SU v Brně

Jediná naše jistota je, že žijeme ve světě, který ještě nikdy neexistoval. Jak si s ním poradíme?

V každé době lidé hleděli do minulosti s nostalgií a budoucnost se před nimi otevírala jako neznámá krajina. Krajina na jedné straně lákavá k prozkoumání, na straně druhé vzbuzující pocit nejistoty. Z čeho pramení naše nejistota v časech, kdy se takřka nemusíme bát o vlastní život? Bojíme se budoucnosti? Dokážeme činit velká rozhodnutí? Paralyzují nás možnosti, které máme?

Jsme SU v Brně a navazujeme na činnost Skautského institutu. Připravujeme cyklus debat, přednášek a workshopů, které svým zaměřením budou kroužit právě kolem tématu “Nejistota”. Akce jsou otevřené všem, těšíme se na setkání. Akce SU v Brně se nově konají na Moraváku (Moravské náměstí 12) nebo na jiných zajímavých místech.

Hledáš informace o pronájmech? Najdeš je tady.

Hledáš informace o sdílené dílně? Najdeš je tady.


Program

Aktuální události najdeš na našem Facebooku.


Chceš si únorový program vytisknout třeba do klubovny? Stáhnout si ho můžeš zde → SUprogram_kveten_A3


Klub podporovatelů

Každý měsíc u nás probíhá dvacítka akcí zaměřená na osobní rozvoj jednotlivce, aktivní občanství a roli mladých lidí ve společnosti. Chod pětipatrového domu i přípravu programu mají na starosti dobrovolníci, některé opravy nebo programy se ale bez finanční podpory zvládnout nedají. Klub podporovatelů nám umožní udržet celý projekt při životě a realizovat naše plány a nápady. Za každý příspěvek předem děkujeme!


Kontakt

SU v Brně    • T: +420 733 161 207 (Lucie Kolischová – koordinátorka)  • E: brno@skautskyinstitut.cz   • E: lucie.kolischova@skautskyinstitut.cz

Rezervace prostor    • T: +420 733 161 207 (Lucie Kolischová – koordinátorka)   • E: rezervace.brno@skautskyinstitut.cz

Budeme rádi, když se také zapojíš. Případně nám neváhej poslat námět nebo zpětnou vazbu. Sleduj naše aktivity na Facebooku a Instagramu.


Přidej se k nám!

Jsme otevření všem zájemcům o spolupráci. Máš chuť připravit ve Skautském institutu program? Nebo by ses rád/a zapojila do dlouhodobějšího fungování?

Prostoru pro realizaci u nás najdeš dost. A jak to u nás přesně chodí? Projdi si následující dokument a klidně se ozvi s dotazy, rádi Ti na ně odpovíme. Obecně je ale Skautský institut místem, kde ti pomůžeme zrealizovat Tvoje nápady a rádi Tě zapojíme do jeho chodu.

Stát se součástí zajímavého projektu, postaveného na zájmu o své okolí a dobrovolnické práci, můžeš kdykoli i Ty!

Stáže

Na některé pozice vypisujeme místa pro stážisty – pokud se rozhodneš nám pomoci touto cestou, rádi ti po semestru (cca 3 měsících) potvrdíme praxi v daném oboru. Aktuální nabídku stáží najdeš tady.

Napiš na brno@skautskyinstitut.cz a do předmětu uveď Chci se přidat k SU. Ozveme se Ti!


Na činnosti SU v Brně se podílí:

Lucie Kolischová – Kulíšek

vedoucí Fóra brno@skautskyinstitut.cz

Filip Lux

finance

Jana Zavřelová – Zvonek

čítárna

Petr Běl – Skippy

správa Moraváku

Josef Přikryl – Pepa

Klára Procházková – Rajče

Eliška Kameníková – Louža


[/wptab]