ČAS

Jsme Skautský institut v Budějcích a řekli jsme si, že je na čase přestat se vymlouvat a začít trávit čas smysluplně.

Jsme Skautský institut v Budějcích a řekli jsme si, že je na čase se přestat vymlouvat a začít trávit čas smysluplně.

Letos se bavíme o čase. O tom, jak ho pořád máme málo, ale stejně si neodpustíme ho občas promarnit. Díváme se na to, jak nás čas ovlivňuje a jak zub času nahlodává všechno okolo nás. Na debatách, přednáškách, diskuzích a workshopech se zabýváme časem ze všech stran a úhlů. O čase dospělosti a čase dospět, o tom, že je nejvyšší čas se začít starat o životní prostředí, protože jinak už nám moc času na planetě nezbude, o časech v době internetu a jak nevyplýtvat všechen svůj čas na sociálních sítích, i tom, že v horách čas ubíhá trochu jinak a že je fajn se čas od času zastavit a nechat čas jenom plynout.

Často ale taky trávíme svůj čas hraním deskovek nebo pořádáme kytarové zpívání.

Tak si někdy udělej čas a přijď na některý z našich programů! V roce 2019 nás toho čeká spoustu. Nejnovější informace jsou vždycky na našem facebooku nebo instagramu.

 

Nejbližší program SI v Budějcích

 

13. 5. DigiDetox aneb Jak udržet svou pozornost a efektivitu

Přednáška Matěje Krejčího z DigiDetox přinese návody a nástroje, jak zvládat technologie a nezbláznit se z nich.

Přemýšlíte, jaký vliv můžou mít technologie na váš spánek, spokojenost, pozornost a třeba i kritické myšlení? Máte pocit, že když u sebe nemáte telefon, tak jste jak bez ruky? Zjišťujete, že vaše krátkodobá paměť sílí, ale dlouhodobá se ztrácí, už si nepamatujete to co dřív?

Digitální technologie jsou geniální nástroj 21. století, bohužel však při nadměrném používání, nás mohou zbavovat nutnosti přemýšlet. Což nás může vést k tomu, že to, co jsme dříve prováděli pomocí rozumu, nyní obstarávají počítače, telefony či navigace. Vědecké výzkumy varují, že nadměrné používání technologií může škodit našemu rozumu nebo spokojenosti, ale co když musíme technologie využívat pro práci? Nebo je potřebujeme pro komunikaci s ostatními?

Soutěž o výhodné vstupenky na https://forms.gle/tJsA2bMq45UwZmhv5

 

28. 5. – S vezírem o době bez lilie

Znáte Vezíra? A znáte film Skauti bez lilie? Vezír je právě jeden ze skautů, kteří ve filmu vystupují. A Vezír, civilním jménem Vladimír Cvrček, přijal naše pozvání do Českých Budějovic, abychom si s ním mohli o dokumentu a oné době popovídat. Pojďte s ním vzpomenout na dobu, kdy skautingu nebylo v Čechách nejlépe.

A samozřejmě si film na místě promítneme. Film začíná v 16:30 a samotná beseda v 17:30. Těšíme se na vás.

 

 

Další informace budou následovat na facebooku.