Skautský institut v Olomouci

Historicky první Fórum Skautského institutu v regionech se zabývá postavením člověka v občanské společnosti.

Jsme Skautský institut v Olomouci a cílem našeho týmu je pořádat akce, besedy, večery od skautů pro veřejnost se sociálním, lidskoprávním, humanitárním, rozvojovým nebo jiným přesahem.

Naše činnost začala panelem pěti besed o občanské společnosti a roli, kterou v ní hraje Občan? Nebo Člověk? Nebo třeba Ty..? Abychom náhodou nebyli příliš jednostranně zaměření, díváme se pod drobnohledem na biologické, psychologické, sociální a spirituální stránky člověka.

Těšíme se na vás opět v září! Teď si užívejte léta!

Co už jsme třeba spolu prožili?

Racek: Učení s Tomášem Řehákem – Špalkem

Neprocházíme morální krizí? Dá se s tím něco dělat? Je možné to změnit a posunout se dál? Takovým otázkám jsme se věnovali společně s ředitelem Městské knihovny v Praze, lektorem a vizionářem skautského vzdělávání Tomášem Řehákem – Špalkem.

RACEK: Nebe s Jiřím Lachem

Téma týkající se budoucnosti vysokého školství a výzev, kterým musí čelit, jsme rozvedli s historikem, politologem a prorektorem Univerzity Palackého v Olomouci prof. Jiřím Lachem.

Biologie vs. Teologie

Jaká je ovšem realita? Doplňují se tyto dvě vědy, nebo vylučují? I na tyto otázky jsme se pokusili odpovědět na druhé dubnové akci společně s doktorem Jana Humplíkem z Přírodovědecké fakulty UP.

Fotky ze všech akcí najdete ZDE → stačí jako heslo zadat naši zkratku: SI

→ Pro nejaktuálnější informace sledujte naše facebookové stránky, nebo nám napište na olomouc@skautskyinstitut.cz.

♥ Akce SI v Olomouci připravují Jan Buka & Veronika Velčovská & Kateřina Steinerová & Klára Ferencová & Kulich & Ema Koupilová & Hana Cukrová. ♥