Slavnostní setkání skautek

U příležitosti 100 let od založení prvního dívčího oddílu

Projekt Století skautek, kterým si připomínáme uplynutí sto let od založení prvního dívčího skautského oddílu, vyvrcholí slavnostním setkáním na Staromáku.

Oddíly se také mohou zapojit do soutěže Jak vykvetly Sasanky? Ta bude probíhat v ulicích Prahy od 14 hodin a hlásit se na ni můžete na tomto odkaze.

Od 11 hodin bude zpřístupněna připravená výstava, která mimo jiné bude obsahovat i kroniku prvních skautek a další zajímavé exponáty. Kromě toho si můžete prohlédnout nové prostory Skautského institutu a setkat se s dalšími skauty a skautkami.

Od 13 hodin je připraven blok přednášek na rozmanitá témata. Zajímavé ženské osobnosti budou přednášet o ženských hrdinkách, ženách v Junáku či účasti žen v politice. Druhou možností budou přednášky skautek z WAGGGS, které budou tlumočeny do češtiny.

Blok číslo 1:
13:20 – 18:00 Free being me; Guiding troughout cultures
přednáší: Pascale Vandersmissen (členka evropské komise WAGGGS) a Ariana Chamberlain (trenérka pro program WAGGGS Free Being Me)
Přednášky budou tlumočeny do češtiny.
Blok číslo 2:
13.20 – 14.30 Ženy ve vedoucích pozicích (Jana Jirasová)
14.40 – 15.50 Co můžou ženy přinést politice (Michaela Petrová)
16.00 – 17.00 Ženské hrdinky (Magdaléna Benešová)
17.10 – 18.00 Ženy a muži v Junáku (Ludmila Hobzová)
Paralelně bude také probíhat workshop Lišky Mazané, kde se dozvíte o domácí přírodní kosmetice a vyrobíte si balzám na rty navoněný přesně podle vás. Workshop bude trvat cca 60 minut, jeho cena je 150 Kč.

Na jednotlivé bloky přednášek nebo na workshop se můžete přihlásit zde.

Od 18 hodin je nakonec na programu komponovaný večer. Jeho součástí bude například křest knížky o Olave Baden Powell, prezentace o historických souvislostech, představení nových hedvábných šátků či projevy významných hostů.

SI_Jak vykvetly sasanky_02_modrá-01 SI_Slavnostní setkání_03_modrá-01