Skautský institut v Olomouci

Historicky první Fórum Skautského institutu v regionech se zabývá postavením člověka v občanské společnosti.

Jsme Skautský institut v Olomouci a cílem našeho týmu je pořádat akce, besedy, večery od skautů pro veřejnost se sociálním, lidskoprávním, humanitárním, rozvojovým nebo jiným přesahem.

Naše činnost začala panelem pěti besed o občanské společnosti a roli, kterou v ní hraje Občan? Nebo Člověk? Nebo třeba Ty..? Abychom náhodou nebyli příliš jednostranně zaměření, díváme se pod drobnohledem na biologické, psychologické, sociální a spirituální stránky člověka.

 


 

Co nás teď čeká?

SI na Dolňáku → 17. 11. v 16:00 na Dolním náměstí 38

Otevíráme olomoucké centrum. Nejen skautům, ale všem lidem, kteří se chtějí vzdělávat, sdílet své zkušenosti a názory, setkávat se. Všem, kteří chtějí svět kolem sebe zanechat lepší.

Pojďte do toho s námi a pomozte nám nové komunitní centrum vybavit a nastartovat ➡️ https://www.darujme.cz/projekt/1201218

A jak to celé vzniklo? Olomoucké fórum se spojilo s Okresní a Krajskou radou Junáka, aby vytvořily právě takové místo. Komunitní prostor, jehož hnací silou bude dobrovolnictví. Stabilní útočiště pro lidi, kteří se chtějí rozvíjet. Prostor, který bude cenným zdrojem informací o místní občanské společnosti, a to díky regionálnímu skautskému archivu, který zde najde své nové sídlo a studovnu.

A to přímo na Dolním náměstí, navíc v krásném renesančním paláci. Rozjezd takového místa se však neobejde bez finanční pomoci. Je nutné ho zvelebit a zútulnit, aby bylo příjemným prostředím pro práci, plánování i společně strávený čas. Potřebuje vybavení, aby se mohlo stát kvalitním zázemím pro besedy, projekce či workshopy.

 


 

Co už jsme třeba spolu prožili?

Objev SI Olomouc

Známe ji. Žijeme v ní. Denně jí procházíme. Občas se může zdát všední. Zkusme se na ni ale podívat jinak. Objevili jsme spolu Olomouc spolu s architektem a vysokoškolským pedagogem Janem Mléčkou.

Racek: Učení s Tomášem Řehákem – Špalkem

Neprocházíme morální krizí? Dá se s tím něco dělat? Je možné to změnit a posunout se dál? Takovým otázkám jsme se věnovali společně s ředitelem Městské knihovny v Praze, lektorem a vizionářem skautského vzdělávání Tomášem Řehákem – Špalkem.

RACEK: Nebe s Jiřím Lachem

Téma týkající se budoucnosti vysokého školství a výzev, kterým musí čelit, jsme rozvedli s historikem, politologem a prorektorem Univerzity Palackého v Olomouci prof. Jiřím Lachem.

Biologie vs. Teologie

Jaká je ovšem realita? Doplňují se tyto dvě vědy, nebo vylučují? I na tyto otázky jsme se pokusili odpovědět na druhé dubnové akci společně s doktorem Jana Humplíkem z Přírodovědecké fakulty UP.

 


Fotky ze všech akcí najdete ZDE → stačí jako heslo zadat naši zkratku: SI

→ Pro nejaktuálnější informace sledujte naše facebookové stránky, nebo nám napište na olomouc@skautskyinstitut.cz. ♥ Akce SI v Olomouci připravují Jan Buka & Veronika Velčovská & Kateřina Steinerová & Klára Ferencová & Kulich & Ema Koupilová & Hana Cukrová. ♥