Skautský institut
v Brně

Místo setkávání, seberealizace a prostor pro všechny, kdo mají chuť se potkávat, v samotném centru Brna. Co by přes park od Jošta kamenem dohodil. Připravujeme cyklus debat, přednášek a workshopů, které svým zaměřením krouží kolem tématu „Nejistota”. Akce jsou zdarma přístupné široké veřejnosti. Jsme SU, ne SI - právě proto, že Brno. Kdy přesně máme otevřeno, najdete na Facebooku.

Přidej se k nám do týmu!

kudy k nám

Najdeš nás ve dvoře domu na Moravském náměstí 12 (vchod mezi Šestou větví a zverimexem). Zvoň na zvonek “Skautský institut v Brně”, pustíme tě dovnitř.

Program

Každý měsíc chystáme až dvě desítky veřejně přístupných přednášek, debat, workshopů i kulturních akcí.

[googleCalendar]

informace o událostech

Pronajmi SI

Naše prostory si můžeš rezervovat a pronajmout pro skautskou poradu i pro svou soukromou akci.

K dispozici je sál v suterénu, klubovna v 1. patře a sdílená dílna.

rezervuj si místnost

Čítárna - přijď posedět

Nejživější místo domu, srdce Skautského institutu v Brně. Kvůli současné komplikované situaci je Čítárna otevřena pouze okolo časů konání akcí pro veřejnost.

U nás se neplatí za to, co zkonzumuješ, ale za čas, který u nás strávíš. Věříme v poctivost lidí. Naše doporučená cena je 1 koruna za 1 minutu. Výslednou částku však necháme na tobě – líbilo se ti u nás? Nebo to naopak nestálo za to? Nech nám tolik, kolik uznáš za vhodné. Věříme, že budeš fér.

Veškeré vydělané peníze jdou na provoz Skautského institutu v Brně. “Za barem” (ale nikoli jako obsluhu, spíše jako průvodce naším systémem) potkáš pouze dobrovolníky, kteří ti poradí co a jak. Obsloužit se musíš sám.

Sdílená dílna

Potřebuješ ušít povlak na polštář, ale chybí ti šicí stroj? Rád bys zabrousil/a židli, aby se o ní nezatrhávaly kalhoty?

Potom je tady přímo pro tebe sdílená řemeslná dílna v prostorách Skautského institutu v Brně.

Máme klíče, šroubováky, pilníky, šicí stroj, brusku i vrtačku.

Za pobyt v dílně se platí stejně jako za pobyt v čítárně – částka je dobrovolná, naše doporučená cena je 1 Kč/min.

Více o dílně

SU dobrovolník

Institut by nefungoval bez lidí – dobrovolníků. Tvoří program, pomáhají s organizací akcí, provádí návštěvníky čítárny, starají se o fungování domu. Každý z nich je důležitou součástí SU v Brně. Chceš se k nám přidat a vložit svůj čas a energii do skvělého projektu, který staví mosty mezi zkušeností skautského hnutí a potřebami současné společnosti?

Máš konkrétní představu, co chceš dělat, nebo tápeš? Obojí je v pořádku, pojďme se pobavit, co by ti nejvíc sedlo. Začni s námi tvořit tohle skvělé místo setkávání.

Staň se dobrovolníkem

kontakty na su v brně