Pošli to dál!

Pošta českých skautů a další příběhy Praha, Poštovní muzeum, 20. 6. – 28. 10.

Skautská výstava jaká tu ještě nebyla

Interaktivní expozice šitá na míru především družinám a oddílům skautů a skautek či roverským kmenům. Návštěvníkům nabídne řadu příběhů a pohledů na to, jakými způsoby skauti a skautky sloužili společnosti za sto let republiky. A přivede je i k aktivnímu přemýšlení o tom, jak bychom se měli zapojovat do budoucna.

Od pošty českých skautů na samém počátku samostatné republiky, přes dobu zákazů a perzekucí, až po pomoc dnešnímu světu.

Výstavu jsme otevřeli slavnostní vernisáží 19. června, podívejte se na fotky.

Kdy: 20. 6.–28. 10. 2018
Kde: Poštovní muzeum
Vstupné: 10 Kč
Otevírací doba: út a čt 9-19, ostatní dny 9-17

K tématu Skautské pošty jsme připravili také hru v ulicích Prahy a venkovní výstavu. Více informací zde.

Přihlašování

Pokud chcete navštívit výstavu o prázdninách nebo ve všední den, nic neřešte a přijďte. Pro pražské oddíly je muzeum mimořádně otevřeno v úterky a čtvrtky do 19 hodin (pokladna je otevřená do 18).

Pro návštěvy skupin o víkendech, svátcích a podzimních prázdninách je nutné se přihlásit. Na jednotlivé časy přihlašujte skupiny do 20 lidí. Pokud je vás víc, rozdělte se na víc časů.
Návštěva zabere cca 1,5–2 hodiny. K výstavě je připraven i pracovní sešit, který vám zpestří její procházení. Můžete si jej stáhnout a vytisknout, případně by měl být připraven i na pokladně.

Pražské skautské klubovny a základny, na kterých se lze ubytovat, najdete tady.

V případě změny plánů nám prosím napište na info@skautskyinstitut.cz.

Soutěžte o výroční odznak ke sto letům republiky

Zároveň s výstavou připravil Skautský institut a časopis Skaut-Junák soutěž o výroční odznak, jenž získáte splněním 4 úkolů. Čas na jejich dokončení máte do 31. října. Plnit úkoly můžete sami nebo dohromady v družině. Pokud je navíc splní více než 70 % členů vašeho oddílu, získáte speciální obsah pro vaši oddílovou truhlu pokladů.

Přehled úkolů:

1. Najdi svůj vzor
    Najdi skauta či skautku, z minulosti nebo současnosti, kteří dokázali pomoci své zemi a pokládáte je za svůj vzor. Pátrejte ve svém okolí, nebo se inspirujte na webech Skautské století a Hrdinové války. Seznamte se svým vzorem ostatní v družině.
  2. Projev odvahu
    Pomoci někomu často znamená projevit odvahu, nebát se odmítnutí a překonat strach. Najděte si nějakou věc, která vás naučí odvahu projevit. Vynechte návštěvu hřbitovů či sklepení a zkuste spíše hledat v sobě. Čeho se obáváte, co musíte překonat. Právě o to se pokuste.
  3. Navštiv výstavu
    Navštiv výstavu o skautingu a republice v Poštovním muzeu a prožij ji s tištěným herním průvodcem. Pokud byste z nějakého zásadního důvodu výstavu navštívit nemohli, najděte si nějakou jinou věnovanou sto letům vzniku Československa, kterých se na mnoha místech země chystají desítky.
  4. Vykonej 100+1 dobrých skutků pro své okolí
    Skautský denní příkaz zní: udělej každý den alespoň jeden dobrý skutek. Zkus jich udělat v následujících měsících rovnou stovku, ať se opravdu stanou součástí každého tvého dne. Stačí drobné maličkosti. A přidejte k nim za družinu či oddíl jeden skutek větší. Třeba přes Skautský dobrý skutek nebo Stromy svobody.

Pokud jsi úkoly splnil/a, zbývá jen zanechat o nich zprávu v tomto formuláři. Odznaky bude možné zakoupit v JUNshopu na základě potvrzení o splnění podmínek, které získáš od nás.