SI v Budějcích

Jsme fórum Skautského institutu v Budějcích.

SOUSEDSTVÍ

Sousedství, sdílení, komunita. Společně sdílíme kousek místa na naší planetě. Potkáváme se každý den. Na chodníku cestou do práce nebo školy, v parku při sportu, v kavárně při západu slunce. Nežijeme ale jen vedle sebe, žijeme tu společně. Co můžeme dělat, aby se nám spolu žilo dobře? Čím je právě ten náš kousek Země zvláštní? Je přirozené, že nám právě náš domov leží na srdci. Chceme, aby se nám v něm žilo hezky. Pojďme se letos zabývat právě tím, co je nám, Jihočechům, tak blízké. Tím, co tu máme společné. Pojďme se společně zajímat o náš domov.

SI v Budějcích zahajuje v říjnu 2019 svůj druhý rok existence. Budeme rádi za vaši přízeň na našich akcích i komunikačních kanálech facebooku a instagramu.

 

Novinky podzimu 2019

Do nového skautského roku, kdy oslavíme rok své existence, vyrážíme v obměněné sestavě týmu a s novým tématem. Chceme vám nabízet přednášky zajímavých hostů, diskuze, workshopy a zábavné doprovodné programy. Náš program je blízký skautské myšlence, aktivním lidem nejen ze skautských řad, kteří se zajímají o své okolí. Sledujte nás, brzy zveřejníme plán akcí do ledna. Začínáme v říjnu. Těšíme se na vás.

 

Hledáme parťačku nebo parťáka

Rádi bychom své řady rozšířili o další dobrovolníky, které láká připravovat program pro veřejnost. Zkušenosti jsou vítány, ale nejsou podnímkou. Hledáme parťáky, kteří se umějí zapálit pro společnou věc. Ozvěte se nám na cb@skautskyinstitut.cz.

 

NEJBLÍŽŠÍ PROGRAM

 

Festival Demokracie v Budějcích, 16. října v 17.00 v Horké Vaně

Festival Demokracie je doprovodným programem konference Forum 2000. Jeho posláním je oslava občanské aktivity jako základního kamene svobodné a demokratické společnosti. Cílem je inspirovat veřejnou diskuzi o spoluodpovědnosti občana za společnost, o toleranci a respektu k lidským právům, o světě, ve kterém chceme žít a o demokracii. Pojďme se vzájemně učit naslouchat a hovořit jeden s druhým, protože naše budoucnost je společná a máme ji ve svých rukou.

Přijměte pozvání na besedu s jedním z delegátů konference Forum 2000 a pojďte s námi debatovat a šířit myšlenku demokracie. Hosta představíme zde a na nešem facebooku již brzy.

 

Šrája (nám) to rozjede, 31. října v 19.30 ve Studentském klubu Kampa

Rozjíždíme druhý rok činnosti fóra SI v Budějcích. A rozjet nám to pomůže Šrája svým akustickým koncertem na Kampě.
Ať jste skauti nebo ne, budeme rádi, když si s námi přijdete připít a společně vykročit k další cestě našeho fóra Skautského institutu.

Josef Prokeš – Křik: Jak být prospěšný svému sousedství, 13. listopadu v 19.00 ve Studentském kostele sv. Rodiny

Se skautem a katolickým knězem Josefem Prokešem se budeme bavit o tom, jakou roli má každý jednotlivec ve svém sousedství. Jak se koukat kolem sebe a aktivně přispívat k rozkvětu svého okolí.

 

Večer deskových her, 27. listopadu ve 20.00 v Horké Vaně

Pojďte si dát pauzu a zahrát si nejrůznější deskovky.

 

Skauti bez lilie – Hledání lilie, 3. prosince ve 20.00 v Horké Vaně

Zapojujeme se do oslav 30 let svobodného skautingu. K této příležitosti se zapojujeme do série promítání pokračování dokumentárního filmu Skauti bez lilie – Hledání lilie. Nenechte si nový film o skautingu ujít a oslavte svobodné roky se Skautským institutem.

 

Další program budeme zveřejňovat postupně zde a na našem facebooku.