Skautské programy pro školy

Chcete se svými žáky zažít něco nového, dobrodružného,... skautského? Podívejte se na nabídku programů pro školy inspirovaných skautskou výchovnou metodou.

O nás a o tom, proč a jak tyto programy připravujeme, si můžete víc přečíst tady.

Seznamovák

Chcete zbrusu novou třídu (šestou nebou prvák na střední) hned od začátku pořádně nakopnout? Náš seznamovák probíhá v přírodě, při seznamování využívá prvky zážitkové pedagogiky a pokládá základní kameny funkčního a zdravého třídního kolektivu.

Zjistit víc

Školní výlet jako expedice

Děláte je každý rok. Ale už jste někdy hledali cestu podle buzoly, spali ve stanech nebo vařili na ohni?

Připravili jsme varianty pro tři různé věkové kategorie: 12-13 let, 14-15 let a 16-18 let.

Když našim bylo 16

Tento program je určen pro projektové dny, dohromady jde o rozsah 186 hodin. Program je zaměřen na poznávání moderní historie na příkladu vaší obce, vašeho okolí. Žáci získají znalosti i praxi v oblasti dokumentace historie, jejich úkolem bude posbírat autentické historické materiály a ty nakonec veřejně odprezentovat.

Zjistit víc

Programy Školní výlet jako expedice, Seznamte se!, Když našim bylo 16, Komunitní třída a Dobrý skutek probíhají v rámci projektu Skauting pro školy - CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_032/0008315. Projekt je spolufinancován EU a MŠMT. Na projektu dále pracují Junák - český skaut a Kaprálův mlýn.

Programy na témata důstojné stáří, chudoba a dostupnost bydlení a udržitelný rozvoj města probíhají v rámci projektu Skauting pro školy v Praze - CZ.07.4.68/0.0/0.0/19_068/0001468. Projekt je spolufinancován EU a hlavním městem Praha.