Women in Business

Nový přednáškový cyklus Skautského institutu v Brně

I v dnešní době (nebo možná právě v ní?) je pro ženy často problematické sladit osobní a pracovní život. Často se tak ocitají před obtížnou volbou: rodina nebo kariérní růst? Je takové rozhodování nezbytné i ve 21. století? Pojďme se společně podívat na příběhy žen, kterým se podařilo sladit rodinný i pracovní život, uspěly v oboru většinově obsazeném muži nebo si splnily svůj dětský sen. Nechte se inspirovat jejich vyprávěním a načerpejte energii a tipy pro svoje vlastní nápady a projekty.


Jak prodávat, když Fler nestačí – jarmark a přednáška

host: Bohdana Goliášová
30. 10. 2018 | Facebook | blog


Dá se uživit rukama? A jak na to, když Fler nestačí? Velké téma pro spoustu šikovných žen, které zvažují, že by se svými ručně vyráběnými věcmi (oblečením, šperky, botami nebo něčím úplně jiným) vyrazily na trh. Tedy hlavně na ten online trh.
Bohdana Goliášová je duší projektu Tvůrci v praxi. Poté, co sama dokázala rozjet byznys s rukodělnou tvorbou, začala mentorovat a pomáhat i ostatním ženám. Jak vypadá a jak je dlouhá cesta za kreativním snem, na co se musí začínající podnikatelky připravit a jak poznat, jestli to má vůbec cenu? Podívejte se na záznam přednášky!

Co potřebují ženy, aby začaly podnikat?

host: Lenka Papadakis
19. 11. 2018 | Facebookblog

Lenka Papadakisová je mentorka podnikání, koučka lídrů, facilitátorka poradních kruhů, podnikatelka a cestovatelka, která věří v moudré podnikání dělané hlavou a srdcem. Lenka je součástí podnikatelského hnutí, které proměňuje hodnoty a paradigmata podnikání a věnuje se přechodu z ego-systému “já” do eko-systému “my”. Od roku 1991 podniká. Založila a vedla dvě vzdělávací společnosti Kredo a Expertis, platformu Moudré podnikání žen a projekt pro podnikatelky ArtBees, je také spolutvůrkyní projektu Učíme se příběhy. Provází ženy na jejich cestě podnikáním.

Máma, manželka, úspěšná v práci. Jde to vůbec?

host: Kateřina Hodická
22. 1. 2019 | Facebook | blog

Setkali jste se s tím, že žena nechce mít děti, protože se bojí, že když jednou vypadne z pracovního procesu, už nikdy nenastoupí do rozjetého vlaku? Je možné skloubit profesní a soukromý život? Některé ženy volí cestu podnikání. Jak podnikat a přitom se starat o svoje děti nám přijde vyprávět Kateřina Hodická, ředitelka Genderového Informačního centra Nora. Nora se věnuje rovnosti šancí pro obě pohlaví. Jedním z jejích projektů je například Fair Play. Cílem projektu je zvýšit povědomí veřejnosti v ČR o problematice nerovného odměňování žen a mužů. Pokud vás zajímá, jestli a jak je možné být matkou a přitom plnohodnotně pracovat, přijďte si Katku poslechnout!

Ženy za počítačem

hosté: Lenka Franců a Hanka Hřívová z Czechitas
26. 2. 2019 v Olomouci | Facebook

Programování, kódování nebo tvorba webovek už dávno není jen doménou mužů. I přesto je v IT pořád výrazně méně žen než mužů. Změnit se to snaží organizace Czechitas, která pořádá kurzy pro ženy a nově se je chystá přenést i do Olomouce. Na jaké překážky ženy v tomto oboru nejčastěji narážejí? Jaké výhody může mít práce od počítače? A kam až se dá s Czechitas dostat?

Od plotny v kuchyni po vlastní cukrárnu

host: Maria Matuszek – Laskominy od Maryny
26. 2. 2019 | Facebookblog

Nejedno děvče rádo vaří a peče. A blogů s recepty také není málo. Co ale ve chvíli, kdy je vaším snem se pečením živit a mít vlastní cukrátnu? Marii Matuszek se to podařilo. Její Laskominy od Maryny mají nejen krásný blog, ale i úspěšnou prodejnu. Jak uspět v silné konkurenci a živit se tím, co vás baví? O svoji zkušenost se s námi Maryna poděli a ráda poradí i vám. Nenechte si ujít tento večer!

Žena vo výskume

host: Michaela Šedovičová
19. 3. 2019 | Facebook

Ženy v akadémii: je aj veda business? Musíme na začiatku cesty vedieť kam sa chceme dostať? O kariérnych cestách, ktoré nie sú priame, dôležitosti mentorov a mentoriek a budovaní sietí bude hovoriť Michaela Šedovič. Michaela je doktorandka na Londýnskej škole ekonómie a politických vied. Popri práci na doktoráte robí konzultantku a dátovú analytičku pre neziskové organizácie a inštitúcie štátnej správy.

Od výkonné ředitelky k mámě

host: Lucie Brešová
4. 4. 2019 | Facebook

Lucie Brešová působila v roli výkonné ředitelky Kiwi.com, kde 4 roky řídila chod a růst firmy z původního týmu 10 lidí na 1900 zaměstnanců po celém světě. Kiwi.com se za tu dobu stala nejrychleji rostoucí firmou ve střední a východní Evropě dle ocenění žebříčku Deloitte Fast 50. Lucie se podílela na přenosu businessové strategie do chodu firmy a zajištění její škálovatelnosti, od nastav

ení interních procesů po stavění týmů. Baví ji hledání řešení složitých situací, exponenciální technologie a možnosti jejich využití pro řešení velkých problémů ve společnosti. V současné době se věnuje svému synovy a zabývá se tématem vzdělávání a přípravy mladé generace pro výzvy zítřka. Přijďte se nechat inspirovat jejími pracovními zkušenostmi a vyslechnout si, jak sladila osobní a pracovní život.

Úspěšná žena v úspěšných projektech – jak nastartovat kariéru

host: Lada Brůnová
24. 4. 2019 | Facebook

Lada Brůnová má v oblasti PR jedenáctiletou zkušenost. Od ledna pracuje v Elpidě, v organizaci měnící způsob přemýšlení o stáří. Předtím působila v NF Neuron na podporu vědy. Působila také v Loono, pro které připravila kampaň #prsakoule, jejímž cílem je naučit mladé lidi, jak včas odhalit rakovinu prsou nebo varlat. V roce 2012 spoluzaložila pražskou odnož Creative Mornings, ranních přednášek napříč obory, kterou čtyři roky vedla. Přijďte se nechat inspirovat jejími pracovními zkušenostmi.


Programový cyklus finančně podpořila ambasáda USA v ČRUS_Emb_logo_70mm_COL