SU v Brně

Jediná naše jistota je, že žijeme ve světě, který ještě nikdy neexistoval.
Jak si s ním poradíme?

FB

V každé době lidé hleděli do minulosti s nostalgií a budoucnost se před nimi otevírala jako neznámá krajina. Krajina na jedné straně lákavá k prozkoumání, na straně druhé vzbuzující pocit nejistoty. Z čeho pramení naše nejistota v časech, kdy se takřka nemusíme bát o vlastní život? Bojíme se budoucnosti? Dokážeme činit velká rozhodnutí? Paralizují nás možnosti, které máme?

Jsme SU v Brně a navazujeme na činnost Skautského institutu.

Připravujeme cyklus debat, přednášek a workshopů, které svým zaměřením budou kroužit právě kolem tématu “Nejistota”. Akce jsou otevřené všem, těšíme se na setkání.

Akce SU v Brně se nově konají na Moráváku (Moravské náměstí 12) nebo na jiných zajímavých místech. Těšíme se na Vás.


V nejbližší době připravujeme tyto akce:

>> Snídaně na Moraváku
6. června od 7 do 10 hodin Moravák (Moravské náměstí 12)

snidanecerven_cover_FBPřivítej léto spolu s námi na poslední předprázdninové snídani, která bude stejně jako horká letní ráda plná pohody a šťavnatého ovoce. Když budeš chtít, můžeš se s ostatními podělit o nápady na nejlepší prázdninovou (nebo táborovou) snídani. Nalaď se na nejkrásnější období v roce už teď!

 

 

>> Zero waste pro mě i mé okolí
7. června v 18 hodin 
Moravák (Moravské náměstí 12)

czechzerowaste2_cover_FBPrůměrný Čech či Češka vyprodukují každý rok více než 300 kilogramů odpadu. Můžeme se to naučit změnit! Zero waste – život bez odpadu nabízí konkrétní rady a tipy, jak si odpad do života nepouštět a jak si s tím, co v něm přece jen skončí, poradit co nejvíce ohleduplně k lidem i k přírodě. V mnohém to není žádná novinka jako spíše návrat k tomu, co naše babičky a dědové dělávali úplně běžně. Dozvíte se, proč je dobré proti odpadu bojovat, o čem bezodpadový životní styl je a jak jej prakticky a jednoduše uskutečnit ve vašem životě, ale také společenstvích, ve kterých se pohybujete. Pojďme společně vymyslet, jak může svět okolo sebe měnit bezodpadově. Workshop vede Míša a Jana z blogu Czech Zero Waste.

>> Promítání dokumentu: Pára nad řekou
14. června v 18:00 hodin Moravák (Moravské náměstí 12)

paranadrekou_cover_FBCelovečerní hudební dokumentární film nahlíží ve sledu absurdních obrazů do životů tří mimořádných jazzmanů: trumpetisty Laca Décziho, saxofonisty Ľubomíra Tamaškoviče a kontrabasisty Jána Jankejeho, kteří kdysi uprchli ze Sověty okupovaného Československa na západ, kde zazářili po boku renomovaných světových hudebníků a pustili se do jazzové války proti popu. Film režisérů Filipa Remundy a Roberta Kirchhoffa vypráví o křehké pomíjivosti slávy, která se tolik podobá páře, jež se tiše objeví a zase zmizí nad tekoucí řekou.

>> Čaj o sedmé s farářkou Sašou Jacobea
15. června v 19 hodin Moravák (Moravské náměstí 12)

fararka_sasa_cover_FBPo studijním i pracovním vytížení je tu čas si poklábosit u šálku (ledového) čaje! Čeká nás rozhovor se Sašou Jacobea o vztahu k Bohu, k druhým, ke skautingu, k poutím, k rannímu vstávání a o mnoha dalších vztazích. Máte chuť si popovídat s novými lidmi? Chcete se něco dozvědět o životě farářky? Zajímají vás vztahy? Nejen chlebem živ je člověk, přijďte se k nám 15. června posilnit slovy.

 

>> Piknik: chléb a hry  OMLOUVÁME SE – AKCE BYLA ZRUŠENA – a za vzniklé komplikace s pozdním oznámením. 
22. června v 18 hodin Pěkné slunné místo v trávě (bude upřesněno)

piknik_cover_FB

Piknik pod širým nebem za vůně čerstvě posečené trávy a právě upečených muffinů. Přijď i Ty načerpat inspiraci a tipy ke skautským táborům od ostatních vedoucích a sdílet ty svoje! Akce bude probíhat formou pohodové a spíše neřízené debaty nad osvědčenými prvky, či konkrétními hrami, o které byste se chtěli podělit s ostatními. Budeme se na Vás těšit 22. června
v jednom z brněnských parků (ještě upřesníme), kde Vás budeme od 18:00 hodin čekat se spousta skvělého občerstvení, ke kterému samozřejmě taky můžete přispět. :)

 


Kontakt:

T: +420 732 148 474     •     E: brno@skautskyinstitut.cz     •     E: katerina.smajzrova@skautskyinstitut.cz

Budeme rádi, když se také zapojíš. Případně nám neváhej poslat námět nebo zpětnou vazbu.

Sleduj naše aktivity na facebooku a instagramu.


Na činnosti SU v Brně se podílí:

Petra Frühbauerová
Anna Hubáčková – Anička
Katka Juráková
Milan Mareš – Rak
Markéta Musilová – Blecha
Ondřej Prikner – Twist
Kateřina Šmajzrová
Dan Vykoukal – Žorža
Jakub Straka – Vikki
Martin Černý – Modrák
Marek Matouš Bula – Zet
Martin Rexa
Katka Kodetová – Osud
Martina Kobolková – Matty