

Je vzdělání pro každého? A mají všichni dostat stejnou měrou? Mohou se zdravotně postižení, nadaní, cizinci či sociálně zvýhodnění učit společně? Nebo to komplikuje proces všem? Jaké jsou výhody a limity inkluze? A jak ji prakticky aplikovat ve vzdělávacím procesu? Tyto a další otázky si budeme klást. Přijď s námi hledat odpovědi a inspirovat se.

V rámci Skautského institutu v Brně ve spolupráci se spolkem Otevřeno tvoříme platformu pro sdílení a seberozvoj pedagogů a vzdělavatelů. Přejeme si, aby se potkali lidé z různých odvětví – klasických i alternativních škol, skautských kurzů a oddílů, ze zážitkových kurzů, lektorských skupin, odpoledních kroužků pro děti,…
Hledat podstatu problému, sdílet, inspirovat se a vyjasňovat si názory budeme v řízené diskuzi.

 

 

 

 


Kontakt:     • T: +420 732 148 474     • E: brno@skautskyinstitut.cz     • E: katerina.smajzrova@skautskyinstitut.cz Budeme rádi, když se také zapojíš. Případně nám neváhej poslat námět nebo zpětnou vazbu. Sleduj naše aktivity na facebooku a instagramu.


Na činnosti SU v Brně se podílí:

Petra Frühbauerová
Anna Hubáčková – Anička
Katka Juráková
Milan Mareš – Rak
Markéta Musilová – Blecha
Ondřej Prikner – Twist
Kateřina Šmajzrová
Dan Vykoukal – Žorža
Jakub Straka – Vikki
Martin Černý – Modrák
Marek Matouš Bula – Zet
Martin Rexa
Katka Kodetová – Osud
Martina Kobolková – Matty