SI dobrovolník

Chceš věnovat svůj čas něčemu smysluplnému, poznat z blízka činnost Skautského institutu a získat cenné zkušenosti?

Spolupráci bychom rádi uzavřeli na období leden-červen 2021, nic ale nebrání tomu, aby pokračovala déle.

Časová náročnost je 2-8 hodin týdně - podle pozice a podle tvých možností.

Jdeš do toho? Napiš nám krátce o tom, která pozice by se ti líbila a jaká je tvoje motivace na dobrovolnici@skautskyinstitut.cz, do předmětu uveď název pozice. Těšíme se na spolupráci!

Aktuálně nabízíme tyto pozice:

Produkční vzdělávacích víkendů

V projektu První krok pomáháme mladým lidem dotáhnout jejich nápady k prvním reálným krokům. Součástí letošního ročníku jsou i víkendové programy 26.-27. 2. v Praze a 21.-23. 5. na Kokořínsku.

Jako dobrovolník budeš s námi u toho, spolu budeme sledovat pokrok přijatých projektů. Pomůžeš nám s komunikací s účastníky, produkcí a vylepšováním programu. V rámci realizace víkendů pak můžeš část programu sám/sama lektorovat.

Produkční akce Symposium

Symposium jsme chystali už na září, ale zasáhla do toho korona. Akci chceme provést co nejdříve, kdy to bude možné. Jedná se o akci pro cca 100 lidí, která by se měla uskutečnit v SI na Staromáku. Původní program si můžeš prohlédnout tady.

Dobrovolník na této pozici bude mít na starosti komunikaci s hosty, výpomoc s propagací, pomoc se zajištěním hladkého průběhu akce v den konání.

Asistent/ka projektové kampaně

První krok je nyní v plném proudu, ale už v létě začneme zvát zájemce do dalšího ročníku. A to třeba i s tvou pomocí. Čekala by tě společná revize naší komunikační strategie a následné vymýšlení nápadů, psaní propagačních textů (příspěvků na sociální sítě) a pomoc s produkcí při výrobě audiovizuálních materiálů pro kampaň.

Asistent/ka projektu Troufni SI

Naše parta Troufni SI je společně zodpovědná za program První krok a za vznik nových Fór Skautského institutu. Pomoc tomuto projektu zahrnuje podíl na tvorbě měsíčních newsletterů, správu části projektové administrativy (MS Office, Google docs), tisk a distribuci propagačních materiálů, monitoring a evidenci dobré praxe podpořených projektů.

Člen/ka komunikačního týmu

Spolupráce na vytváření nových pořadů, produkce, video, fotografie, podcasty, správa sociálních sítí, texty, články, grafika, ilustrace, sazba, public relations...

Možnosti zapojení do komunikace Skautského institutu jsou takřka nepřeberné. Vše záleží na tom, co ti jde, co tě baví a v čem se chceš zlepšovat. Rádi se o tom s tebou pobavíme!

Tak co, hlásíš se?

Těšíme se na spolupráci!