Pošli to dál!

Pošta českých skautů a další příběhy Praha, Poštovní muzeum, 20. 6. – 28. 10.

Skautská výstava jaká tu ještě nebyla

Připravili jsme expozici šitou na míru především družinám a oddílům skautů a skautek či roverským kmenům. Návštěvníkům nabídla řadu příběhů a pohledů na to, jakými způsoby skauti a skautky sloužili společnosti za sto let republiky. A přivedla je i k aktivnímu přemýšlení o tom, jak bychom se měli zapojovat do budoucna.

Od pošty českých skautů na samém počátku samostatné republiky, přes dobu zákazů a perzekucí, až po pomoc dnešnímu světu.

Výstavu jsme otevřeli slavnostní vernisáží 19. června, podívejte se na fotky.

Kdy: 20. 6.–28. 10. 2018
Kde: Poštovní muzeum

K tématu Skautské pošty jsme připravili také hru v ulicích Prahy a venkovní výstavu. Více informací zde.

Soutěž o výroční odznak ke sto letům republiky

Zároveň s výstavou připravil Skautský institut a časopis Skaut-Junák soutěž o výroční odznak, jenž se dal získat splněním 4 úkolů.

Přehled úkolů:

1. Najdi svůj vzor
    Najdi skauta či skautku, z minulosti nebo současnosti, kteří dokázali pomoci své zemi a pokládáte je za svůj vzor. Pátrejte ve svém okolí, nebo se inspirujte na webech Skautské století a Hrdinové války. Seznamte se svým vzorem ostatní v družině.
  2. Projev odvahu
    Pomoci někomu často znamená projevit odvahu, nebát se odmítnutí a překonat strach. Najděte si nějakou věc, která vás naučí odvahu projevit. Vynechte návštěvu hřbitovů či sklepení a zkuste spíše hledat v sobě. Čeho se obáváte, co musíte překonat. Právě o to se pokuste.
  3. Navštiv výstavu
    Navštiv výstavu o skautingu a republice v Poštovním muzeu a prožij ji s tištěným herním průvodcem. Pokud byste z nějakého zásadního důvodu výstavu navštívit nemohli, najděte si nějakou jinou věnovanou sto letům vzniku Československa, kterých se na mnoha místech země chystají desítky.
  4. Vykonej 100+1 dobrých skutků pro své okolí
    Skautský denní příkaz zní: udělej každý den alespoň jeden dobrý skutek. Zkus jich udělat v následujících měsících rovnou stovku, ať se opravdu stanou součástí každého tvého dne. Stačí drobné maličkosti. A přidejte k nim za družinu či oddíl jeden skutek větší. Třeba přes Skautský dobrý skutek nebo Stromy svobody.

Za finanční podporu výstavy děkujeme Hlavnímu městu Praha.