Skautský institut v Kolíně

Program

5.4. zahájení činnosti Skautského institutu

18.4. Podnikni to! (workshop, spolu s CEROP) – od 18.00

26.4. Udržitelná móda a SWAP (workshop a výměna oblečení)

10.5. Do Skotska a zpět (beseda o životě v exilu)

15.5. Oživené město (povídání s Janem Školníkem o Broumově)

19.5. Kolínský majáles (odpolední přednášky)

25.5. Doma na TEDu (večeře s promítáním)

31.5. Osobní vize (workshop, spolu s CEROP a GrowJob)

7.6. Kolínští muzikanti (koncert)

14.6. Ozvěny Anifilmu (promítání)

22. 6. Akustická řepa (koncert)

O nás

Prostě přijďte! Základní myšlenkou Skautského institutu je chuť vytvářet otevřený prostor pro setkávání a propojování. Skauti se po třech dekádách svobody učí úplně nové dovednosti – otevírání se veřejnosti. Všichni se přece navzájem můžeme obohacovat, nezáleží na věku nebo “partě”! Kolínský Institut budeme navíc od začátku připravovat v týmu složeném ze skautů i neskauta.

Budou mít akce nějakou společnou myšlenku nebo téma?

Když jsme si začali povídat o tom, co nás zajímá, potkali jsme se na jedné věci: přemýšlíme nad tím, kde a proč jsme doma. Jak to tam vypadá, co se nám líbí a co nám chybí. A také, co bychom s tím mohli udělat. Od toho už byl přirozený krůček k volbě tématu “Domov”.

A proč právě tohle téma?

Kolín je krásné město. Jak ale funguje domov, když z něj mnozí nad ránem zmizí do práce a vrátí se až za tmy? Známe vůbec, co všechno se nabízí doslova za rohem? V Kolíně žije a tvoří spousta šikovných a inspirujících lidí, víme o nich? Láká nás zkoumat to téma z mnoha stran – týká se nás všech a můžeme se pustit do otázek praktických i teoretických. Od pečení domácího chleba, přes pobyt v cizině, opravování kostelů, až po zapojení do aktivních záloh armády.

Více na sociálních sítích: Facebook