Připravujeme programy pro oddíly i školy

Vedeš družinu, oddíl, připravuješ skautský kurz, nebo učíš ve škole?

Už šest let připravujeme metodické programy inspirované aktuálními společenskými tématy.

Třídnické hodiny online

Speciálně pro aktuální situaci jsme připravili program ROZSVIŤ SI: sérii čtyř online třídnických hodin, kterými chceme ulevit učitelům a učitelkám. Ti si zajímavý program užijí společně se třídou. Je to zdarma, těšíme se na spolupráci!

Vše o programu

Patronáty

Pomáháme skautským oddílům aktivně se zapojit do ochrany přírody ve svém okolí. Ve spolupráci s odborníky a místní municipalitou se učí nejen o přírodních hodnotách, ale také o důležitosti budování vztahů se všemi zúčastněnými stranami. Zapoj i svůj oddíl!

Vše o programu

Programy pro školy

Věříme, že skautská výchovná metoda může být obrovskou inspirací pro formální vzdělávání (nejen) v Česku. Proto už přes dva roky pracujeme na školních výletech, adaptačních kurzech i tematických hodinách občanské výchovy, které dělají přesně to: berou to nejlepší ze skautské výchovné metody a snaží se tím obohatit školní prostředí.

více o programech

Metodika a programy o skautské historii

Sestavili jsme obsažnou metodiku, která vám poradí, jak v oddíle zacházet s historickými tématy, a nabídne desítky konkrétních programů a her.

Skautský odkaz

Hrdinové války

I tvůj oddíl může být součástí velkého pátracího počinu: na webu Hrdinové války jsme shromáždili jména a útržky osudů sedmi set skautů a skautek, kteří zemřeli za druhé světové války. I vy můžete pomoci, aby se na ně nezapomnělo!

na web hrdinovevalky.cz

Média v měnícím se světě

Dezinformace, fake-news, hybridní válka. Umět se orientovat ve světě médií a poznávat, co je pravda, je v dnešním světě extrémně důležité. Toto téma můžete v oddíle načít i s našimi workshopy.

workshopy o mediální gramotnosti

V prostoru

V jednom z prvních projektů jsme se zabývali veřejným prostorem - jak jej vnímat, jak do něj vstupovat, jak jej kultivovat. Vyzkoušejte jednu z tematických výzev pro skauty nebo rovery!

Výzvy V prostoru

Programy Zkušenosti totality

Připomeňte si příběhy boje skautů za svobodu v řadě připravených zážitkových programů - od hodiny po několikadenní dobrodružství.

Prohlédnout programy

Dokumentární filmy

Filmy, které jsme společně s Pamětí národa natočili, jsou ideálním vstupem do problematiky skautské paměti. K filmu Skauti bez lilie jsme připravili metodické podklady, které můžete při zhlédnutí využít.

Skautské dokumentární filmy