Pošli to dál!

Pošta českých skautů a další příběhy Praha, Poštovní muzeum, 20. 6. – 28. 10.

Skautská výstava jaká tu ještě nebyla

Interaktivní expozice šitá na míru především družinám a oddílům skautů a skautek či roverským kmenům. Návštěvníkům nabídne řadu příběhů a pohledů na to, jakými způsoby skauti a skautky sloužili společnosti za sto let republiky. A přivede je i k aktivnímu přemýšlení o tom, jak bychom se měli zapojovat do budoucna.

Od pošty českých skautů na samém počátku samostatné republiky, přes dobu zákazů a perzekucí, až po pomoc dnešnímu světu.

Výstavu jsme otevřeli slavnostní vernisáží 19. června, podívejte se na fotky.

Kdy: 20. 6.–28. 10. 2018
Kde: Poštovní muzeum

Přihlašování

Pokud chcete navštívit výstavu o prázdninách nebo ve všední den, nic neřešte a přijďte.

Pro návštěvy skupin o víkendech, svátcích a podzimních prázdninách je nutné se přihlásit. Na jednotlivé časy přihlašujte skupiny do 20 lidí. Pokud je vás víc, rozdělte se na víc časů.
Návštěva zabere cca 1,5–2 hodiny. Pro přihlášené skupiny bude připraven speciální pracovní sešit k výstavě, který dostanete na místě. Výstavu můžete doplnit tematickou hrou po Praze, jejíž pravidla budou zveřejněna na začátku září.

Pražské skautské klubovny a základny, na kterých se lze ubytovat, najdete tady.

V případě změny plánů nám prosím napište na info@skautskyinstitut.cz.

Soutěžte o výroční odznak ke sto letům republiky

Zároveň s výstavou připravil Skautský institut a časopis Skaut-Junák soutěž o výroční odznak, jenž získáte splněním 4 úkolů. Začít můžete již dnes a čas na jejich dokončení máte do 31. října. Plnit úkoly můžete sami nebo dohromady v družině. Pokud je navíc splní více než 70 % členů vašeho oddílu, získáte speciální obsah pro vaši oddílovou truhlu pokladů.

Přehled úkolů:

1. Najdi svůj vzor
    Najdi skauta či skautku, z minulosti nebo současnosti, kteří dokázali pomoci své zemi a pokládáte je za svůj vzor. Pátrejte ve svém okolí, nebo se inspirujte na webech Skautské století a Hrdinové války. Seznamte se svým vzorem ostatní v družině.
  2. Projev odvahu
    Pomoci někomu často znamená projevit odvahu, nebát se odmítnutí a překonat strach. Najděte si nějakou věc, která vás naučí odvahu projevit. Vynechte návštěvu hřbitovů či sklepení a zkuste spíše hledat v sobě. Čeho se obáváte, co musíte překonat. Právě o to se pokuste.
  3. Navštiv výstavu
    Navštiv výstavu o skautingu a republice v Poštovním muzeu a prožij ji s tištěným herním průvodcem. Pokud byste z nějakého zásadního důvodu výstavu navštívit nemohli, najděte si nějakou jinou věnovanou sto letům vzniku Československa, kterých se na mnoha místech země chystají desítky.
  4. Vykonej 100+1 dobrých skutků pro své okolí
    Skautský denní příkaz zní: udělej každý den alespoň jeden dobrý skutek. Zkus jich udělat v následujících měsících rovnou stovku, ať se opravdu stanou součástí každého tvého dne. Stačí drobné maličkosti. A přidejte k nim za družinu či oddíl jeden skutek větší. Třeba prostřednictvím www.dobryskutek.cz nebo www.stromrepubliky.cz.

Celkovou zprávu o plnění úkolů budete moci zanechat zde na webu od 1. 9. do 31. 10. prostřednictvím formuláře. Odznaky bude možné zakoupit v JUNshopu na základě potvrzení o splnění podmínek, které získáš od nás.