SI v Rybárně

NejzbytecnejsiTlacitko

Co jsme zač?

V Michnovském letohrádku na pražské Kampě jsme vytvořili prostor pro setkávání, vzdělávání a tvoření všeho druhu, který myšlenkově vychází ze skautského hesla „Učím se tím, že to dělám“. Kromě kavárny u nás najdete sdílené dílny, které si je po předchozí domluvě možné zarezervovat, a rádi vás uvidíme i na některé z akcí, které pořádáme – ať už na tvůrčím workshopu, přednášce nebo lekci jógy.
otevírací doba:
po-ne 10-22

Najdete nás na adrese U Sovových Mlýnů 134/1, aktuální program je na tomto webu, našem Facebooku nebo Instagramu.

Programy

Každý měsíc pořádáme víc jak dvacet akcí, které všem příchozím umožňují se vzdělávat a objevovat vlastní kreativitu. Vedle pravidelných programů se snažíme organizovat i nárazové workshopy či události všeho druhu – diskuze, čtení nebo třeba promítání. Věkově cílíme na všechny od 15 let výš, v programu se ale čas od času objeví i akce pro malé děti.
Pokud byste k programům měli jakýkoliv dotaz nebo sami*y chtěli*y nějaký zrealizovat, napište našemu dramaturgovi Václavovi.

nadcházející programy

Sdílené dílny

V prvním patře Rybárny se nachází tvůrčí dílny, které je možné si rezervovat a navštívit kdykoliv v otevírací době kavárny – pokud v nich zrovna nechystáme program. Disponujeme keramickou dílnou s pecí, vybavením pro práci s textilem, dřevem, kovem, a zvládnete si u nás také vyvolat analogové filmy, zazkoušet s kapelou, ponořit se do tajů DJingu nebo natočit podcast.

více o dílnách

kavárna

V přízemí domku provozujeme útulnou kavárnu, jejíž výdělek nám pomáhá financovat programy a údržbu prostor. Vaříme vegetariánsky nebo vegansky a každý všední den pro vás připravujeme denní menu sestávající z polévky a hlavního jídla. V nabídce ale naleznete i nejrůznější dezerty a další teplé i studené dobroty.
Denní menu vaříme od 11:30 do 15:30 nebo do vyprodání. Používáme zálohované kelímky a REkrabičky.
V kavárně si můžete rezervovat maximálně 15 míst k sezení.

Kamparta

V Rybárně nepůsobí pouze Skautský institut, ale i místní spolek Kamparta, který v přízemí provozuje dětskou klubovnu a pořádá akce zaměřené na děti, rodiče a místní komunitu.
Klubovna spravovaná Kampartou je ve školním roce otevřena každý všední den mezi 16:00 až 20:00 a najdete v ní vybavení pro všechny druhy tvůrčích aktivit i bohatou zásobu oblíbených deskových her.

program Kamparty

Historie rybářského domečku

Někteří si Rybárnu pamatují jako Rybí restauraci, pro některé to je nezapomenutelná kulisa z filmu Jak utopit doktora Mráčka? Původně vznikla jako renesanční dům, který v 17. století prošel barokními úpravami a sloužil jako letohrádek nedalekého malostranského paláce Michnů z Vacínova. V průběhu následné historie se podoba a funkce domečku ještě mnohokrát proměnila, nebylo ovšem pochyb o tom, že je nedílnou součástí prostředí Kampy. Skautský institut spolu s Kampartou v Rybárně působí od června roku 2021.

Kdo za tím stojí

Janek Makarius