Skautský institut na Kampě?

Už dlouho máme sen. Rozjet prostor, ve kterém naplno ožije jeden z principů skautské výchovy: Učím se tím, že to dělám.

Proto jednáme s Městskou částí Praha 1 o případném využití Rybářského domečku pro tento účel.

Chceme vytvořit dlouhodobě udržitelný a smysluplný prostor s bohatým programem. Místo, kam se budou rádi opakovaně vracet místní obyvatelé, účastníci programů i široká veřejnost.

Chceme pomáhat návštěvníkům zkoušet úplně nové dovednosti a prožívat radost z vlastnoručního tvoření.

Hlavní náplní provozu objektu tak mají být sdílené řemeslné dílny a výtvarný ateliér.

Kromě toho by měl objekt sloužit také jako komunitní a kulturní centrum, v přízemí by mělo být bistro s nápoji a občerstvením, které má sloužit návštěvníkům a zajistit celodenní přístupnost objektu.

Dále naše plány pro budovu zahrnují vybavení největší místnosti jako prostoru pro přednášky, workshopy a kulturní program.

Chcete se dozvědět víc?

Můžete se podívat na kompletní projekt, který jsme předložili Městské části Praha 1.

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat na info@skautskyinstitut.cz.

Pokud chcete dostávat nové informace o objektu mailem, zanechte nám níže svou adresu.

Nahlédněte do projektu